Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 października 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Najlepsze komiksy 2018 roku - nominacje

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3 »

Esensja Komiks

Najlepsze komiksy 2018 roku - nominacje

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Mała perełka komiksu obyczajowego. ŚLiczna kanadyjska opowieść o dojrzewaniu. Dwunastoletnia Helene ma problemy i kompleksy. Uważa się za wyjątkowo grubą (w rzeczywistości – jak zresztą widać na rysunkach – zupełnie nie odbiega od normy), jest wyśmiewana przez koleżanki, nie ma przyjaciół. Ucieka w świat książek, w szczególności fascynują je „Dziwne losy Jane Eyre” Charlotte Brontë. Fabułę książki wciąż odnosi do swojego życia, wciąż przyżywając rozczarowania i dręcząc się samotnością. Ale świat szykuje dla niej niespodzianki… Mądre, przejmujące, krzepiące i prawdziwe.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ewenementem jest publikacja komiksu uznanego polskiego twórcy, komiksu, który dla czytelników jest całkowitą nowością chociaż powstał ponad ćwierć wieku temu. Taką właśnie perełkę zawiera antologia „Wehikuł czasu i inne opowieści” prezentujące prace Waldemara Andrzejewskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Carlos Patati i Joao Sanchez wspólnie opowiadają fascynującą, choć niełatwą historię narodzin samby. „Kocia skórka. Historia samby” to dzieło bardzo wymagające, ale oferujące wytrwałemu czytelnikowi prawdziwą komiksowo-muzyczną ucztę. Przemierzając mroczne uliczki Rio de Janeiro oraz zadymione lokale wypełnione po brzegi muzyką i emocjami stopniowo zostajemy pochłonięci przez kołyszący rytm samby.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Publikując „Krainę Mikołajka” Wydawnictwo Kurc przygotowało doskonały komiksowy prezent gwiazdkowy dla dzieci. Zbiór trzech krótkich, zabawnych historyjek rozgrywających się w fantastycznej krainie dostarczy radości czytelnikom w każdym wieku. Album przykuwa uwagę warstwą graficzną oraz starannym opracowaniem edytorskim. Świetne rysunki, dynamiczne i zabawne historie bez wątpienia spodobają się najmłodszym czytelnikom, ale docenią je również starsi koneserzy opowieści obrazkowych. Brak słów jest sporym atutem tej publikacji. Można bowiem bawić się z dziećmi we wspólne „czytanie” tych historyjek i dopowiadanie własnych dialogów. Te opowiastki wręcz zapraszają do takiej interakcji, która może dostarczyć masę radości, a przy okazji można ją także potraktować jako atrakcyjny trening dziecięcej kreatywności.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Człowieka, który zabił Lucky Luke’a” to rodzaj spin-offu, odbiegającego zarówno w formie, jak i treści od tego, do czego przyzwyczaili nas Morris i Goscinny.Czy byłby ten komiks równie interesujący i wciągający, gdyby jego bohaterem nie był sam Lucky Luke? Cóż, trzeba przyznać, że intryga zbudowana jest całkiem sprawnie; dla wielbicieli westernu to po prostu dobra historia. A postać głównego bohatera należy traktować jaką swoisty chwyt marketingowy, element atrakcyjnego opakowania. Na szczęście to opakowanie nie jest puste w środku. Album otrzymał w 2017 roku prestiżową Nagrodę Saint-Michel i jedną z nagród Festiwalu Komiksu w Angoulême.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Luc Orient” to klasyka europejskiego komiksu s-f. W zeszłym roku w naszym zestawieniu znalazł się tom pierwszy, w którym dominowały przygody z kosmitami. W tym albumie bohaterowie wracają na Ziemię a autorzy udowadniają, że nie potrzeba obcych i ich latających spodków aby opowiedzieć dobrą historię. Jedna z nich – „Krater czarów” to zdecydowanie najmocniejszy punkt tego albumu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Lżejsza od swojego cienia” to drobiazgowy zapis kilku lat z życia dziewczyny samotnie zmagającej się ogromnym problemem. Katie Green opowiada o swoich dramatach związanych z zaburzeniami odżywiania, które sprawiły, że jej życie stało się koszmarem. Lektura komiksu jest doświadczeniem wstrząsającym, ale niesie ze sobą także ogromną dawkę optymizmu. Przede wszystkim doświadczenie samej autorki i jej spektakularne zwycięstwo nad chorobą zdecydowanie podnosi na duchu.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Łasuch” Jeffa Lemire’a opowiada o Ziemi dotkniętej bliżej nieokreśloną apokalipsą. Mały chłopiec-jelonek, po śmierci ojca, wyrusza ze swej oazy w świat pełen okrucieństwa i przemocy. Specyficzne, mroczne rysunki autora znanego już w Polsce „Czarnego Młota” i nasycona biblijnymi nawiązaniami fabuła czynią z tego komiksu jedną z ciekawszych nowości mijającego roku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Modlitewnik narodowy” to drugi komiks Marcello Quintanilhi wydany w Polsce. Jest to jednak dzieło zupełnie inne od „Wolframu”, w którym na stu osiemdziesięciu stronach autor w niezwykle dynamiczny sposób przedstawił jedno zdarzenie trwające kilkanaście, może kilkadziesiąt minut. Tym razem dostajemy sześć krótkich, ale za to niezwykle poruszających, nasyconych emocjami i wieloznacznych opowieści opisujących życie kilku osób. Autor pokazując kilka epizodów z życia Brazylijczyków mówi o ważnych problemach, ale unika formułowania jednoznacznych ocen i potępiania występujących tu postaci. Znajdziemy tu refleksje na temat przemocy, także tej jej formy mającej podłoże seksualne, relacji rasowych, stereotypów, problemów w komunikacji i wzajemnego zrozumienia – a właściwie jego braku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Moon Knight nie jest najpopularniejszym bohaterem Marvela, ale właśnie dzięki temu scenarzyści mogli nieco zaszaleć. Zwłaszcza drugi z trzech tomów, jakie ukazały się na naszym rynku, okazał się wyjątkowo mroczny i klimatyczny. Doskonale oddaje zwichrowanie psychiczne głównego bohatera i to w jaki sposób jest kierowany przez egipskiego boga Khonshu. Choć na początku czytelnik może czuć się trochę zagubiony, to finalnie wszystko się ładnie zapętla. Scenariusz uzupełniają intrygujące rysunki, odstające od marvelowskiej średniej.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Mort Cinder” to urzekająca w swej fabularnej prostocie historia, która z stopniowo odkrywa przed czytelnikiem wiele fascynujących znaczeń i symboli. Błyskotliwe i pięknie zilustrowane historie pochłania się jednym tchem. Lektura komiksu stanowi niepowtarzalną okazję do obcowania z dobrymi, klasycznymi fabułami czerpiącymi pełnymi garściami z dorobku literatury fantastycznej, opowieści grozy oraz dzieł historycznych, zilustrowanymi w prawdziwie mistrzowski sposób. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie będzie to jedyny komiks Alberto Brecii dostępny na polskim rynku i niebawem zobaczymy jego inne wspaniałe prace.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Murderabilia” to trzymająca w napięciu historia o nietypowych pasjach, uprzedzeniach oraz różnych formach kontroli społecznej. Choć zaczyna się jak typowa opowieść grozy, bardzo szybko zamienia się w dramat obyczajowy. Być może jeszcze bardziej przerażający, niż niejeden horror… Autor stawia istotne pytania o granice ekscentryzmu, reguły konformizmu, siłę kontroli społecznej oraz szanse jednostki na przeciwstawienie się grupie. Odpowiedzi, jakich udziela dają do myślenia.
« 1 2 3 »

