Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 30 listopada 2022
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXXI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

10 naj… : Najseksowniejsze okładki z udziałem Mary Jane

Esensja.pl
Esensja.pl
Mary Jane – piękna, rudowłosa żona Spider-Mana dość często pojawia się na okładkach komiksów poświęconych przygodom jej męża. Poniżej subiektywna lista tych najseksowniejszych.

Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

10 naj… : Najseksowniejsze okładki z udziałem Mary Jane

Mary Jane – piękna, rudowłosa żona Spider-Mana dość często pojawia się na okładkach komiksów poświęconych przygodom jej męża. Poniżej subiektywna lista tych najseksowniejszych.
Amazing Spider-Man Vol 1 #59 (1968)
Zaczynamy od grzecznej okładki autorstwa absolutnego klasyka komiksu Johna Romity Seniora. Na świecie wybuchła rewolucja Dzieci Kwiatów, a gdzie zabawa, tam musi też być M.J., która, jak widać bryluje na scenie. Nie jest to jednak żaden festiwal w Woodstock, a klub Gloom Room A Go-Go, w którym dziewczyna zatrudniła się jako tancerka. Przy okazji otrzymała zadanie od swojego szefa, którym jest łotr-naukowiec Gerhard Winkler, by robiła zdjęcia gościom, aby wytypować tych, których podda praniu mózgu.
Amazing Spider-Man Annual Vol 1 #21 (1987)
I znów John Romita prezentuje jedną ze swoich najbardziej znanych prac, wielokrotnie przerabianych i trawestowanych. Przestawia ślub Człowieka Pająka z Mary Jane Watson, która olśniewa urodą w dopasowanej jak ulał sukni ślubnej. Polecam wersję tego rysunku w wariancie zombie z mocno nadgryzioną, trupiobladą M.J. autorstwa Arthura Suydama („Marvel Zombies Vol 1 #5”)
Web of Spider-Man Vol 1 #42 (1988)
John Romita po raz ostatni, tym razem we współpracy z Alexem Saviukiem. Mary Jane rozkręca swoją karierę modelki, zaś Peter Parker powinien zdawać sobie sprawę, że w jej zawodzie narzędziem jest ciało. A ono nie zawsze pozostanie zakryte przed obiektywem. Nie dowiadujemy się tego z omawianego zeszytu, ale definitywnie pikantne zdjęcia M.J. niszczy, po tym, jak zobaczyła je Ciocia May i zemdlała przerażona.
Amazing Spider-Man Vol 1 #500 (2003)
A teraz z marszu przeskakujemy do roku 2003 i jubileuszu 500 numerów serii „Amazing Spider-Man”. Okładka więc też jest świąteczna. Odpowiada za nią J. Scott Campbell, który postawił na wspominki, czyli Spidera, uwieszoną na nim Mary Jane i tłum łotrów z przeszłości za plecami. Odnosi się to do samej fabuły komiksu, która również ma bardzo nostalgiczny charakter. Najważniejsze jednak jest to, że kończy się spokojnym snem Petera obok ukochanej M.J.
Amazing Spider-Man Vol 1 #515 (2004)
Tu pani Watson-Parker, jako dobra żona, przekazuje mężowi, przed misją przygotowany uprzednio posiłek. W końcu walcząc z Octopusem, czy innym Goblinem nie może być głodny… A tak naprawdę, Peter spieszy się do szkoły, gdzie pracuje jako nauczyciel. Jak widać, supermodelka zawsze jest piękna, nawet w domowych ciuchach, potarganych włosach i bez makijażu.
Amazing Spider-Man Vol 1 #601 (2009)
A teraz czas na najbardziej atrakcyjną wizualizację Mary Jane (znów J. Scott Campbell). Niby nie wygina się w dwuznacznych pozach, ani nie ma na sobie skąpego, lateksowego stroju, ale i tak wygląda olśniewająco. Pytanie, czy chodzi o smutny wzrok, nostalgiczny charakter, trzymanej w rękach, stygnącej kawy, czy wyeksponowany biust… A swoją drogą, sporo się zmieniło od zeszytu piętro wyżej, ponieważ Peter i M.J. nie są już małżeństwem, a ich wspólny życiorys został wymazany przez Mephisto.
Amazing Spider-Man Vol 1 #671 (2011)
Nie jestem zwolennikiem kreski Humberto Ramosa, ale w tym wypadku zaszalał. Znajdujemy się w środku eventu „Pajęcza Wyspa”, w którym mieszkańcy Manhattanu zyskali moce pająka. Mary Jane także. To dlatego siedzi na ścianie. Co prawda w komiksie nie gania po dachach w obcisłej koszulce na ramiączka i skąpych szortach, ale komu to przeszkadza…
Superior Spider-Man Vol 1 #2 (2013)
Niby nie powinno tu być nic szokującego. Peter i M.J. całowali się wcześniej, ale po pierwsze, w tym czasie ich relacje się mocno rozluźniły, a po drugie to wcale nie jest Peter. To znaczy jest, ale tylko ciałem, bo jego umysłem zawładnął Doktor Octopus. Takie rzeczy tylko w okresie Marvel Now!. Stąd też natarczywość ze strony Spidera i zdziwienie na twarzy kobiety. Niemniej trzech rysowników – Ryan Stegman, Edgar Delgado i Ed McGuinness – postarało się, by scena nie tylko była dynamiczna, ale też by Mary Jane wyglądała odpowiednio uwodzicielsko w przykrótkiej miniówce.
Amazing Spider-Man Vol 4 #15 (2016)
Dopiero co pisałem o tym, że Mary Jane zyskała moce pająka w ramach eventu „Pajęcza Wyspa”, a tu znów zaczyna łazić po ścianach. To wszystko dzięki temu, że Tony Stark zrobił ją swoją sekretarką i miała dostęp do zbroi Iron Spidera. Nie wiem, jak z umiejętnościami, ale z wyglądu nadawałaby się do roli nowej superbohaterki. Zwłaszcza, kiedy rysuje ją niesamowity Alex Ross.
Amazing Mary Jane Vol 1 #7 (2020))
Na koniec prezentuję pozycję, która jest znakiem czasów, w których niestety żyjemy. W 2019 roku wystartowała seria „Amazing Mary Jane” i wiemy, że miała mieć co najmniej 9 odcinków. Niestety w międzyczasie rozszalała się pandemia, cały świat wylądował na lockdownie, a Marvel masowo zaczął odwoływać premiery komiksów. Interesujący nas numer został więc skreślony i o walorach okładki Paula Siqueira możemy przekonać się, przeglądając zapowiedzi z tamtego okresu.
koniec
16 grudnia 2021

