Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 października 2021
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Promocja w Esensji: Wydawnictwo ISA poleca

Esensja.pl
Esensja.pl
ISA
Szanowni Czytelnicy, miło nam zaprezentować dwie nowe książki, jakie ukazały się nakładem wydawnictwa ISA oraz zachęcić do ich lektury.

ISA

Promocja w Esensji: Wydawnictwo ISA poleca

Szanowni Czytelnicy, miło nam zaprezentować dwie nowe książki, jakie ukazały się nakładem wydawnictwa ISA oraz zachęcić do ich lektury.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Richard Morgan, Stal Nie Przemija, ISA 2011
Znany jak dotąd z pisania SF autor Richard Morgan tym razem zaproponował powieść osadzoną w świecie fantasy. Skierowana do dojrzałego czytelnika, brutalna nie przebierająca w słowach proza, która przenosi nas w nacechowany okrucieństwem świat, który chcą przejąć w swoje władanie Aldraini, siejące grozę, piękne istoty władające czarną magią. Przeciwko nim zwiera szyki trójka przyjaciół – Ringil Eskiath, Egar Smokobójca i Archeth Indamaninarmal. Postanawiają oni za wszelką cenę uratować znany sobie świat. Pytanie tylko czy świat jest gotowy na ich pomoc? Czas pokaże.
R. A. Salvatore, Król Orków, ISA 2011
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Postać Drizzta Do’Urdena, stworzoną przez R.A. Salvatore’a pokochali czytelnicy na całym świecie. W Królu Orków, najnowszej powieści tego autora wydanej na polskim rynku poznajemy dalsze losy tego bohatera oraz jego niemniej sławnych przyjaciół: Bruenora, Catti-brie, Wulfgara i Regisa oraz nieodłącznej towarzyszki Drizzta pantery Guenhwyvar.
Bohaterowie nie mogą pozwolić sobie nawet na chwilę oddechu, gdyż niepewny pokój zawarty pomiędzy krasnoludami z Mithrilowej Hali a orkami z nowo utworzonego Królestwa Wiele Strzał chwieje się. Plemiona orków zjednoczone przez Króla Oboulda, przyzwyczajone do ciągłych zatargów, zaczynają walczyć między sobą. Krasnoludy zgrupowane wokół Bruenor’a są zdecydowane zakończyć wojnę, która prawie ich zniszczyła.
Ustanowienie trwałego pokoju dla Grzbietu Świata będzie wymagało czegoś więcej niż mieczy i toporów. Może to oznaczać, że nawet Drizzt Do’Urden będzie zmuszony nauczyć się postrzegać swój świat w odmiennym świetle.
koniec
20 grudnia 2011

Komentarze

15 III 2013   22:29:56

a kiedy jakies nowe ksiazki ISA? przestali wydawac ksiazki? :( troche szkoda ze juz nic nie wydaja do czytania

08 VIII 2013   15:13:33

Dlaczego nie wydają?.... bo ważniejsze są jakieś głupie figurki , ludzie jak nie dajecie sobie rady z tym to powiększcie firmę albo oddajcie komuś innemu dlaczego my mamy cierpieć za jakiś ludzi co nie umieją wydawać książki?ileż można czekać!!!!!!!

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wyimki z filozofii: Słowa Petrycego
Mieszko B. Wandowicz

24 X 2021

„Etyka nikomachejska” Arystotelesa jest dla wielu najważniejszym starożytnym dziełem dotyczącym tego, jak żyć dobrze. Jak, stając się dzięki temu człowiekiem szczęśliwszym, wypracowywać i szlifować swoje cnoty. (Jeszcze niedawno ten ostatni wyraz przywoływał sporo więcej skojarzeń niż dzisiaj, co w filozofii nadal często obowiązuje — niechby co niektórzy niezbyt mądrzy urzędnicy starali się to zepsuć). Nie o niej jednak będzie mowa.

więcej »

Stulecie Stanisława Lema: Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

18 X 2021

Pyszna uczta czytelnicza, genialne pomysły, kultowe cytaty, ale też dzieła… które w kanonie lektur szkolnych wiele osób zniechęcały do fantastyki. Redakcja Esensji rozmawia o „Bajkach robotów” i „Cyberiadzie” Stanisława Lema.

więcej »
Okładka zeszytu nr 2 pt. „Trzecia Siła” przedstawia alegorycznie widmo wojny atomowej między Wschodem i Zachodem. Jednym z pierwszych zadań Perry Rhodana było zapobieżenie konfliktowi, który w latach 60-tych okazał się realnym zagrożeniem dla całej ludzkości.<br/>© Pabel-Moewig Verlag KG

Perry Rhodan – dezerter w kosmosie, część druga
Andreas „Zoltar” Boegner

16 X 2021

Gdy 8 września 1961 w kioskach RFN pojawił się pierwszy numer „Perry Rhodana” (dalej: PR) pod tytułem „Unternehmen Stardust” (Misja ’Stardust’) nawet sami twórcy serii nie mieli zbyt dużych nadziei na wydanie więcej niż pięćdziesięciu zeszytów, czyli przetrwanie na rynku dłużej niż roku. Jednak 35 tysięcy egzemplarzy „Misji ’Stardust’„ rozeszło się niczym ciepłe bułeczki – nie było ani jednego zwrotu!

więcej »

Polecamy

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!

Stulecie Stanisława Lema:

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Zawsze szach, nigdy mat
— Marcin Knyszyński

Świadomość jako błąd
— Marcin Knyszyński

Człowiek jako bariera ostateczna
— Marcin Knyszyński

Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.