Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 września 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCIX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Z czaszką w tle

Esensja.pl
Esensja.pl
Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Pojawił się w kinie. Pojawił się też w komiksie. I to w wielu formach.

Tomasz Sidorkiewicz

Z czaszką w tle

Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Pojawił się w kinie. Pojawił się też w komiksie. I to w wielu formach.
Punisher: Official Movie Adaptation
Punisher: Official Movie Adaptation
Pierwsza połowa 2004 roku to w Marvel Comics czas Punishera. Wraz z premierą filmu kinowego do sprzedaży trafiła do komiksowych sklepów trzyczęściowa miniseria autorstwa Petera Milligana do rysunków Pata Olliffe, będąca adaptacją kinowego przeboju z Thomasem Jane, Johnem Travoltą i Rebeccą Romijn-Stamos. Historia Franka Castle, tajnego agenta rządowego, który traci swoją rodzinę w czasie wojny gangów. Owładnięty żądzą zemsty postanawia wydać wojnę mordercom swojej rodziny (i wszelkim innym przestępcom).
Dla tych, którzy „pierwszy raz” wydawca przygotował też wersję specjalną: PUNISHER: THE MOVIE TPB. W środku 128 stronicowego albumu czytelnicy znajdą wspomnianą miniserię oraz przedruki zeszytów Punisher vol. 3 #1 (pierwsza historia z Punisherem napisana przez Gartha Ennisa) oraz Amazing Spider-Man #129 (pierwsze pojawienie się Punishera w Universum Marvela).
Wolverine/ Punisher #1
Wolverine/ Punisher #1
Dla fanów starszych opowieści przygotowano ESSENTIAL PUNISHER - ponad 500 stronicowy, czarno-biały album z przedrukiem klasycznych opowieści z lat 1974-1986 z mścicielem z symboliczną czaszką na piersi. To głównie przedruki z miesięczników w których główne role odgrywają Spider-Man, Daredevil i Captain America, znalazło się tam jednak miejsce również na pełną, pierwszą miniserię z Punisherem w roli głównej (autorstwa duetu Steven Grant/Mike Zack).
Punisher: The End
Punisher: The End
Dla miłośników nowszych opowieści wydawnictwo przygotowało też sporo atrakcji: Nową opowieść WOLVERINE/PUNISHER serwuje nam w pięcioczęściowej miniserii Peter Milligan i Lee Weeks. Jej akcja dzieje się gdzieś w Południowej Ameryce. Gdzieś w miejscu, które jest rajem dla tych, którzy uciekają przed pałającym chęcią zemsty Punisherem. Kłopot polega na tym, że Castle właśnie dowiedział się o istnieniu tego miejsca. Z tym, że nie wie on jeszcze, że pewien mutant o przydomku Wolverine, jest na jego tropie...
Znacznie krótszą opowieść (tylko 56 stron) przedstawia czytelnikom znany już u nas scenarzysta „Pielgrzyma” i „Kaznodziei” - Garth Ennis. Ilustrowany przez Richarda Corbena (′Den′, ′Hellblazer: Hard Time′) zeszyt PUNISHER: THE END to historia ostatniego dnia w życiu podstarzałego już żołnierza.
Punisher Max vol. 5
Punisher Max vol. 5
Miesięcznik THE PUNISHER pisany przez wspomnianego już Gartha Ennisa przeniesiony został do linii wydawniczej Marvel MAX. Operacja ta pozwoliła autorowi na dwie rzeczy: po raz kolejny wyzerować licznik (to już piąty miesięcznik z tym tytułem jaki pojawił się z #1 na okładce), a po drugie pisać historie, które nie byłby krępowane przez regulacje głównej linii wydawniczej (teraz znowu może pojawić się ostrzejsze słownictwo i tematy dla starszego czytelnika.) W pierwszej historii (Punisher vol. 5 #1-#6) na horyzoncie pojawia się dawny pomocnik Punishera - Micro. I ma dla starego znajomego propozycję nie do odrzucenia. Wydawnictwo zapowiedziało już edycję albumową tej historii: PUNISHER MAX VOL. 1: IN THE BEGINNING TPB
I to by było na tyle. Dodajmy tylko, że fanów wersji „Ultimate” ucieszy być może wieść, że w ULTIMATE SPIDER-MAN #61 (druga część historii zatytułowanej CARNAGE) po raz pierwszy pojawi się Ultimate Punisher.
koniec
16 czerwca 2004

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Premiera filmu „W Centrum Komiksu” podczas 18. Millennium Docs Against Gravity

26 VIII 2021

Kultowe Centrum Komiksu jest dobrze znane wszystkim miłośnikom komiksów. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, jego właściciele oraz stali bywalcy i bywalczynie doczekali się filmu dokumentalnego. „W Centrum Komiksu” (Comic Book Shop) Macieja Bieruta będzie miało swoją światową premierę podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

więcej »

Copernicon 2021: spotkajmy się w Wirtualnym Toruniu!

5 VIII 2021

W tym roku Copernicon odbędzie się wyjątkowo w cyberprzestrzeni dzięki aplikacji Gather Town. Umożliwia ona uczestnictwo w festiwalu z dowolnego miejsca na świecie bez utraty unikalnej atmosfery konwentu fantastyki oraz stworzenie wrażenia faktycznej bliskości z innymi uczestnikami.

więcej »

Egmont zaprasza na wyprawę tropami Bazyliszków!

18 V 2021

Wydawnictwo Egmont Polska, we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego,

z przyjemnością prezentuje pierwszy tom cyklu „Bazyliszki”. Ta komiksowa opowieść osadzona w realiach przedwojennej Warszawy jest zaproszeniem do barwnego świata lat 30. To historia o mieście na progu nowoczesności i o ludziach, którzy tworzyli kolorową mozaikę największej metropolii II Rzeczypospolitej. Autorem scenariusza jest Tobiasz Piątkowski, a rysunki stworzył Wiesław Skupniewicz. Oficjalna premiera: 19 maja (...)

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Tegoż autora

Potrawka z napletka
— Tomasz Sidorkiewicz

Demony nie umierają
— Tomasz Sidorkiewicz

Wilkołaki i Magiczne Rękawice
— Tomasz Sidorkiewicz

Steamfantasy
— Tomasz Sidorkiewicz

Wszyscy zostaniecie nababieni
— Tomasz Sidorkiewicz

A krew demonów jest nadal zielona
— Tomasz Sidorkiewicz

Veni. Vidi. I co dalej?
— Tomasz Sidorkiewicz

Inne światy
— Tomasz Sidorkiewicz

Obietnica przygody
— Tomasz Sidorkiewicz

Raz na 4000 lat
— Tomasz Sidorkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.