Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 15 czerwca 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCVI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Z czaszką w tle

Esensja.pl
Esensja.pl
Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Pojawił się w kinie. Pojawił się też w komiksie. I to w wielu formach.

Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle

Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Pojawił się w kinie. Pojawił się też w komiksie. I to w wielu formach.
Punisher: Official Movie Adaptation
Punisher: Official Movie Adaptation
Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Wraz z premierą filmu kinowego do sprzedaży trafiła do komiksowych sklepów trzyczęściowa miniseria autorstwa Petera Milligana do rysunków Pata Olliffe, będąca adaptacją kinowego przeboju z Thomasem Jane, Johnem Travoltą i Rebeccą Romijn-Stamos. Historia Franka Castle, tajnego agenta rządowego, który traci swoją rodzinę w czasie wojny gangów. Owładnięty żądzą zemsty postanawia wydać wojnę mordercom swojej rodziny (i wszelkim innym przestępcom).
Dla tych, którzy „pierwszy raz” wydawca przygotował też wersję specjalną: PUNISHER: THE MOVIE TPB. W środku 128 stronicowego albumu czytelnicy znajdą wspomnianą miniserię oraz przedruki zeszytów Punisher vol. 3 #1 (pierwsza historia z Punisherem napisana przez Gartha Ennisa) oraz Amazing Spider-Man #129 (pierwsze pojawienie się Punishera w Universum Marvela).
Wolverine/ Punisher #1
Wolverine/ Punisher #1
Dla fanów starszych opowieści przygotowano ESSENTIAL PUNISHER - ponad 500 stronicowy, czarno-biały album z przedrukiem klasycznych opowieści z lat 1974-1986 z mścicielem z symboliczną czaszką na piersi. To głównie przedruki z miesięczników w których główne role odgrywają Spider-Man, Daredevil i Captain America, znalazło się tam jednak miejsce również na pełną, pierwszą miniserię z Punisherem w roli głównej (autorstwa duetu Steven Grant/Mike Zack).
Punisher: The End
Punisher: The End
Dla miłośników nowszych opowieści wydawnictwo przygotowało też sporo atrakcji: Nową opowieść WOLVERINE/PUNISHER serwuje nam w pięcioczęściowej miniserii Peter Milligan i Lee Weeks. Jej akcja dzieje się gdzieś w Południowej Ameryce. Gdzieś w miejscu, które jest rajem dla tych, którzy uciekają przed pałającym chęcią zemsty Punisherem. Kłopot polega na tym, że Castle właśnie dowiedział się o istnieniu tego miejsca. Z tym, że nie wie on jeszcze, że pewien mutant o przydomku Wolverine, jest na jego tropie...
Znacznie krótszą opowieść (tylko 56 stron) przedstawia czytelnikom znany już u nas scenarzysta „Pielgrzyma” i „Kaznodziei” - Garth Ennis. Ilustrowany przez Richarda Corbena (′Den′, ′Hellblazer: Hard Time′) zeszyt PUNISHER: THE END to historia ostatniego dnia w życiu podstarzałego już żołnierza.
Punisher Max vol. 5
Punisher Max vol. 5
Miesięcznik THE PUNISHER pisany przez wspomnianego już Gartha Ennisa przeniesiony został do linii wydawniczej Marvel MAX. Operacja ta pozwoliła autorowi na dwie rzeczy: po raz kolejny wyzerować licznik (to już piąty miesięcznik z tym tytułem jaki pojawił się z #1 na okładce), a po drugie pisać historie, które nie byłby krępowane przez regulacje głównej linii wydawniczej (teraz znowu może pojawić się ostrzejsze słownictwo i tematy dla starszego czytelnika.) W pierwszej historii (Punisher vol. 5 #1-#6) na horyzoncie pojawia się dawny pomocnik Punishera - Micro. I ma dla starego znajomego propozycję nie do odrzucenia. Wydawnictwo zapowiedziało już edycję albumową tej historii: PUNISHER MAX VOL. 1: IN THE BEGINNING TPB
I to by było na tyle. Dodajmy tylko, że fanów wersji „Ultimate” ucieszy być może wieść, że w ULTIMATE SPIDER-MAN #61 (druga część historii zatytułowanej CARNAGE) po raz pierwszy pojawi się Ultimate Punisher.
koniec
16 czerwca 2004

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Egmont zaprasza na wyprawę tropami Bazyliszków!

18 V 2021

Wydawnictwo Egmont Polska, we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego,

z przyjemnością prezentuje pierwszy tom cyklu „Bazyliszki”. Ta komiksowa opowieść osadzona w realiach przedwojennej Warszawy jest zaproszeniem do barwnego świata lat 30. To historia o mieście na progu nowoczesności i o ludziach, którzy tworzyli kolorową mozaikę największej metropolii II Rzeczypospolitej. Autorem scenariusza jest Tobiasz Piątkowski, a rysunki stworzył Wiesław Skupniewicz. Oficjalna premiera: 19 maja (...)

więcej »

Finaliści nagród Hugo 2021

13 IV 2021

Ogłoszono listę finalistów nagród Hugo 2021 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2020.

więcej »

Nowy tom „Kajko i Kokosz. Nowe Przygody” już w czerwcu!

7 IV 2021

Na 16 czerwca br. wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę albumu „Zaćmienie o zmierzchu”. To drugi pełnometrażowy album przedstawiający dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk.

więcej »

Polecamy

Smętny finał

Tajemnica złotej maczety:

Smętny finał
— Konrad Wągrowski

Stukasy, Wellingtony, Halifaksy!
— Konrad Wągrowski

O wolność waszą i naszą
— Konrad Wągrowski

Na wielbłądzie boli tyłek
— Konrad Wągrowski

Z Łosiem na łowy
— Konrad Wągrowski

Przybywając do PRL-owskiego raju
— Konrad Wągrowski

Zobacz też

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Obietnica przygody
— Tomasz Sidorkiewicz

Raz na 4000 lat
— Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.