Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 21 lipca 2018
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Po komiks marsz: Grudzień 2017

Esensja.pl
Esensja.pl
Z lekkim opóźnieniem ale są. Esensyjne polecanki komiksowe na grudzień

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Grudzień 2017

Z lekkim opóźnieniem ale są. Esensyjne polecanki komiksowe na grudzień
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W czwartym tomie przygód Corto sześć luźno powiązanych ze sobą opowieści. Zaczyna się od kontynuacji historii z poprzedniego tomu związanej z poszukiwaniem mitycznego El Dorado. Później też jest ciekawie – irlandzcy powstańcy, elfy i sam Czerwony Baron. W końcu to burzliwe czasy Wielkiej Wojny.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolejny, pięknie wydany album z przygodami ronina Okko i jego towarzyszy. Tym razem sponsorem komiksu jest żywioł ognia. Czy wulkany i fajerwerki wciągną czytelnika tak jak poprzednie odcinki cyklu? Zakładamy, że tak.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ciąg dalszy podróży Jeremiaha i Kurdy′ego Malloya po spustoszonych w wyniku wojny atomowej Stanach Zjednoczonych. W poprzednich tomach autor komiksu niejednokrotnie udowadniał nam jednak, że wykreowany przez niego świat wcale nie musi być tak okropny, jak by się mogło wydawać. A ludzie nie zawsze zdegenerowani i ohydni. Tym razem przyjaciele poznają bowiem… piękną Alex (piękną oczywiście jak na warunki akceptowalne przez Hermanna Huppena)i przy okazji jej małpiego przyjaciela, który zostaje bestialsko zamordowany. Starając się wyjaśnić zagadkę tej śmierci, są zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron rodzinnego konfliktu. A wiadomo, że nie ma nic gorszego niż wchodzenie butami w czyjeś życie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Cierpliwość miłośników historycznej serii „Vasco” została wreszcie wynagrodzona. W grudniu ukaże się drugi tom wydania zbiorczego. Podobnie jak w przypadku tomu pierwszego otrzymamy tu trzy kolejne historie (Nocna straż, Baronowie, Mroki nad Wenecją) oraz garść dodatków opisujących kulisy pracy nad komiksem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolejna porcja klasycznych przygód, klasycznego bohatera w klasycznym komiksie. Storm i jego nowy towarzysz Nomad tym razem spróbują odnaleźć Rudowłosą, którą przetrzymuje Marduk. Granic miasta oprócz strażników bronią telepaci oraz cieszący się złą sławą labirynt śmierci. Z kolei na Aromaterze moc i umiejętności Storma próbuje wykorzystać tamtejszy książę w konflikcie z bratem. Oczywiście dla miłośników klasyki!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Biuro Badań Paranormalnych i Obrony (B.B.P.O.) zostało założone w 1944 roku przez grupę naukowców pod kierunkiem profesora Trevora Bruttenholma. Podstawowym celem tej instytucji była infiltracja nazistowskich i sowieckich środowisk okultystycznych oraz zapobieganie ich działaniom. Nic więc dziwnego, że po upadku III Rzeszy Bruttenholm postanowił przybyć do Berlina, aby na miejscu zbadać efekty działań niemieckich (para)naukowców. To, co odkrywa, wprawia go w przerażenie. Chcąc zneutralizować skutki straszliwego nazistowskiego projektu ukrytego pod kryptonimem Vampir Sturm. agenci B.B.P.O. będą musieli zaryzykować własnym życiem, co oznacza, że – przynajmniej dla nich – wojna wcale się nie skończyła. Pokaźnych rozmiarów album zbiera trzy pięcioodcinkowe miniserie („1946”, „1947”, „1948”) oraz kilka pojedynczych krótkich historii powstałych oryginalnie pomiędzy 2008 a 2013 rokiem. Wielka gratka dla wielbicieli Hellboya!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Z okazji pięćdziesiątej rocznicy powstania uwielbianej przez czytelników na całym świecie postaci Sknerusa McKwacza Egmont wznawia, tym razem w jednym tomie, klasyczne komiksy autorstwa Dona Rosy. Album „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” zawierać będzie składającą się z dwunastu odcinków podstawową opowieść o perypetiach najbogatszego kaczora świata oraz uzupełniające ją opowieści. Całość opatrzono tekstami twórcy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak nie dostać zawrotu głowy gdy trzeba zapanować nad informacją? Gdy jedynym ratunkiem jest stworzenie bazy danych? Oczywiście przeczytać kolejny tom z mangowej serii „Manga Guide – Bazy danych”. Ruruna i Cain przeprowadzą Was bezpiecznie przez ten świat niezliczonych liczb i danych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
