Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 września 2023
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXIX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

 • Dr Jekyll & Mr Hyde (wyd.III)
  Stefan Weinfeld; Marek Szyszko
 • Vasco. Księga 7
  Gilles Chaillet
 • Pan Wtorek Popielcowy
  Éric Liberge
 • Black Beard
  Jean-Yves Delitte
 • Relax #43 (PolishComicArt)
  Grant Morrison, Gardner Fox, Mikołaj Graniak, Gerard Way, Karol Weber, Artur Grzenda, Jakub Kijuc; Jacek Skrzydlewski, Wojciech Cichoń, Artur Biernacki, Łukasz Zabdyr, Andrzej Graniak, Paweł Bartosiak, Sławomir Kiełbus, Mariusz Moroz, Gedeon, Zbigniew Larwa, Jakub Kijuc, Darick Robertson, Alfonso Font, Joe Kubert, Frank Frazetta, Freddie E. Williams II
 • Kroniki ze Stambułu #01
  Ersin Karabulut
 • Relax #43 (Labrum)
  Bernie Wrightson, Przemysław Soroka, Bartosz Zaskórski, Philippe Druillet, François Rivière, André Franquin, Caza, Bartosz Minkiewicz, Daniel Chmielewski, Jimmy Stamp, Mark Russell, Janek Koza, Daniel Odija; Wojciech Stefaniec, Bernie Wrightson, Debora Santos, Bartosz Zaskórski, Przemysław Dedelis, Yanick Paquette, Caza, Philippe Druillet, Daniel Chmielewski, André Franquin, Janek Koza, Bartosz Minkiewicz, Andreas Martens
 • Wdówka #1
  Igor Barańko
więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Lipiec 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
Wygląda na to, że komiksowi wydawcy nie mają w tym roku wakacji. Premier w lipcu będzie dużo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Lipiec 2017

