Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 grudnia 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCXI

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni?

Esensja.pl
Esensja.pl
Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni?

Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.
W trakcie ostatnich 2 tygodni na chłodniach kominowych pośrodku kompleksu EC1 Łódź pojawiły się smoki, tygrysy i wiele innych fantastycznych stworzeń. Wszystko obok ludzi oraz technologii zmieniającej się zgodnie z akcją malowidła według projektu Kim Jung Gi – artysty światowej sławy.
Przeniesienie płaskiego rysunku na walcowatą elewację odtworzonych chłodni kominowych było nie lada wyczynem. Wszystko zaczęło się od żmudnej pracy przy komputerze, gdy dostosowywaliśmy nieduży rysunek do przeniesienia na dwa wielkie walce - wyjaśnia Paweł Gregor – Kierownik Wykonawczy przedsięwzięcia - Kiedy staliśmy już na rusztowaniu, musieliśmy tak dostosować sposób malowania, by jak najlepiej oddać kreskę Kim Jung Gi.
Kim Jung Gi to artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie, posiadający zagorzałych i lojalnych fanów w Korei, Japonii, Chinach, Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Jego talent, umiejętności i niezwykła pamięć, dzięki której potrafi narysować wszystko co zobaczy i to bez żadnej pomocy wizualnej sprawiają, że często bierze udział w spotkaniach, podczas których rysuje na żywo i na oczach publiczności. Jest niezwykle precyzyjny, doskonale zna się na ludzkiej i zwierzęcej anatomii, z zegarmistrzowską precyzją dba o detale.
Całej naszej ekipie, która liczyła pięć osób – dodaje Piotr Kiernicki, wcześniej odpowiedzialny za powstanie łódzkiego muralu z Wiedźminem w roli głównej – zależało, by na CKNI EC1 odwzorować sposób rysowania z projektu. Było to duże wyzwanie artystyczne, ale wszyscy wychowaliśmy się na twórczości Kim Jung Gi, co nas szczególnie motywowało do najlepszego przeskalowania graficznej opowieści o ludziach, którzy przez wieki kradną smocze jaja.
Powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 od teraz ma swoją wizytówkę w postaci wielkoformatowego muralu znajdującego się w przestrzeniach wejścia. Monochromatyczne malowidło stworzone za pomocą czarnych i białych pociągnięć pędzlem liczy sobie 650 m2 i ułatwi identyfikację budynku CKNI EC1 jako miejsca powiązanego z mediami wizualnymi, a w szczególności z komiksem i grami komputerowymi – mówi Adam Radoń, kierownik jednostki.
Mural najlepiej zacząć oglądać z daleka, bo wtedy doskonale widać przestrzeń między najważniejszymi figurami malowanej opowieści – podkreśla Gregor. Wtedy też bryła tych postaci jest niemal namacalna. Jednak, by dokładnie rozszyfrować historię uwiecznioną na zewnątrz CKNI EC1, trzeba się przybliżyć do walcowatych ścian i dokonywać indywidualnych odkryć.
Oryginał pracy, na podstawie której powstał mural, będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które zostanie otwarte w 2023 r.
koniec
5 listopada 2021

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

John Blacksad otwiera nową sprawę!
Egmont

8 XI 2021

„Blacksad”, nagradzana seria duetu Juan Diaz Canales i Juanjo Guarnido powraca! Na kolejne przygody kota detektywa, który już od ponad dwóch dekad rozwiązuje kryminalne zagadki w Stanach Zjednoczonych przełomu lat 40. i 50., musieliśmy czekać aż osiem lat. Na 10 listopada wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę szóstego tomu serii zatytułowanego „Upadek”. Tym razem Blacksad zostanie wplątany w intrygę sięgającą najwyższych szczebli władzy w Nowym Jorku.

więcej »

Piąta edycja Konkursu na komiks dla dzieci im. Janusza Christy
Egmont

3 XI 2021

Wydawnictwo Egmont zaprasza rysowników i twórców komiksów do wzięcia udziału piątej edycji ogólnopolskiego Konkursu na komiks dla dzieci im. Janusza Christy.

więcej »

Premiera filmu „W Centrum Komiksu” podczas 18. Millennium Docs Against Gravity

26 VIII 2021

Kultowe Centrum Komiksu jest dobrze znane wszystkim miłośnikom komiksów. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, jego właściciele oraz stali bywalcy i bywalczynie doczekali się filmu dokumentalnego. „W Centrum Komiksu” (Comic Book Shop) Macieja Bieruta będzie miało swoją światową premierę podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.