Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 3 sierpnia 2020
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CXCVII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Październik 2015

Esensja.pl
Esensja.pl
Październik. Festiwal w Łodzi. I wszystko jasne.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Październik 2015

Październik. Festiwal w Łodzi. I wszystko jasne.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Hossa na polskim rynku komiksowym trwa w najlepsze. Oto pojawia się nowy gracz i od razu zaczyna z wysokiego C. Wydawnictwo Incal rozpoczyna swoją działalność od wydanie pierwszego tomu klasycznej serii zatytułowanej „Storm”. Hiperrealistyczne rysunki w porównaniu z totalnie fantastyczną treścią zjednały temu komiksowi rzesze fanów. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera dwie opowieści: „Świat na dnie” oraz „Ostatni zwycięzca”. Poza nimi znajdziemy tu także dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Jeremiah i Kurdy Malloy – wrogowie, którzy stali się przyjaciółmi – wciąż przemierzają spustoszone przez nuklearny kataklizm Stany Zjednoczone. Co rusz też pakują się w kłopoty i przeżywają przeróżne perypetie – raz absurdalne i zabawne, to znów mrożące krew w żyłach (jak chociażby w albumie „Sekta”). W „Afromeryce” Hermann Huppen ponownie nie oszczędza swoich bohaterów, każąc im odegrać niewdzięczną rolę mediatorów w odradzającym się konflikcie białych i czarnych mieszkańców kontynentu. Znalazłszy się między młotem (rasistowską organizacją Survival) a kowadłem (zwolennikami zdominowanej przez czarnych tytułowej Afromeryki), Kurdy i Jeremiah po raz kolejny zostają zmuszeni położyć na szali swoje życie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Postapokaliptyczna rzeczywistość przedstawiona w komiksie „Lazarus” wygląda podejrzanie znajomo. Z jednej strony większość ludzkości – dosadnie określana tu jako resztki, względnie odpadki – żyjąca w biedzie, z drugiej strony mniejszość trzymająca w garści całe bogactwo świata. Tę mniejszość stanowią rodziny, które rozgrywają między sobą skomplikowane gry o władzę. W drugim tomie autorzy odsłonią kilka tajemnic z przeszłości zabójczo niebezpiecznej Forever Carlyle oraz pokażą, w jaki sposób jej rodzina rekrutuje swoją służbę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejny tom serii, nad którą recenzent „Esensji” rozpływa się w zachwytach od pierwszego albumu. I trudno temu się dziwić, bo przecież nasi redaktorzy cenią stare westerny, a te spod znaku „spaghetti” – w szczególności. Belgijskiemu scenarzyście i rysownikowi Yves′owi Swolfsowi udało się zaś w postaci głównego bohatera – uciekającego przed niekoniecznie sprawiedliwym wymiarem sprawiedliwości szlachetnego rewolwerowca – nad wyraz udanie połączyć aktorskie dokonania Clinta Eastwooda i Jean-Louisa Trintignanta. I choć w „Powodzie do śmierci” Durango nie musi obawiać się już stróżów prawa (został bowiem oczyszczony z oskarżeń), nie oznacza to wcale, że od tej pory będzie prowadził życie spokojne i cnotliwe. Jako ochroniarz bogatego przemysłowca Steelgrave′a pakuje się w kolejne kłopoty, które mogą kosztować go życie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Kroniki dyplomatyczne” to pozycja obowiązkowa przede wszystkim dla wszystkich fanów serialu „House of Cards”. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, jak wyglądają kulisy wielkiej polityki i jak ważne są w niej słowa, to komiks Christophe′a Blaina i Abela Lanzaca będzie doskonałym źródłem informacji. Autorzy opisują w nim losy Artura Vlamincka – młodego współpracownika ministra Taillarda de Vorms zatrudnionego sztabie przygotowującym dla niego przemówienia. Po lekturze tego komiksu zapewne nieco inaczej będziemy wsłuchiwać się w przemówienia polityków.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Miesiąc bez Batmana to miesiąc stracony. W październiku warto zwrócić uwagę na klasyczny album zawierający trzy opowieści, w których kluczową rolę odgrywa (oczywiście poza Batmanem) Ras Al-Ghul oraz jego córka Talia. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla tych, którzy chcą się przekonać jak doszło do poczęcia syna Batmana – Damiana.