Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 1 sierpnia 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCVII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Kadr, który…: Pierogi ratujące życie

Esensja.pl
Esensja.pl
Bohaterowie opowieści z gatunku steampunk używają przeróżnych środków, by ratować swych przyjaciół w potrzebie. Ale żeby od razu – pierogów…?

Wojciech Gołąbowski

Kadr, który…: Pierogi ratujące życie

Bohaterowie opowieści z gatunku steampunk używają przeróżnych środków, by ratować swych przyjaciół w potrzebie. Ale żeby od razu – pierogów…?
O internetowym komiksie „Girl Genius” już w Esensji pisaliśmy. Trzeba jednak wiedzieć, że jego główna akcja przeplatana jest czasem (dla złapania oddechu) stosunkowo krótkimi wstawkami rodem z wodewilu. W jednej z takich wstawek, noszącej tytuł „Revenge of the Weasel Queen (part 3)”, nasi bohaterowie ruszają na ratunek swemu znajomemu, „dżentelmeńskiemu zawadiace”, Otharowi Tryggvassenowi, więźniowi okrutnej Królowej Łasic. Królowa Ferretina już, już go prawie zgładziła (przywiązała do beczki materiałów wybuchowych i wrzuciła do kadzi kwasu, w której pływały zmutowane piranie wyposażone w miotacze płomieni i topory bojowe, podczas gdy nad głową fruwały gigantyczne zabójcze pszczoły z przymocowanymi promieniami śmierci, na których siedzieli mechaniczni tancerze wyposażeni w wyrzutnie rakiet)… I pewnie włączyłaby także generator błyskawic, gdyby nie prezent, jaki otrzymała rzekomo od Othara… Przepyszne pierogi.
Pierogi (z nieco przesadzoną ilością czosnku) były oczywiście częścią planu ratowania Othara – swoistą bronią biochemiczną. Ale nie wnikajmy w szczegóły – widok jadącego przez miasteczko steampunkowego trójkołowca (typu „budka z lodami”) z wielkim napisem „Hey, kids! It’s Uncle Yasik’s PIEROGI!” jest wart dostrzeżenia nawet gdyby resztę tego amerykańskiego komiksu należałoby omijać szerokim łukiem. A w żadnym przypadku nie należy. Tym bardziej, że choć jest możliwość kupienia kolejnych drukowanych zeszytów „Girl Genius”, świeże plansze otrzymujemy za darmo, trzy razy w tygodniu.
koniec
30 czerwca 2009

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nie przegap: Lipiec 2021
Esensja

31 VII 2021

Przypominamy co zrecenzowaliśmy w Esensji w pierwszą połowę wakacji.

więcej »

Niekoniecznie jasno pisane: Piliście coś chłopcy? A co innego można tu robić?
Marcin Knyszyński

18 VII 2021

Nieistniejące już „DC Vertigo” było kuźnią znakomitych projektów komiksowych. Pomysł na jeden z nich powstał w głowie Jasona Aarona, amerykańskiego scenarzysty komiksowego, który na początku dwudziestego pierwszego wieku starał się o pracę w wydawnictwie Detective Comics. Sześćdziesięcioodcinkowa historia, zatytułowana „Scalped”, jest jednym z jego najwcześniejszych i najlepszych komiksów – brutalny thriller, współczesny antywestern, wstrząsający dramat i analiza problemów rdzennej społeczności (...)

więcej »

Po komiks marsz: Lipiec 2021
Esensja Komiks

12 VII 2021

Komiksowy początek wakacji może nie jest tak obfity jak ostatnich kilka miesięcy, ale nadal jest z czego wybierać. Poniżej kilka naszych propozycji.

więcej »

Polecamy

Smętny finał

Tajemnica złotej maczety:

Smętny finał
— Konrad Wągrowski

Stukasy, Wellingtony, Halifaksy!
— Konrad Wągrowski

O wolność waszą i naszą
— Konrad Wągrowski

Na wielbłądzie boli tyłek
— Konrad Wągrowski

Z Łosiem na łowy
— Konrad Wągrowski

Przybywając do PRL-owskiego raju
— Konrad Wągrowski

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.