François Bourgeon to artysta odpowiedzialny za chwalonych na całym świecie „Towarzyszy zmierzchu”. Jednak to nie jedyne jego wielkie osiągnięcie. Do takich na pewno zalicza się też cykl „Cyann”, opowieść o zagubionej na obcych planetach dziewczynie, która usilnie próbuje wrócić do domu. W grudniu poznamy trzeci i ostatni tom jej przygód (na który składają się dwa albumy francuskie). Pozycja warta odnotowania zarówno za świetne rysunki, jak i wyobraźnię twórców (poza Bourgeonem jako scenarzysta wymieniony jest także Claude Lacroix).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pamiętam jak ogromne na mnie wrażenie zrobił wydany w pierwszej połowie lat 90. przez TM-Semic komiks „Batman / Sędzia Dredd: Sąd nad Gotham” z rysunkami Simona Bisleya. Po tylu latach będzie można go znów nabyć, a to za sprawą obszernego tomu ukazującego się w ramach DC Deluxe, zawierającego, zgodnie z tytułem, wszystkie spotkania Nietoperza z Dreddem. Jazda po bandzie murowana.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolejna porcja mrocznych przygód Daredevila od Briana Michaela Bendisa – pozycja obowiązkowa, nie tylko dla miłośników superhero. Matt Murdock wciąż zmaga się z konsekwencjami ujawnienia jego sekretnej tożsamości, ale nie przestaje działać jako Daredevil. Tymczasem w Hell’s Kitchen pojawia się Owl i zaczyna sprzedawać nowy narkotyk, dający na pewien czas namiastkę supermocy. Do miasta wraca również Kingpin, który chce odzyskać dawną pozycję i pała żądzą zemsty za próbę obalenia jego władzy. Będzie się działo…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W grudniu dostaniemy ciąg dalszy szpiegowskiej serii stworzonej przez Jeana Van Hamme′a oraz Philippe′a Aymonda. Szania Rivkas wiedzie spokojne życie jako tłumaczka w Parlamencie Europejskim. Nieprzewidziane okoliczności zmuszają ją do wyjazdu do Lizbony. W stolicy Portugalii czeka na nią ogromna niespodzianka. Problem w tym, że wylatując ze Strasburga, dziewczyna nieświadomie zabiera ze sobą płytę CD, na której zależy niebezpiecznym islamskim terrorystom. Lady S po raz kolejny zostaje uwikłana w zagrażającą jej życiu intrygę… Dla wszystkich miłośników twórczości autora Largo Wincha pozycja obowiązkowa.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Na drugi tom serii trzeba było czekać bardzo długo, ale trzeci ukazuje się bardzo szybko. Oby była to zapowiedź kolejnych odsłon tej serii łączącej w sobie elementy westernu, fantasy i opowieści grozy. Połączeni mistyczną bronią będącą w ich posiadaniu, Drake Sinclair i Becky Montcrief mierzą się z religijnymi fanatykami, nekromantami, nieumarłymi banitami i olbrzymimi mumiami! Czego można chcieć więcej?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
W tym roku czterdzieste urodziny obchodzi jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych oraz… wielu jego fanów. Dla wszystkich jubilatów Egmont przygotował wymarzony prezent. Artbook wydany z okazji czterdziestolecia powstania serii „Thorgal” pozwala bliżej przyjrzeć się warsztatowi najsłynniejszego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego, a także ponownie spotkać się z bohaterami słynnej sagi. Album stanowi świadectwo nieprzeciętnego talentu polskiego artysty. Za sprawą setek szkiców możemy odwiedzić jego pracownię i dowiedzieć się nie tylko tego, jak zmieniało się wyobrażenie rysownika o całym wikińskim uniwersum i poszczególnych postaciach, ale przede wszystkim jak stylistycznie i warsztatowo ewoluowała twórczość mistrza komiksu.
Wznowienie „Nocy nieskończonych” na pewno ucieszy fanów Sandmana. Komiks, który od jakiegoś czasu osiągał zawrotne ceny na rynku wtórnym, będzie można wreszcie nabyć za rozsądną cenę. Wspaniałe scenariusze Neila Gaimana zostały zilustrowane rysunkami grafików, którzy potrafili oddać bogactwo jego wyobraźni. Wśród nich takie sławy jak Milo Manara, Glenn Fabry, Frank Quitely oraz P. Craig Russell.
koniec
12 grudnia 2017