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kolejne przygody agenta cybopaty Anthony′ego Chu i jego partnera Johna Colby′ego w świecie po epidemii ptasiej grypy zapowiadają się bardzo ciekawie. Bardzo nietypowa postapokaliptyczna rzeczywistość, wampiry, kanibale i zakulisowe rozgrywki to jedynie pretekst do przedstawienia inteligentnej satyry na nasze współczesne społeczeństwo konsumpcyjne i różne jego patologie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Inwazja Marvela trwa – chwaccy superbohaterowie stopniowo przejmują władzę nad polskim rynkiem komiksowym. Drugi tom serii All-New X-Men zawiera kontynuację opowieści o specyficznej podróży w czasie. Pięcioro nastolatków z pierwszego składu drużyny mutantów trafia do przyszłości, gdzie musi zmierzyć się… ze sobą w wersji dorosłej. Gupa bohaterów podejmuje próbę urzeczywistnienia wizji świata, którą przekazał im profesor Xavier. Czy to im się uda?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wszyscy, którzy czuli pewien niedosyt po lekturze komiksu Komiksu „Wolverine: Geneza” wydanego w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela już w październiku będą mogli się tego uczucia pozbyć. Mucha wydaje bowiem kontynuację tej świetnej opowieści. Zdarzenia opisane w Wolverine: Origin 2” rozgrywają się kilka lat po zakończeniu pierwszego tomu. James „Logan” Howlett będzie musiał stawić czoło polującym na niego ludziom i zadać sobie pytanie o swoje człowieczeństwo. W tej opowieści trudno jednoznacznie wskazać tego, kto jest bestią, a kto człowiekiem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Fani twórczości Jeana Giraud nie będą mieli w październiku powodów do narzekań. Poza tym, że na rynku ukaże się „Incal” z oryginalnymi kolorami nałożonymi przez samego mistrza, dostaniemy również kolejną odsłonę rozgrywających się na dzikim zachodzie przygód Mike′a Blueberry′ego. Piąty tom zawiera trzy kolejne albumy serii: „Złamany Nos”, „Długi marsz”, „Plemię widmo”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Klasyka klasyki. Album Moebiusa i Jodorowskiego, którego w gruncie rzeczy nie trzeba nikomu przedstawiać. Tym razem dzięki wydawnictwu Scream Comics dostajemy album w wersji kolorystycznej stworzonej przez samego Moebiusa. Pozycja absolutnie obowiązkowa.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Szósty tom „Berserka” przynosi dalszy ciąg opowieści o perypetiach Gutsa w Drużynie Sokoła. Relacje pomiędzy nim a ambitnym przywódcą Griffithem staja się coraz bardziej interesujące. Widoczna różnica charakterów dała o sobie znać po pierwszej konfrontacji obu wojowników z nadnaturalnymi siłami przedstawionej w tomie piątym. Dla jednego z nich jest to zapowiedź dalszych niebezpieczeństwa, dla drugiego szansa na realizację ambitnych planów. Który scenariusz się sprawdzi?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W październiku wydawnictwo JPF startuje z nową serią. Tym razem, trochę nietypowo, będzie to opowieść rozgrywająca się w scenerii dzikiego zachodu. Dzielnica Five Points w Nowym Jorku jest areną, na której toczą się wojny gangów. Bracia Luke i Brad Burns próbują sobie w jakiś sposób poradzić w tym okrutnym świecie, ale wybierają dwie zupełnie odmienne drogi. Która z nich okaże się tą właściwą?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Trzeci tom zbierającej entuzjastyczne recenzje „Sagi” przynosi kolejną porcję niezwykłych przygód rozgrywających się w ogarniętej wojną galaktyce. Związek Marko i Alany tym razem zostanie wystawiony na próbę m.in. przez pojawienie się na scenie Gwendolyn – byłej narzeczonej Marko, która najwyraźniej źle zniosła zerwanie zaręczyn.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Miłośnicy opowiadań H. P. Lovecrafta będą mogli sprawdzić, jak prezentują się dzieła mistrza grozy w mangowej konwencji. Studio JG w październiku wyda jednotomówkę „H.P. Lovecraft Ogar i inne opowiadania”, w której znajdziemy adaptacje trzech opowiadań twórcy mitologii Cthulu: „Świątynia”, „Ogar” i „Zapomniane miasto” stworzone przez Tanabe Gou.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wydawnictwo Ongrys kontynuuje swoją przygodę z komiksami Williama Vance′a. Po świetnym marynistycznym komiksie „Bruce J. Hawker przyszedł czas na nowe komiksy związane z nazwiskiem tego artysty. W ramach serii „Tout Vance” ukażą się – być może mniej u nas znane – komiksy autora kojarzonego przede wszystkim z „XIII”. Na pierwszy ogień idzie album „Rodryk” opowiadający o przygodach weterana wypraw krzyżowych, szlachetnego i doskonałego wojownika.

