Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 stycznia 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Dziesięciu komiksowych Mikołajów

Esensja.pl
Esensja.pl
Idą święta, a wraz z nimi góry prezentów dostarczanych zwyczajowo przez wielkiego kolesia w czerwonym wdzianku (nie, tym razem to nie Superman). Bez względu na to, czy ktoś w niego wierzy, czy nie, powinien zapoznać się z naszą listą dziesięciu Mikołajów komiksowych, którą publikujemy w kolejnym odcinku cyklu „komiksowych naj…”. A w związku z tym, że Mikołaj może przybierać najróżniejsze postacie, listę tę należy traktować z przymrużeniem oka…

Esensja Komiks

Dziesięciu komiksowych Mikołajów

Idą święta, a wraz z nimi góry prezentów dostarczanych zwyczajowo przez wielkiego kolesia w czerwonym wdzianku (nie, tym razem to nie Superman). Bez względu na to, czy ktoś w niego wierzy, czy nie, powinien zapoznać się z naszą listą dziesięciu Mikołajów komiksowych, którą publikujemy w kolejnym odcinku cyklu „komiksowych naj…”. A w związku z tym, że Mikołaj może przybierać najróżniejsze postacie, listę tę należy traktować z przymrużeniem oka…
Morderczy grubasek
(Lobo: Paramilitarne święta specjalne)
Życie ubierającego się na czerwono grubaska może być przechlapane. Zwłaszcza jeśli jest się nazwiskiem w kontrakcie galaktycznego mordercy Lobo. A do tego naraziło się Grupie Wysoko Postawionych Osób. Taaaaaak, bycie Świętym Mikołajem nie jest łatwą rzeczą. Prezenty, prezenty, prezenty, prezenty. Przez długie lata rozdawanie prezentów. A na koniec tylko cygaro, pojedynek na maczety. Chlaaaaaaaaaast!
Czerwony vs. Zieloni
(Santa Claus Conquers The Martians)
Święty M. fach ma ciekawy. Generalnie cały rok spokojnie przygotowuje się do jedynego w roku nocnego szaleństwa. Jednak gdy już zacznie podróżować i rozdawać gadżety w ten wigilijny wieczór jasny… Fach ma rzeczywiście ciekawy, ale niebezpieczny. Jadąc w swoich lotnych saniach, czasami pada ofiarą kosmicznych porywaczy. Czerwonym podróżnikiem razu pewnego zainteresowali się Zieloni z Marsa. Jak się skończyło? Zobaczymy niebawem.
W oczekiwaniu na Mikołaja
(Miasteczko Mikropolis: Przewodnik turystyczny)
Czasami zastanawiacie się pewnie, dlaczego Mikołaj do was nie przychodzi. Pewnie dlatego, że byliście niegrzeczni. A może dlatego, że zatrzymał się w podróży w barze 52 w Miasteczku Mikropolis. W końcu Wigilia jest tylko raz w roku!
Bycie Mikołajem to nie bułka z masłem
(Osiedle Swoboda)
Świąteczny nastrój udzielił się również chłopakom z Osiedla Swoboda. W związku ze zbliżającą się Gwiazdką załatwili sobie fuchę w charakterze Świętych Mikołajów. Bycie Mikołajem nie jest jednak prostą sprawą. Najpierw trzeba przejść szkolenie pod okiem morderczego Pana Jacka (szacunek…). Czapki z głów. Santas rządzą!!!
Mikołaj w opałach
(Spiderman 12/1991, TM-Semic)
Spiderman, czy to z racji fuchy superbohatera, czy może przekonań, również poddaje się świątecznemu nastrojowi, ratując z opałów Świętego Mikołaja. Żaden uzbrojony opryszek nie zniszczy Bożego Narodzenia Pajęczarzowi! I chociaż gdy przychodzi co do czego, to Mikołaj nadstawia karku za Spidermana, a rezultat starcia z równie czerwonym jak Pajęczarz grubasem jest jednakowy: opryszkowie spędzą święta w więziennej stołówce.
Mikołaj istnieje!
(Przygody Mikołajka)
Mały, sympatyczny Mikołajek to najbardziej klasyczny ze wszystkich Mikołajów. Najprawdziwszy, chciałoby się powiedzieć. Mieszka tam, gdzie jest dużo śniegu i bardzo zimno. Przynosi prezenty. Powozi reniferowym zaprzęgiem. Przeżywa mnóstwo przygód. Po prostu rozpala dziecięcą wyobraźnię do czerwoności.
Mikołaj w spódnicy (tylko dla dorosłych)
(48 stron)
Niby wszystko jest na miejscu, a jakby inaczej. Czerwona czapka, czerwone wdzianko obszyte białym futrem, wielki prezent. Ale ta sylwetka, te kształty! Zresztą zobaczcie sami. W takich momentach naprawdę żałuję, że Gwiazdka nie jest kilka razy do roku. Co najmniej! Od takiego Mikołajka, a raczej Mikołajki, mógłbym dostać nawet rózgę…
Wredny numer
(Ciach Bajera 2)
Czasami życie potrafi być wredne. Szczególnie kiedy twój kumpel udaje Mikołaja, by coś od ciebie wyłudzić. Naprawdę wredny numer. Zresztą jak tak można?! Podszywać się pod Mikołaja! Na szczęście czerwona czapka i biała broda to nie wszystko. Oszusta zdradzą oczy…
Zabójczy Mikołaj
(Wśród nocnej ciszy, Tm Semic Wydanie specjalne 2/1997, Batman Black and White)
Kogo może dostrzec mała dziewczynka o imieniu Ginna w wigilijne popołudnie na dachach Gotham City? Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów? Nie. Batmana, który strzeże ją i resztę jej rodziny przed zemstą mafii. Mafii, która wysyła zabójcę przebranego za Mikołaja. Oczywiście Batman go unieszkodliwia, ale kto zastąpi Mikołaja i wręczy Ginnie prezent?
Stań się św. Mikołajem
(Hellboy)
Tak, tak. Czasem nawet gdy tego nie chcesz, stajesz się św. Mikołajem. Dobroczyńcą ludzkości. Powiernikiem marzeń i pragnień jakiejś osoby. To zdarza się każdemu. Na szczęście nie musisz nosić tego kretyńskiego czerwonego stroju. Dla tej osoby już go nosisz, czy tego chcesz, czy nie…
koniec
1 grudnia 2003