Wygląda na to, że komiksowi wydawcy nie mają w tym roku wakacji. Premier w lipcu będzie dużo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wygląda na to, że to będzie definitywne pożegnanie z Valerianem i Laureliną. W jednym tomie zbiorczym otrzymamy najprawdopodobniej ostatni album z przygodami dwójki agentów czasoprzestrzennych (Par les Chemins de l′Espace) oraz atlas świata stworzonego przez Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézières’a (Les Habitants du Ciel). Na razie posłużyliśmy się okładką z wydania francuskojęzycznego pierwszego z powyższych albumów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czternasty tom serii, a Hermannowi wciąż nie brakuje dobrych pomysłów na przedstawianie postapokaliptycznej Ameryki. Tym razem Jeremiah i Kurdy Malloy trafiają do miasteczka, którym rządzi bajecznie bogaty Sebastian Sikorsky, wielki miłośnik twórczości Bacha. Co nie przeszkadza mu dorabiać się na handlu narkotykami. Jakby tego było mało, Sebastian ma jeszcze brata – tytułowego Simona, który wraca właśnie do domu po pobycie w… szpitalu psychiatrycznym. Można podejrzewać, że tym razem to on będzie główną postacią napędzającą fabułę. Pytanie tylko, w jaki sposób wprzęgnięci zostaną w nią Jer i Kurdy?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Od zakończenia ostatniego cyklu o świecie Troy minęły lata i wydawać się mogło, że temat już nie wróci. A tutaj niespodzianka. W lipcu od Egmontu otrzymamy zbiorcze wydanie prequelowej historii osadzonej właśnie w niezwykłej krainie słynącej z zamieszkującej ją trolli. Pytanie tylko czy w tej historii będą trolle, bo Troy bez trolli to nie Troy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Seria „The Amazing Spider-Man” zadebiutowała wiosną 1963 i ukazywała się nieprzerwanie do jesieni 1998 roku, by wrócić po pięciu latach i pojawiać się aż do końca 2012 roku (Vol. 1). W ciągu kilkuletniej przerwy Marvel jednak nie pogrzebał jednego ze swoich sztandarowych bohaterów – wydawał (pod tym samym tytułem) nowy cykl, który zlikwidowano po 58 zeszytach (Vol. 2). Później wydawnictwo „restartowało” historię Człowieka-Pająka jeszcze dwukrotnie: w kwietniu 2014 (Vol. 3) i październiku 2015 roku (Vol. 4). Trochę to skomplikowane, prawda? Najważniejsza wiadomość jednak jest taka, że debiutujący właśnie w Polsce – w ramach „Marvel Now!” – „Niesamowity Spider-Man” to trzecia odsłona przygód Petera. W „Szczęściu Parkera”, oprócz bohaterów dobrze już znanych (jak Electro), pojawia się zupełnie nowa superbohaterka – Silk, która na rysunkach Humberto Ramosa prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
To miło, że Egmont nie każe nam czekać w nieskończoność (a w najlepszym wypadku po kilka miesięcy) na kontynuację rozpoczętych przez siebie serii. Drugi tom cyklu zapoczątkowanego „Hordą Żywych” ponownie przenosi nas na tereny starożytnego Bliskiego Wschodu, gdzie krzyżują się interesy plemion scytyjskich i hetyckich. Nad którymi jednak ma ogromną ochotę zapanować niejaki… Hammurabi, młody władca Babilonu. Sądząc po tytule, w tym tomie możemy spodziewać się przede wszystkim batalistyki – już wcześniej bowiem fabuła zmierzała prostą drogą do ostatecznej rozprawy koalicji Scytów z krwiożerczymi Hetytami. Można się jedynie zastanawiać, na czym polega ów tytułowy „podstęp” i komu przyniesie on szczęście.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Ósma (z jedenastu dotychczas opublikowanych) odsłona spin-offu legendarnej „Trzynastki”, w której przybliżona zostaje kolejna postać z bogatego uniwersum tworzonego przez lata przez Jeana Van Hamme′a. Tym razem na „warsztat” zostaje wzięta Martha Shoebridge, lekarka, która niegdyś uratowała głównego bohatera serii i zdiagnozowała u niego amnezję. A potem… szczęście zaczęło wymykać jej się z rąk, skutkiem czego między innymi popadła w alkoholizm. Jeśli jesteście ciekawi, czym było to spowodowane – musicie sięgnąć po komiks, za fabułę którego odpowiada Frank Giroud, twórca cyklu „Dekalog”.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Trzeba przyznać, że komiksowe wizje Stanów Zjednoczonych przyszłości nie napawają nadzieją. Konfrontując ze sobą rzeczywistość „Jeremiaha” z „Lazarusem”, trzeba jednak przyznać, że tę bardziej pesymistyczną przedstawił Greg Rucka. Pewnie dlatego, że stworzył swoją serię w czasach, kiedy naiwnością byłaby wiara w dobre intencje wielkich korporacji. Choć w jego dziele ich miejsce zajmują bajecznie bogate Rodziny, które podzieliły świat na strefy wpływów, a do obrony swoich interesów „powołały” Łazarzy. W „Odstrzale” Forever Carlyle stara się rozwiązać zagadkę zdrady Jonaha, dzięki czemu odkrywa kolejne głęboko skrywane rodzinne tajemnice. Dodatkowym problemem okazuje się masowa migracja Odpadów z domeny Carlyle′ów do Denver.