Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 lutego 2018
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CLXXIII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Bliskie spotkanie

Esensja.pl
Esensja.pl
Czwarty tom serii „Serafin dni ostatnich” można uznać za przełomowy. Dochodzi tu bowiem do spotkania o kluczowym dla całej historii znaczeniu. Co więcej, zasiane zostaje ziarno niepewności dotyczące tego, która z dwóch walczących stron – ludzie, czy wampiry – jest faktycznie tą złą. A może granica pomiędzy dobrem i złem jest znacznie bardziej płynna, niż mogło się wydawać dotychczas?

Kagami Takaya, Yamamoto Yamato
‹Serafin Dni Ostatnich #4›

EKSTRAKT:70%
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
TytułSerafin Dni Ostatnich #4
Scenariusz
Data wydania25 lutego 2017
RysunkiYamamoto Yamato
Wydawca Waneko
CyklSerafin Dni Ostatnich
ISBN9788380960701
Gatunekgroza / horror, manga
Wyszukaj wMadBooks.pl
Wyszukaj wSelkar.pl
Wyszukaj wKumiko.pl
Wyszukaj w
Wyszukaj wAmazon.co.uk
Zobacz w
W zniszczonym świecie trwa wojna, w której ludzie stają do walki z wampirami. Yuuichirou Hyakuya po ucieczce z kontrolowanego przez krwiopijców miasta Sanguinem dostaje się do Japońskiej Cesarskiej Armii Demonów. Po trudnym szkoleniu staje się członkiem Księżycowej Kompanii – elitarnego oddziału eksterminacji wampirów dowodzonego przez podpułkownika Gurena Ichinose. Teraz wspólnie z Yoichim Saotome, Shinoą Hiiragi oraz Shihou Kimizuki podejmuje walkę w imieniu ludzkości. Do działania napędza go głównie chęć zemsty. Chłopak chce odegrać się na wampirach za śmierć swojego przyjaciela – Mikaeli Hyakuyi, który zginął – tak w każdym razie myślał dotąd Yuu – podczas ucieczki z Sanguinem.
Realizując misję rozpoczętą jeszcze w poprzednim tomie oddział Yuu napotyka nieprzewidziane trudności i musi stanąć do bezpardonowej walki z wrogiem. Jednak wszystkie trudności bledną w obliczu zdarzenia, które zdaje się mieć trudny do przewidzenia wpływ na wszystkich walczących. Oto naprzeciw Yuu staje… Mika. Nie jest on jednak już tym, kim był. Został bowiem zamieniony w wampira i teraz walczy przeciwko ludziom. Spotkanie dawnego przyjaciela nie pozostaje jednak bez wpływu na młodego chłopaka. Obaj stoją w obliczu sytuacji, która niewątpliwie ich przerasta. Bardzo szybko okazuje się jednak, że to nie dramatyczne spotkanie jest głównym punktem ciężkości czwartego tomu. Nie tylko Mika uległ bowiem przemianie, a jego słowa – początkowo dość zaskakujące – o ludzkiej chciwości nabierają złowieszczego znaczenia.
Opowieść nadal utrzymana jest w dość swobodnym tonie. Ludzie i wampiry wprawdzie ze sobą walczą, ale nie zapominają również o wymianie błyskotliwych i uszczypliwych tekstów oraz wzajemnych złośliwości. Rozmowy żołnierzy bardziej przypominają słowne potyczki nastolatków niż poważne rozmowy toczone na polu walki. Ten lekki charakter opowieści wzmacnia elegancka i dynamiczna kreska. Yamato Yamamoto nadal stosuje linie o zróżnicowanej grubości oraz duży kontrast, dzięki czemu uzyskuje naprawdę interesujący efekt. Do oddania różnych odcieni szarości zazwyczaj wykorzystywane są rastry, ale na niektórych planszach – szczególnie tych prezentujących dynamiczne sceny walk – znajdziemy efektowne kreskowanie, za pomocą którego wyeksponowane zostały efekty specjalne. Bohaterowie niezmiennie prezentują się bardzo wytwornie za sprawą dużej uwagi, jaką autor przywiązuje do rysowania ich strojów.
Czwarty tom przynosi przełom zapowiadający interesującą kontynuację. Takayi Kagami stopniowo odsłania coraz więcej tajemnic dotyczących stworzonego przez siebie świata. Wygląda na to, że w kolejnych tomach powoli będziemy dowiadywać się wreszcie kim, lub czym jest tytułowy Serafin Dni Ostatnich. Ciekawie zapowiada się także rozwój relacji pomiędzy Yuu i Miką, którzy najwyraźniej są jedynie marionetkami w czyichś rękach. Krótko mówiąc, warto śledzić dalszy rozwój wypadków, bo scenarzysta najwyraźniej ma jeszcze kilka asów w rękawie.
koniec
11 września 2017
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Nie jestem bohaterem
Marcin Osuch

23 II 2018

Komiks z afrykańskimi przygodami Corto uważałem za najlepszy z dotychczas wydanych w Polsce. Po ponownej lekturze podtrzymuję tę opinię.

więcej »

Pieniądze to nie wszystko
Albert Walczak

22 II 2018

Komiksy o Kaczorze Donaldzie, jak i innych disneyowskich bohaterach postrzegane są głównie jako proste opowieści rysowane z myślą o najmłodszych czytelnikach. Istnieje jednak komiks z kaczką w roli głównej, który potrafi zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów historyjek obrazkowych. To oczywiście wyróżnione w 1995 r. prestiżową Nagrodą Willa Eisnera „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” Dona Rosy.

więcej »

Zera i jedynki
Marcin Osuch

21 II 2018

W oryginale seria „The Manga Guide” obejmuje już kilkadziesiąt albumów z różnych dziedzin szeroko rozumianej nauki i techniki. W Polsce po tomie „Wszechświat” przyszła kolej na „Mikroprocesory” wydane nakładem PWN.

więcej »

Polecamy

Koniec nieskończoności

Marvel:

Koniec nieskończoności
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Nieskończoność megalomanii
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Ostatnie łowy doktora Octopusa
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Przeczytać Panterę i zapomnieć
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pokręcony komiks
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Warlock raz jeszcze
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Człowiek pociągający za sznurki
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Pogromca – moja miłość
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Mroczna strona Marvela
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

I ty możesz zostać arachnoidem
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski

Zobacz też

Tegoż twórcy

Misja w oblężonym mieście
— Paweł Ciołkiewicz

Nowa rodzina
— Paweł Ciołkiewicz

Wampiry, demony i ludzie
— Paweł Ciołkiewicz

Tegoż autora

Niewinna jest, kiedy śni
— Paweł Ciołkiewicz

Prawdziwy artysta w świecie pełnym „kreatywności”. Kilka refleksji o twórczości Jirō Taniguchiego
— Paweł Ciołkiewicz

Człowiek to za mało
— Paweł Ciołkiewicz

Na tropie nienawiści
— Paweł Ciołkiewicz

Chodź opowiem ci bajeczkę…
— Paweł Ciołkiewicz

Demencja gangstera
— Paweł Ciołkiewicz

Życie to nie manga
— Paweł Ciołkiewicz

Przejąć władzę nad wszechświatem
— Paweł Ciołkiewicz

Demony przeszłości
— Paweł Ciołkiewicz

Wszystko dla pieniędzy
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.