Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 listopada 2020
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Prezenty świąteczne 2011: 50 książek, które powinny znaleźć się pod choinką

Esensja.pl
Esensja.pl
« 1 2 3

Esensja

Prezenty świąteczne 2011: 50 książek, które powinny znaleźć się pod choinką

Książki o kulturze i sztuce
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
‹1001 filmów, które musisz zobaczyć›
Leksykony rzadko nadają się do czytania jak beletrystyka. Ale „1001 filmów, które musisz zobaczyć” to lektura równie wciągająca jak najlepsza powieść. Setki zdjęć (wiele z nich w dużym formacie) i tysiąc jeden opisów (przeważnie niemal pełnoprawnych recenzji) stanowią gratkę dla każdego, komu ekran kinowy przesłania widok na świat. Dla kogo jest to wydawnictwo? Dla miłośników filmów to bezcenny przewodnik i źródło informacji. Dla kinomaniaków – cenna wskazówka, co warto zobaczyć. W tym roku „1001 filmów” pojawia się w nowym wydaniu, uwzględniającym najnowsze pozycje.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Paolo D’Agostini
‹Legendarne filmy›
Piękne albumy sprawdzają się pod choinką. Piękne albumy poświęcone kinu sprawdzają się jeszcze lepiej – zwłaszcza w przypadku publikacji tyczącej arcydzieł światowego kina. A gdy się weźmie pod uwagę, że jest to album opisany przez przewodniczącego Związku Włoskich Krytyków Filmowych, można spokojnie założyć, że nie tylko będzie co oglądać, ale i co czytać.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Michał Grzesiek
‹James Bond. Szpieg, którego kochamy›
Prawie 600 stron poświęconych Jamesowi Bondowi, i to polskiego autora!? Michał Grzesiek napełnia swą pozycję faktami, ciekawostkami, polonicami, mogącymi zadowolić najbardziej wymagających Bondofilów. Trudno oczekiwać lepszego prezentu – choć oczywiście przede wszystkim dla miłośników agenta 007. Tych na szczęście nadal nie brakuje.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Piotr K. Piotrowski
‹Kultowe seriale›
Piotr Piotrowski pisze o najsłynniejszych polskich serialach na różne sposoby. Opisuje ich kontekst, charakteryzuje szeroko twórców i aktorów, nie skąpi ciekawostek (wiecie, że w „Czarnych chmurach” „drugiego halabardnika” zagrał Bogusław Linda? A że jedną z wieśniaczek na weselu była Krystyna Janda?), przedstawia interpretacje współczesnej prasy i analizy z perspektywy lat. Często oddaje głos twórcom, ale też widać w tym jego własne zdanie (finał „Janosika” zupełnie nieuzasadniony, Stefan Karwowski jako postać nieprawdziwa, lecz pięknie charakteryzująca swe czasy, etc., etc.). A przede wszystkim – czuje się, że czytamy dzieło osoby doskonale znającej temat i od lat się nim pasjonującej. Znakomity prezent dla każdego, kto lubi klasyczne polskie seriale. A to przecież prawie każdy.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Piotr Rypson
‹Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949›
Polska grafika użytkowa z początku XX wieku jest praktycznie nieznana. Zaradzić temu w swoim albumie próbuje Piotr Rypson oferując nam jej przegląd ze wszystkich dziedzin – od plakatów propagandowych po opakowania… prezerwatyw. Jako dodatkowa zachęta – przepiękny robot na okładce.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Diana Wasilewska, Iwona Grabska
‹Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego›
To nie jest kolejny zbiór z wierszami Jacka Kaczmarskiego – to piękny album malarstwa polskiego i światowego, z dziełami takich twórców jak Pieter Bruegel Starszy, Jan Vermeer, Hieronim Bosch, Paweł Fiedotow, Francisco Goya, Jacek Malczewski, Jan Matejko czy Witkacy, okraszony 32 poświęconymi im wierszami i piosenkami barda oraz ciekawymi analizami obrazów i wierszy. Rzecz bez dwóch zdań urodna, a także rzucająca nowe światło na twórczość Kaczmarskiego.
Biografie i wspomnienia
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wojciech Mann, Krzysztof Materna
‹Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami›
Książka Wojciecha Manna „Rockmann, czyli jak nie zostałem saksofonistą” cieszyła się ogromną popularnością, a możemy założyć, że pozycja napisana wspólnie przez Manna i Maternę pobije powodzenie tamtej co najmniej dwukrotnie. Zwłaszcza że mamy do czynienia z pełnymi humoru opowieściami podróżniczymi, napisanymi przez jednych z najsłynniejszych satyryków w kraju, duet wręcz legendarny. Prezent doskonały dla każdego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Sławomir Mrożek, Stanisław Lem
‹Listy›
Grube tomiszcze zawierające korespondencję dwu z najbardziej cenionych w świecie polskich literatów swojego pokolenia. Oficyna twierdzi, iż „wydawać by się mogło, że Stanisława Lema ze Sławomirem Mrożkiem niewiele łączyło”. Nam nic takiego się nie wydaje, bo dość dobrze znamy te komiczne teksty Lema, by wiedzieć, że mamy do czynienia z parą znakomitych i na swój sposób podobnych sobie satyryków. Oczywiście wszakże w obu wypadkach to tylko jeden z licznych aspektów wielkich umysłowości, które ponadto pisząc do siebie, pokazują się też od nieznanej dotąd szarym czytelnikom strony.