Brian Azzarello, Lee Bermejo
‹Luthor›

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułLuthor
Tytuł oryginalnyLuthor
Scenariusz
Data wydania7 października 2015
RysunkiLee Bermejo
PrzekładJacek Drewnowski
Wydawca Egmont
CyklObrazy grozy
ISBN978-83-281-1095-3
Format144s. 170×260mm; oprawa twarda
Cena69,99
Gatuneksuperhero
WWW
Zobacz w
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wSkąpiec.pl
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Wyszukaj / Kup
Znani m.in. ze współpracy przy tworzeniu albumu „Joker” artyści po raz kolejny łączą swoje siły, by przedstawić opowieść o drugim najbardziej charakterystycznym złoczyńcy z uniwersum DC. Tym razem w centrum ich uwagi znalazł się główny przeciwnik Supermana – Lex Luthor. Azzarello i Bermejo starają się ukazać jego złożoną osobowość i poddać analizie kierujące nim motywy. Warto sięgnąć po ten album, by przekonać się, w jaki sposób twórcy zinterpretują tę niewątpliwie skomplikowaną i wielowymiarową postać.
koniec
5 października 2015

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nie przegap: Lipiec 2020
Esensja

31 VII 2020

Jak spędziliśmy pierwszą połowę wakacji? Jak zwykle, pisząc recenzje.

więcej »

Kadr, który…: Handlarz towarów okcydentalnych
Agnieszka ‘Achika’ Szady

30 VII 2020

W „Usagim Yojimbo” kadry na ogół nie grzeszą przesadną liczbą detali, więc ten z tomu „Ukryci” od razu zwrócił moją uwagę. Zwłaszcza, że jest tak wielki, że w polskim wydaniu rozciąga się na dwie strony (pewnie w oryginale był to środek cienkiego, szytego zeszytu).

więcej »

Kadr, który…: Darth Vader, pies Pluto i wspominki
Agnieszka ‘Achika’ Szady

23 VII 2020

No, może nie do końca pies Pluto… bardziej Goofy?…

więcej »

Polecamy

Kilka słów na pożegnanie

Pilot śmigłowca:

Kilka słów na pożegnanie
— Marcin Osuch

Szczęśliwy finał
— Marcin Osuch

Trochę jak Blueberry
— Marcin Osuch

Nasz polski superman
— Marcin Osuch

Pilot punktuje, „Pilot” dołuje
— Marcin Osuch

W końcu to komiks
— Marcin Osuch

Pożegnanie z Rosińskim
— Marcin Osuch

Rozkaz to rozkaz
— Marcin Osuch

Kapitan zmienia trasę
— Marcin Osuch

Latający dyliżans
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Lipiec 2020
— Esensja Komiks

Czerwiec 2020
— Esensja Komiks

Maj 2020
— Esensja Komiks

Kwiecień 2020
— Esensja Komiks

Marzec 2020
— Esensja Komiks

Luty 2020
— Esensja Komiks

Styczeń 2020
— Esensja Komiks

Grudzień 2019
— Esensja Komiks

Listopad 2019
— Esensja Komiks

Październik 2019
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Jeszcze więcej Blueberry’ego
— Michał Misztal

Srebrzysty paladyn
— Marcin Knyszyński

Iron Man nie dla wszystkich
— Tomasz Nowak

Łotr łotra łotrem pogania
— Sebastian Chosiński

Samotnik bez Imienia
— Sebastian Chosiński

Strach z przeszłości
— Sebastian Chosiński

To nie ona była Ewą
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Nie taki Goblin straszny…
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Blast It!
— Marcin Knyszyński

Monstrum po drugiej stronie czarnej dziury
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.