Komentarze

28 XII 2020   08:43:10

Mikołaj w spódnicy - można więcej info bo nie idzie odnaleźć :(

28 XII 2020   22:23:50

W wydaniu papierowym tego nie ma, może było w jakichś dodatkach albo w czasach, kiedy komiks był publikowany w czasopiśmie? Bo to wygląda po prostu na okolicznościowy rysunek.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Kadr, który…: Od gór do morza
Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 I 2021

W tomie „Wielki turniej” osią akcji są walki baranów oraz starania Kajka i Kokosza o zdobycie odpowiedniego zawodnika. Po wielu perypetiach delegacja Mirmiłowa przybywa do stolicy. Gród kipi życiem i nieważne, że składa się z kilkudziesięciu drewnianych chatek…

więcej »

Po komiks marsz: Styczeń 2021
Esensja Komiks

12 I 2021

Pierwsze w tym roku polecanki komiksowe. Zwracamy uwagę na powrót Corto Maltese, Kajka i Kokosza, Chrononautów. Wbrew pozorom, komiksowy styczeń szykuje się interesująco.

więcej »

Kadr, który…: Telewizor w technologii bezlampowej i bezwszystkoinnej
Agnieszka ‘Achika’ Szady

7 I 2021

„A jak wyłupiesz prąd i benzynę…”, czyli Tytus wyprzedza swoją epokę!

więcej »

Polecamy

Umarł król, niech żyje król!

Legendarna Historia Polski:

Umarł król, niech żyje król!
— Marcin Osuch

Gryzonie zemsty
— Marcin Osuch

Zanim pojawił się wiedźmin
— Marcin Osuch

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.