Komentarze

12 XII 2017   11:02:38

Frustrujące jest to, że w kilka dni po premierze artbook Thorgala jest już praktycznie niedostępny, a ceny na Allegro osiągają nawet 700 zł. Mam nadzieję, że będą jakieś dodruki?

12 XII 2017   19:01:26

Egmont twierdzi że dodruków nie będzie.

PS. Sknerus obchodzi 70 lecie.

13 XII 2017   08:29:53

Album jest dostępny w wersji francuskojęzycznej na Amazonie (niemieckim :-)). Razem z dostawą wychodzi niecałe 160 PLN.

13 XII 2017   10:37:19

Rozumiem ostrożność Egmontu w kwestii wielkości nakładu tak drogiego albumu, ale jeśli rzeczywiście deklarują, że nie będzie dodruków to tego nie rozumiem.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Surrealizm zaangażowany
Marcin Knyszyński

15 VII 2018

Enki Bilal, jeden z najsłynniejszych europejskich twórców komiksowych, pochodzi z dawnej Jugosławii. Jego rodzina przybyła do Paryża z Belgradu w 1960 roku, wymknąwszy się z kraju pozostającego we władzy Josipa Broza-Tito. Bilal często powtarzał, że widok zniszczonej jugosłowiańskiej stolicy pozostał z nim na całe życie i wpłynął na specyficzną, obskurną i lekko turpistyczną estetykę jego komiksów. Zajrzyjmy do jego najgłośniejszego dzieła, pierwszego w pełni autorskiego komiksu. Owym (...)

więcej »

Po komiks marsz: Lipiec 2018
Esensja Komiks

7 VII 2018

Przez ostatnich kilka lat polecanki komiksowe na lipiec i sierpień łączyliśmy w jeden blok. W tym roku premier komiksowych jest na tyle dużo, że postanowiliśmy rozbić wakacyjne „Po komiks marsz” na dwie części.

więcej »

Kadr, który…: Tort bardzo piętrowy
Agnieszka ‘Achika’ Szady

5 VII 2018

Komiksy Tadeusza Baranowskiego są moimi ulubionymi jeśli chodzi o surrealistyczny humor (scena z wejściem do narysowanego na tęczy domku w „Antresolce Profesorka Nerwosolka” po prostu mnie oszołomiła) oraz zabawę materią komiksu („Nie wchodź mi z napisem na kapelusz, mów w przeciwną stronę!”). Kadr z tortem wywarł jednak na mnie dość szczególny wpływ.

więcej »

Polecamy

Tort bardzo piętrowy

Kadr, który…:

Tort bardzo piętrowy
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Kadry odnalezione #1
— Marcin Osuch

Warszawa od podwórka
— Wojciech Gołąbowski

Promem przez Wisłę
— Wojciech Gołąbowski

Nie całkiem w stronę zachodzącego słońca
— Wojciech Gołąbowski

Uciekaj, myszko, do dziury…
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Duochromatyczność
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Czego się spodziewać
— Wojciech Gołąbowski

Cały kemping śpiewa z nami
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Studio komiksowe jak galera niewolników
— Paweł Ciołkiewicz

Zobacz też

Inne recenzje

Płomienne uczucia
— Marcin Osuch

Nie przegap: Luty 2018
— Esensja

Zrzucanie jarzma
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pieniądze to nie wszystko
— Albert Walczak

Ludzka twarz wojny
— Marcin Osuch

Przejąć władzę nad wszechświatem
— Paweł Ciołkiewicz

Demony przeszłości
— Paweł Ciołkiewicz

Najlepsze komiksy 2017 roku - nominacje
— Esensja Komiks

Ciężkie jest życie bankiera
— Paweł Ciołkiewicz

Hell’s Kitchen to ja!
— Paweł Ciołkiewicz

Z tego cyklu

Lipiec 2018
— Esensja Komiks

Czerwiec 2018
— Esensja Komiks

Maj 2018
— Esensja Komiks

Kwiecień 2018
— Esensja Komiks

Marzec 2018
— Esensja Komiks

Luty 2018
— Esensja Komiks

Styczeń 2018
— Esensja Komiks

Listopad 2017
— Esensja Komiks

Październik 2017
— Esensja Komiks

Wrzesień 2017
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Wykorzenić zło
— Paweł Ciołkiewicz

Z deszczu pod rynnę
— Paweł Ciołkiewicz

Koniec, czyli jak się to wszystko zaczęło
— Marcin Osuch

Tacy, jak Kurdy, nie powinni się zakochiwać
— Sebastian Chosiński

Nie jestem bohaterem
— Marcin Osuch

Marynarz i Indianie
— Marcin Osuch

Mroczny świat
— Paweł Ciołkiewicz

Radzę ci dobrze: Nie wkurzaj Kurdy’ego!
— Sebastian Chosiński

Na łeb, na szyję
— Sebastian Chosiński

W strugach deszczu
— Sebastian Chosiński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.