REKLAMA – Wydawnictwo Erica poleca:

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Keri Arthur
‹Kuszące zło›

W świecie magii i pokus, nocą budzą się do życia piękni, przeklęci i pożądani.

Riley Jenson musi jednak działać na własną rękę. Jest niespotykanym połączeniem wampira i wilkołaka, pracującym dla organizacji, której głównym celem jest utrzymywanie porządku w świecie nadprzyrodzonych stworzeń. Ufając przełożonym i kochankom niewiele więcej niż swoim najgorszym wrogom, Riley gra według własnych zasad. Jej nową misją jest przeniknięcie do potężnie strzeżonego pałacu rozkoszy, którego właścicielem jest przestępca znany jako Deshon Starr – szaleniec od lat zajmujący się genetyką.

Gdy wokół Riley zaczynają kręcić się dwaj seksowni mężczyźni – opanowany i niesamowicie uwodzicielski wampir oraz gorący wilkołak – i zaczynają walczyć ze sobą o jej względy, Riley musi zachować zimną krew. Jeśli ocali świat przed Deshonem Starrem, ocali też samą siebie…

„Kuszące zło” to trzecia książką z cyklu „Zew nocy” składający się z dziewięciu książek o Riley Jenson.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Bernard Cornwell
‹Heretyk›

XIV wiek, wojna stuletnia szaleje pomiędzy Anglią a Francją. Końca dobiega historia poszukiwań świętego Graala przez dziedziców przeklętego rodu Astarac.

Thomas z Hookton, angielski łucznik i nieślubny syn zhańbionego francuskiego duchownego, powraca w ostatnim tomie bestsellerowej Trylogii świętego Graala.

Wraz z nieobliczalną grupą oddanych druhów oraz piękną kobietą oskarżona o herezję, zostają wysłani do południowej Francji, gdzie w ruinach zamku Astarac może być ukryty największy skarb w dziejach chrześcijaństwa – Święty Graal.

Thomas i jego zaprzysięgły wróg – mroczny Guy Vexill podążają w tym samym kierunku, jednak aby zdobyć ostateczną nagrodę czeka ich walka na śmierć i życie.