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Ziemia swoich synów” to komiks, który został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń na włoskiej scenie komiksowej 2016 roku. Nieznana przyszłość, ojciec i dwóch synów starają się przeżyć w nieprzyjaznym świecie. Ich życie w domku nad jeziorem sprowadza się do codziennej walki o przetrwanie. Społeczeństwo nie istnieje. Każde zetknięcie z innymi jest niebezpieczne. Ojciec każdego dnia zapisuje coś w notatniku, ale nie uczy swoich synów czytać. Nie, oni mają nauczyć się przetrwać w tym surowym świecie, pozbawionym uczuć. Gipi tworzy mroczną wizję postapokaliptycznego świata, która jest przerysowanym obrazem naszej rzeczywistości. Zniszczony świat, w którym wszyscy walczą o przetrwanie, wzajemnie się zabijają i zniewalają. Ale w tym świecie po cywilizacji, jest iskierka nadziei, dla dwóch chłopców, w których człowieczeństwo, objawi się w nieoczekiwanym momencie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W Mega-City to Sędziowie są prawem! Osądzają, skazują i wymierzają karę. Ale co z obywatelami? Jak się im żyje w systemie, który jest tak potężny i bezwzględny? Jara i Benny są przyjaciółmi od dziecka. Ich życie nie należy do łatwych w tej niebezpiecznej metropolii. Szybko obydwoje spotykają na swojej drodze Sędziego. Mija czas. Benny zostaje popularnym piosenkarzem, a Jara działa w organizacji terrorystycznej. Chce zniszczyć Departament Sprawiedliwości. Los znów krzyżuje drogi tych dwojga… Kultowe dzieło z uniwersum Sędziego Dredda. Stawiające, odważne także dziś, pytania o ideę terroryzmu, wolność jednostki, walkę z systemem. Gdzie kończy się prawo, a zaczyna tyrania? Komiks, który na zawsze odmienił świat Sędziów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Za sprawą Scream Comics w lipcu na rynku pojawi się komiks scenarzysty doskonale znanego polskim czytelnikom. Andre-Paul Duchateau – autor kultowego Yansa – przedstawia fabularyzowaną biografię słynnej Madame Tussaud (tej od Muzeum Figur Woskowych). Niezwykła przygoda Marie Tussaud rozpoczyna się w Paryżu w okresie Terroru. Jej życie wywraca się do góry nogami w chwili, gdy jej wuj, zmuszony do ucieczki, powierza jej prowadzenie należącego do niego muzeum figur woskowych. Przedsiębiorcza i pomysłowa Marie sprawia, że muzeum Curtiusa staje się miejscem spotkań całego ogarniętego Rewolucją Paryża. Znajdująca się w samym środku intryg i spisków tego burzliwego okresu, młoda kobieta zawdzięcza swój ratunek niczemu innemu, jak wyjątkowej odwadze.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Mark Millar i Dave Gibbons połączyli siły, aby stworzyć wyjątkową opowieść szpiegowską. Brytyjski agent specjalny obwinia się o to, że nigdy nie ma czasu dla swojej leniwej siostry, bierze więc pod swoje skrzydła krnąbrnego siostrzeńca, który właśnie został aresztowany za udział w zamieszkach w Londynie. Zanim chłopak trafi do więzienia, do akcji wkracza jego wujek, próbując dać mu nowe życie i trenując na szpiega dżentelmena. Jaskrawe, wyzywające ciuchy i szpanerska biżuteria zostają zamienione na ekskluzywny garnitur i kuloodporny parasol, elementy niezbędne podczas podróży przez cały świat, której celem jest śledztwo w sprawie porwań słynnych aktorów, powiązanych… z próbą eksterminacji 90 procent rasy ludzkiej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Przez zimę do wiosny” to pierwszy tom popularnej we Francji serii dla młodych czytelników zatytułowanej „Hotel Dziwny”. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek, pan Snarf – duch recepcjonista, pan Leclair – szczur książkowy i Marietta – pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach uczestniczy także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba. Mieszkańcy Hotelu Dziwnego budzą się pewnego razu z zimowego snu, by z przerażeniem stwierdzić, że wiosna jeszcze nie nadeszła. Co więcej, wygląda na to, że zima ma się świetnie, a cykl przemienności pór roku został nieodwracalnie zakłócony! Nie zastanawiając się długo, bohaterowie wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć Pana Wiosnę i dowiedzieć się, co się z nim właściwie dzieje. Po drodze czekają ich niebezpieczne przygody i niecodzienne spotkania.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Drugi – i zarazem ostatni – zbierający trzynaście kolejnych „odcinków”, tom serii, która stanowi bezpośrednią kontynuację doskonałego „Wiecznego Batmana”. Za scenariusz odpowiadają przede wszystkim James Tynion IV i Scott Snyder – i już ten fakt jest gwarancją wysokiego poziomu. Fabuła jest natomiast tak skomplikowana, że jakakolwiek próba jej streszczenia – a już tym bardziej w dwóch, trzech zdaniach – zdaje się być zadaniem nadzwyczaj karkołomnym. W każdym razie cieszy umiar twórców, którzy na samym początku nakreślili sobie konkretne ramy czasowe ukazywania się serii (pół roku), a później kurczowo trzymali się ich, dzięki czemu uniknęli pokusy ciągnięcia jej w nieskończoność i wymyślania coraz to bardziej niestworzonych przygód Człowieka-Nietoperza i jego wiernego pomocnika.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Polscy wielbiciele komiksów poznają historię Najemnika z Nawijką niejako od końca – najpierw ukazało się bowiem kilka zbiorczych albumów w cyklu „Marvel Now!”, a dopiero później Egmont wprowadził na rynek serię „Deadpool Classic”, prezentujące wczesne przygody jednego z zabawniejszych superbohaterów. Choć tym razem wcale nie jest mu do śmiechu, ponieważ po perypetiach opisanych w tomie pierwszym stracił on zdolność regeneracji. Jedyne co może go teraz uratować to… krew Hulka. Tak przynajmniej twierdzi szalony naukowiec z programu Broń X.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W lipcu dostaniemy kolejny komiks komiks Davida B., autora między innymi legendarnych „Rycerzy świętego Wita”. „Hasib i królowa węży” to epicka historia inspirowana przekazem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tytułowy Hasib jest młodym drwalem pozostawionym przez nieuczciwych towarzyszy na pewną śmieć w jaskini. Bohater spotyka tam jednak królową węży, która zaczyna snuć niezwykłą opowieść, pełną przygód, bóstw, demonów, księżniczek, czarnoksiężników i przepowiedni…
koniec
4 lipca 2017