Komentarze

11 I 2019   20:49:27

Armie Zdobywcy
Bernard Prince
Luc Orient
Najemnik
Opowieści o niedoskonałej przyszłości

Klasyka komiksu europejskiego dzięki realistycznej, szczegółowej i dopracowanej warstwie graficznej odstawia współczesną konkurencję o cały dystans. Z drugiej strony nowsze komiksy mają z reguły ciekawsze, mniej naiwne i "komiksowe" scenariusze. Jednak stawiam na rysunek bo to jego poziom decyduje czy kupuję komiks.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Pod prąd czasu i poza przestrzeń
Marcin Knyszyński

24 X 2021

„Przed nami nikt nigdy nie opowiadał takich przygód. W tej serii wszystko jest możliwe. Każdy nowy album może nas zaprowadzić wszędzie, gdzie tylko zechcemy” – tak o „Valérianie” pisał Jean-Claude Mézières, znany i popularny francuski rysownik komiksowy. To on, razem ze swoim wieloletnim przyjacielem, słynnym Pierre’em Christinem, stworzył w latach sześćdziesiątych postać kosmicznego agenta podróżującego w czasie i jego wiernej towarzyszki. Poznajmy Valériana i Laurelinę!

więcej »

Kadr, który…: Oleg jest jednak trochę rozczarowany
Paweł Ciołkiewicz

21 X 2021

Zgarbiony mężczyzna siedzi przy punktowo oświetlonym, zastawionym akcesoriami do rysowania stole kreślarskim i coś zapamiętale tworzy. Za nim stoją półki z książkami, obok ustawiony jest komputer. Duży kontrast, grube szrafowanie, efekt suchego pędzla w postaci widocznych tu i ówdzie przetarć - wszystko to daje wrażenie pewnej surowości. Opis nad rysunkiem pogłębia tę atmosferę, informując czytelnika, że Oleg jest trochę rozczarowany.

więcej »

10 naj...: Dzień Nauczyciela
Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 X 2021

Prezentujemy dzisiaj, wbrew tytułowi, nie dziesięciu, ale aż czternastu (na 14 października - Dzień Edukacji Narodowej) nauczycieli z różnych, nie tylko polskich, komiksów. W komentarzach możecie głosować: czy wolicie urodziwą panią od matmy, surowego mistrza sztuk walki, a może po prostu… Romka?

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Inne recenzje

Fantastyka w oparach dymu z papierosów
— Maciej Jasiński

Ten dziwny przycisk „dojrzewanie”
— Konrad Wągrowski

Po rozstaniu rodziców
— Konrad Wągrowski

20 najlepszych komiksów 2018 roku
— Esensja Komiks

Mój ojciec jest naleśnikiem, a matka się złamała
— Konrad Wągrowski

Do stu milionów kabestanów!
— Paweł Ciołkiewicz

Okrucieństwo świata skrzatów
— Konrad Wągrowski

Koniec prywatności
— Marcin Osuch

Niedoskonała odyseja kosmiczna
— Marcin Osuch

Po komiks marsz: Grudzień 2018
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Horror…
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Broń masowego rażenia
— Paweł Ciołkiewicz

Miłość i zdrada
— Paweł Ciołkiewicz

Nie było go dziesięć lat
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Powrót do normy
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Kropki i kreski
— Aleksander Krukowski

Surowy w treści, surowy w formie
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ku utopii
— Marcin Knyszyński

Gdy absolutnie wszystko się wali
— Agata Włodarczyk

Prosto i spójnie
— Dagmara Trembicka-Brzozowska

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.