Otoczony przez nieprzyjaciół, potęgę i chciwość Kościoła oraz bezlitosną Czarną śmierć będzie musiał przejść krwawy szlak, aby stawić czoła prawdzie o historii swojego dziedzictwa i tajemnicy Graala.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Piotr Jaźwiński
‹Oficerowie i dżentelmeni›

Niesamowita pozycja o niesamowitych ludziach i czasach!

W barwny i przystępny sposób autor przedstawia życie oficerów kawalerii w okresie II RP. Z książki czytelnik może dowiedzieć się, jaka była tajemnica pistoletów Wieniawy-Długoszewskiego używanych w honorowych pojedynkach, jakie warunki musiała spełniać panna, aby zostać żoną oficera, ile musiała mieć posagu i kiedy dowódca mógł nie wyrazić zgody na ślub swojego podwładnego. Omówiono także realia szkolenia oficerów i kwestie organizacji i uzbrojenia.

A że pojęcie „ułańska fantazja” nie wzięło się znikąd, w pozycji znajdziemy także opisy zabaw i rautów oraz jak „leczy” się kaca na sposób kawaleryjski…

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Marek Niedźwiecki
‹Nie wierzę w życie pozaradiowe›
Marek Niedźwiecki to od lat jeden z najsłynniejszych głosów radiowej Trójki. Jest wytrawnym znawcą muzyki rozrywkowej i twórcą kultowej Listy Przebojów Trójki, którą od 20 lat prowadzi w radiu. Niedźwiecki uchyla w książce drzwi do swojego prywatnego świata. Czy ten autoportret nas zaskoczy? Trudno chyba sobie wyobrazić Pana Marka poza radiem, bez muzyki. Co więcej, trudno nam w ogóle wyobrazić sobie radio bez Pana Marka. Wszystko wskazuje na to, że i on sam tego sobie nie wyobraża, o czym świadczy tytuł tej książki.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Justine Picardie
‹Coco Chanel. Legenda i życie›
Sylwetkę Coco Chanel przybliżały nam ostatnio dwa filmy kinowe, w postać słynnej kreatorki mody wcielała się sama Audrey Tatou. Warto więc chyba porównać fantazję filmowców realiami i poczytać o prawdziwych losach tej jednej z fascynujących postaci XX stulecia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Magdalena Zawadzka
‹Gustaw i ja›
„Gustaw i ja” to wspomnienie Gustawa Holoubka, spisane przez jego żonę, Magdalenę Zawadzką. Takie książki o znanych, lubianych i cenionych twórcach, spisywane przez ich bliskich, a więc zapewne szczere i poruszające, dodatkowo ładnie ilustrowane, bywają prezentem bardzo udanym i trafnym.
Poezje i aforyzmy
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jacek Kaczmarski
‹Antologia poezji›
Po raz pierwszy chyba ukazuje się naprawdę pełne wydanie całej twórczości Jacka Kaczmarskiego, łącznie z poezją (która nigdy nie stała się piosenkami) tworzoną już po zdiagnozowaniu choroby nowotworowej, wydanie, które niestety nigdy już nie będzie niczym uzupełnione. Dla wielbicieli Kaczmarskiego rzecz absolutnie obowiązkowa, dla tych, którzy kojarzą go jedynie jako „barda Solidarności” i znają z „Murów”, „Obławy” i „Naszej klasy”, również – pokazuje bowiem jak wszechstronnym, wieloznacznym poetą był Kaczmarski, jak wiele tematów go fascynowało, jak wielkim był erudytą, jak intrygująco mówił nie tylko o historii, polityce i sztuce, ale także życiu codziennym, miłości, sprawach ostatecznych.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Julian Tuwim
‹Cyganka oraz inne satyry i humoreski prozą, teksty kabaretowe i aforyzmy›
Julian Tuwim to gwarancja humoru wysokiej próby. Zebrane w tomie „Cyganka…” teksty to felietony, listy, opowiadanka, a także kilka niepublikowanych do tej pory monologów i skeczy. Także edytorsko książka – jak to zwykle w „Iskrach” stoi na wysokim poziomie.
Podróżnicze
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dom Joly
‹Witamy w piekle. Wyprawy do miejsc odradzanych przez biura podróży›
Teksty z tomu „Witamy w piekle” odsłaniają przed nami nowy obraz tych miejsc, o których dotąd myśleliśmy w kategoriach utartych stereotypów. To jest właśnie niewątpliwa zaleta tej nietypowej formy turystyki, idącej pod prąd banalności i komercji. Joly wszędzie dociera do ciekawych i niezwykłych faktów, które sprawiają, że zaczynamy widzieć świat już inaczej. To się udało na przykład w tekście o Iranie. Na ogół postrzegamy Iran jako kraj szalejącej teokracji i ograniczonych swobód obywatelskich. Natomiast Joly odnalazł tam… świetne trasy narciarskie i poznał ludzi, którzy zakazami islamskiej republiki zupełnie się nie przejmują. Albo inny przykład: komu przyszłoby do głowy, że podczas wycieczki w Korei Północnej będzie można zagrać w kręgle?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Peter Kerr
‹Pomarańcze w śniegu. Pierwsza zima na Majorce›
Ta książka zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się na tle innych opowieści o rozmaitych doświadczeniach obcokrajowców za granicą. Należy w „Pomarańczach w śniegu” docenić humor w dobrym guście (co w tego typu książkach nie jest regułą) i przede wszystkim to, że Peter Kerr w pogodny sposób opisuje zwyczaje i niepowtarzalną atmosferę Majorki bez nuty wyższości i bez użalania się, że na miejscu wszystko jest beznadziejne, bo inne od tego, co dotąd znał. Niewątpliwym walorem tej książki jest ukazanie siły więzi międzyludzkich w małych społecznościach.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Paulina Wilk
‹Lalki w ogniu. Opowieści z Indii›
W zalewie książek o egzotycznych krajach „Lalki w ogniu” wyróżniają się bardzo literackim, niemal poetyckim językiem. Nie jest to reportaż w ścisłym znaczeniu tego słowa, a raczej snucie opowieści o codziennym życiu mieszkańców Indii – tych najbiedniejszych i tych średniozamożnych. Czy o kąpieli rykszarza przy ulicznym kranie, czy o kolorze porannej mgły wstającej nad Delhi autorka pisze bardzo obrazowo, a mimo dużego nasycenia szczegółami, opisy nie wydają się nimi przeładowane: niewątpliwie duża w tym zasługa pięknego stylu. Książka z pewnością spodoba się czytelnikom lubiącym odbywać podróże w wyobraźni.
koniec
« 1 2 3
28 listopada 2011