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Prezenty świąteczne 2022: Prezenty komiksowe
Esensja Komiks

24 XI 2022

Jak co roku, podjęliśmy próbę wybrania kilkudziesięciu komiksów, które mogłyby być udanymi prezentami mikołajkowo-gwiazdkowymi. Z każdym rokiem jest coraz trudniej, gdyż oferta komiksowa na naszym rynku rozrasta się zarówno pod względem ilości jak i jakości. Jeśli uznacie, że o jakimś albumie warto wspomnieć (a nam umknął), napiszcie o nim w komentarzach.

więcej »

Dekada TM-Semic: Witamy polskich czytelników w universum Marwela
Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

23 XI 2022

„Witamy polskich czytelników w universum Marwela” – nie, to nie błąd korekty. Dokładnie taki napis widnieje na okładce pierwszego zeszytu „Amazing Spider-Man” firmowanego przez wydawnictwo TM-Semic. Choć jeszcze nie dokładnie tak się nazywało.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Zielone koszmary
Marcin Knyszyński

20 XI 2022

Osobom znającym komiksy Marvela tylko pobieżnie taka postać jak Hulk jawić się może jako mało poważna, niezbyt skomplikowana psychologicznie i zmuszająca do – no cóż – przymrużenia oka. „Hulk. Koniec i inne opowieści”, wydany w egmontowym „Marvel Classic” udowadnia – przynajmniej częściowo – że wcale tak być nie musi.

więcej »

Polecamy

Zielone koszmary

Niekoniecznie jasno pisane:

Zielone koszmary
— Marcin Knyszyński

To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński

Między złotem a srebrem
— Marcin Knyszyński

Ten, którego nadejście zauważasz
— Marcin Knyszyński

Samotni wśród bliskich
— Marcin Knyszyński

Gdy zło zwycięża…
— Marcin Knyszyński

Więksi niż życie
— Marcin Knyszyński

Na pradawne zastępy Hoggotha!
— Marcin Knyszyński

Zawsze będą nas nienawidzić
— Marcin Knyszyński

Oda do wyobraźni
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Z tego cyklu

10 naj… : 10 roztańczonych kadrów
— Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

10 największych rozczarowań muzycznych 2021 roku
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

30 najlepszych płyt 2021 roku
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

10 naj...: Dzień Nauczyciela
— Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

10 najśmieszniejszych lub najdziwniejszych książkowych scen ze zwierzętami
— Esensja

10 naj… : Zwierzęta
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

10 naj…: 11 twarzy jesieni
— Esensja

10 naj...: Żółty, jesienny liść
— Miłosz Cybowski, Wojciech Gołąbowski, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

10 najlepszych slasherów komediowych
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

10 slasherów oddających hołd klasykom
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Tegoż autora

Saga się dopełniła
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Dyskretny urok melancholii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Dekada TM-Semic: Witamy polskich czytelników w universum Marwela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Epicki komiks heroiczny
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Na wieki wieków
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pink Floyd w XXI wieku: Wygaszanie wczesnego etapu
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ameryka oczami Mistrza
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Czas na zagładę
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Komiksowe Top 10: Październik 2022
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Nie bierz przykładu z Bonapartego
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.