Zapowiedź nowego albumu z przygodami AsteriksaEgmont Wydawnictwo Egmont podaje datę polskiej premiery najnowszego, czterdziestego albumu „Asteriksa”. Jest to 27 października 2023 roku.
EgmontZapowiedź nowego albumu z przygodami AsteriksaWydawnictwo Egmont podaje datę polskiej premiery najnowszego, czterdziestego albumu „Asteriksa”. Jest to 27 października 2023 roku. ![]()
Wyszukaj / Kup W oczekiwaniu na premierę albumu Fabrice Caro, scenarzysta „BIAŁEGO IRYSA”, zdradza nam więcej szczegółów: Proszę nam opowiedzieć o genezie tego czterdziestego albumu przygód Asteriksa. Chciałem, żeby album ten skupiał się raczej na wiosce i jej okolicach. Szczególnie lubię te albumy Asteriksa, w których element zewnętrzny wkracza do osady, zaburzając jej równowagę, i mogę obserwować reakcje mieszkańców włącznie z tym ich legendarnym czarnowidztwem. Poza tym miałem okazję zmierzyć się z pewnym współczesnym zjawiskiem społecznym. Skąd ten tytuł? Biały Irys to nazwa nowej szkoły pozytywnego myślenia pochodzącej z Rzymu, która zaczyna rozprzestrzeniać się w dużych miastach. Od Rzymu po Lutecję Cezar uznaje, że ta metoda może mieć zbawienny wpływ na rzymskie obozy rozstawione wokół słynnej galijskiej wioski. Ale nakazy tej szkoły mają również wpływ na samych Galów, którzy staną jej na drodze… Plansza opublikowana w grudniu dała wam już przedsmak jej efektów! Szukałem tytułu w duchu Goscinnego i Uderzo, gdzie tematem jest często przedmiot fizyczny lub osoba („Kociołek”, „Wróżbita”, „Wielki Rów, „Tarcza Arwernów”, „Złoty sierp"…). Tutaj irys jest symbolem życzliwości i rozkwitu, a przynajmniej taką mamy nadzieję. Asparanoiks, słynny wódz galijski, nie wygląda na szczególnie radosnego na tym obrazku… Co się dzieje w wiosce? Fakt, trzeba przyznać, że widywaliśmy go w lepszej formie. Ta pozytywna metoda nie pozostaje bez wpływu na naszych galijskich przyjaciół i nie tylko uszczęśliwia ludzi. Tak jest właśnie w przypadku naszego wodza, który przechodzi kryzys. ![]() 27 marca 2023 |
Zapraszamy do udziału w konkursie na tytuł antologii poświęconej Tadeuszowi Baranowskiemu.
więcej »W trakcie tegorocznej edycji Komiksowej Warszawy będzie możliwość spotkania z autorami książek z cyklu KOMIKSoTEKA.
więcej »Po trzyletniej przerwie wraca Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt w wersji na żywo. Tegoroczna edycja koncentruje się znów wokół komiksu.
więcej »Superbohater zza biurka
— Marcin Knyszyński
Myślę, więc jestem – tym, kim myślę, że jestem
— Marcin Knyszyński
Kurde blaszka!
— Marcin Knyszyński
Podpatrywanie człowieczeństwa
— Marcin Knyszyński
Suprawielki pantechnobarok
— Marcin Knyszyński
Teraz (naprawdę) mamy kryzys
— Marcin Knyszyński
Zielone koszmary
— Marcin Knyszyński
To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński
Między złotem a srebrem
— Marcin Knyszyński
Ten, którego nadejście zauważasz
— Marcin Knyszyński
W stepie szerokim
— Marcin Knyszyński
Galijska zmiana pokoleniowa
— Marcin Osuch
Deficyt Asteriksa w Asteriksie
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski
Egmont
— „Thorgal Saga” – nowy cykl w hołdzie legendarnej opowieści
Egmont
— Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
Egmont
— Wydawnictwo Egmont wraca do wydawania mangi!
Egmont
— Wydawnictwo Egmont na Warszawskich Targach Fantastyki
Egmont
— Komiksowe adaptacje klasyki literatury młodzieżowej od Egmontu
Egmont
— „Delisie” – smakowita opowieść komiksowa nie tylko dla dzieci
Egmont
— „Rzeźnia numer pięć” – komiksowa adaptacja literackiego arcydzieła
Egmont
— Nowy magazyn „Spidey i Super-Kumple” od Egmontu
Egmont
— John Blacksad otwiera nową sprawę!
Egmont
— Piąta edycja Konkursu na komiks dla dzieci im. Janusza Christy