Komentarze

« 1 2
08 XII 2011   17:33:04

Nie dziękuj, zemścisz się przy innej okazji. Nie znamy dnia ani godziny ;-P

09 XII 2011   16:50:46

Ha! Nawet już wiem, jak się zemszczę straszliwie. W przyszłym roku! Buahaha! ( złowieszczy śmiech niknący w oddali)

09 XII 2011   17:29:10

Przestaniesz prenumerować "Esensję"?

09 XII 2011   17:33:34

To można prenumerować "Esensję"...?
Moja zemsta będzie nieporównywalnie straszniejsza.

09 XII 2011   18:58:27

czy paulina wilk to jest ta pani która "Islam jaki jest nie każdy widzi" opublikowała artykuł 11-06-2010 w Rzeczpospolitej , którego główne tezy dotyczące stosunku islamu do demokracji sprowadzały się do tez w rodzaju: "Patrząc na śliczną dziewczynę w turkusowej chuście przechodzącą przez plac Zbawiciela, poczułam się wyróżniona. Mogła wybrać tyle innych adresów, a przyjechała tu." ? bo jeżeli tak jest to dziekuję i nie kupie ksiązki tej pani http://www.euroislam.pl/index.php/2010/07/islam-jaki-jest-nie-kazdy-widzi/

10 XII 2011   17:06:58

Wiecie co, moim zdaniem świetną propozycją na prezent gwiazdkowy jest "Nevermore", autorstwa Kelly Creagh. Paranormalny romans, got, czirliderka i cień Poego, wszystko to może brzmieć komicznie, ale książka jest świetna!