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Nowe status quo
Marcin Knyszyński

17 IX 2023

Wielkie crossovery Marvela, z miejscem akcji rozciągniętym na całe parseki i zatrzęsieniem bohaterów pojawiających się ni stąd, ni zowąd w najmniej oczekiwanych momentach, nie zawsze są komiksami z najwyższej półki. Ale są lubiane właśnie z powodu wielkiej skali i fabularnego rozmachu – a niektóre, jak omawiana dziś „Anihilacja”, zmieniają „kosmos Marvela” w sposób istotny.

więcej »

Wrzesień 2023
Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

16 IX 2023

Na horyzoncie widać już łódzki festiwal, więc i liczba zapowiadanych na koniec miesiąca premier idzie w górę. Jak widać jest wiele ciekawych kontynuacji, wznowień i całkowitych nowości. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

więcej »

Komiksowe Top 10: Sierpień 2023
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

13 IX 2023

Słoneczko, morze, plaża i komiksy. Czego chcieć więcej? Chyba tylko jeszcze więcej komiksów. A jeśli nie wiecie, co jest teraz na topie, zerknijcie do szesnastego zestawienia najchętniej kupowanych pozycji obrazkowych zrealizowanego we współpracy z księgarnią Centrum Komiksu.

więcej »

Polecamy

Nowe status quo

Niekoniecznie jasno pisane:

Nowe status quo
— Marcin Knyszyński

Fabrykacja szczęśliwości
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część druga
— Marcin Knyszyński

Pusta jest jego ręka! Część pierwsza
— Marcin Knyszyński

Superbohater zza biurka
— Marcin Knyszyński

Myślę, więc jestem – tym, kim myślę, że jestem
— Marcin Knyszyński

Kurde blaszka!
— Marcin Knyszyński

Podpatrywanie człowieczeństwa
— Marcin Knyszyński

Suprawielki pantechnobarok
— Marcin Knyszyński

Teraz (naprawdę) mamy kryzys
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Co jest doktorku?
— Marcin Knyszyński

Najlepsze komiksy 2019 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Kim jestem? Czego chcę? Dokąd dążę?
— Sebastian Chosiński

Po komiks marsz: Lipiec 2019
— Esensja Komiks

Zmarnowane życie
— Paweł Ciołkiewicz

Radzę ci dobrze: Nie wkurzaj Kurdy’ego!
— Sebastian Chosiński

Prezenty świąteczne 2017: Komiksy
— Esensja Komiks

Kultura i natura
— Paweł Ciołkiewicz

Troy tylko dla dorosłych
— Marcin Osuch

Coraz więcej fantasy
— Sebastian Chosiński

Z tego cyklu

Wrzesień 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Lipiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Czerwiec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Maj 2023
— Sebastian Chosiński, Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Kwiecień 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Marzec 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Luty 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Styczeń 2023
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Grudzień 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Tegoż twórcy

Wojna sprzyja przedsiębiorczym
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Rzeczywistość to kwestia języka
— Marcin Knyszyński

Cisza przed burzą
— Marcin Knyszyński

Nieumarli troszkę inaczej
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

I tylko Moon Knighta żal
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zbiórka Avengers i do przodu!
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Wariactwo jakieś
— Marcin Knyszyński

Spider mem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Jeszcze raz, ale inaczej
— Andrzej Goryl

Gdy zalewa nas żółć
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.