11 XII 2011   21:48:47

Ja najbardziej ucieszyłabym się z "Kodu królów" Pierdomenico Baccalario, który również był w tym artykule wspomniany. Strasznie lubię tego autora i już teraz, na wszelki wypadek, jeśli miałabym tej książki pod choinkę nie dostać, próbuję ją sobie wygrać sama w tym konkursie:) http://www.natropiesensacji.pl

11 XII 2011   23:24:46

Proszę redakcję o wyróżnienie dwóch powyższych komentarzy jako sponsorowyanych, tak samo jak reklam w tekście głównym.

13 XII 2011   08:47:23

Garm@ Zemsta, zemstą - ale ja ich nie nasłałam. Aż tak okrutna nie jestem. :)

01 XII 2013   22:33:23

Ja pod choinką chciałabym znaleźć "Łzę" Lauren Kate. Czytałam fragment i mam ochotę na więcej ^^!

« 1 2

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

O wilkach jeszcze będzie.<br/>Rys. Achika

Tony Stark jako syrenka w ciąży
Agnieszka ‘Achika’ Szady

23 XI 2020

Zapraszam do spenetrowania straszliwego świata wyobraźni fanek, przy czym słowo „spenetrowanie” zostało użyte nie bez powodu. Wiecie, co to slash? Oprócz takiej ukośnej kreski na klawiaturze? No to się dowiecie. I nic już nigdy nie będzie takie samo.

więcej »

Do księgarni marsz: Listopad 2020
Esensja

9 XI 2020

W tym miesiącu nasze zwyczajowe przypomnienie że zapowiadane terminy wydania książek mogą się nie spełnić ma większą wagę niż zwykle. Mamy jednak nadzieję że nawet jesli nie wszystkie to duża część wybranych przez nas pozycji się ukaże.

więcej »

Nie przegap: Październik 2020
Esensja

31 X 2020

Rozumiemy że mogliście ostatnio mieć mniej czasu na lekturę, więc nasze comiesięczne zestawienie receznji może przydać się bardziej niż zwykle.

więcej »

Polecamy

Kochać to nie znaczy zawsze to samo

Na rubieżach rzeczywistości:

Kochać to nie znaczy zawsze to samo
— Marcin Knyszyński

Chorzy na życie
— Marcin Knyszyński

Dick w starym stylu
— Marcin Knyszyński

Faust musi przegrać
— Marcin Knyszyński

W poszukiwaniu rzeczywistości obiektywnej
— Marcin Knyszyński

Myślę, ale czy jestem?
— Marcin Knyszyński

Wszyscy jesteśmy androidami
— Marcin Knyszyński

Umieranie wstecz
— Marcin Knyszyński

Przygodowa powieść science fiction – zrób to sam!
— Marcin Knyszyński

Pif-Paf! Zium!
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Tegoż twórcy

Nigdy nie byłem przebojowy
— Joanna Kapica-Curzytek

Krótko o książkach: W ciemnych barwach
— Miłosz Cybowski

Po Westeros i okolicach
— Dawid Kantor

Krótko o książkach: W kierunku spójności
— Wojciech Gołąbowski

Podróż
— Joanna Kapica-Curzytek

Uszczęśliwić wszystkie dzieci
— Joanna Kapica-Curzytek

O sześćdziesiąt dni za długo
— Beatrycze Nowicka

Przed lodem i ogniem
— Dawid Kantor

Wracać wciąż do domu
— Beatrycze Nowicka

To czego nie można odtworzyć
— Dawid Kantor

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.