Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 20 października 2019
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Kwiecień 2012

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 »
Całkiem nie primaaprilisowy przegląd kwietniowych zapowiedzi wydawniczych, na które warto zwrócić uwagę.

Esensja

Do księgarni marsz: Kwiecień 2012

Całkiem nie primaaprilisowy przegląd kwietniowych zapowiedzi wydawniczych, na które warto zwrócić uwagę.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

Zapraszamy też do zapoznania się z kwietniowymi zapowiedziami w Kulturowskazie.

Nowości
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Kolejnego tomu cyklu znakomitych klasycznych opowiadań fantastycznych polecać nie trzeba. Wystarczy chyba tylko wymienić kilka nazwisk: Harlan Ellison, Robert Sheckley, George R. R. Martin, Larry Niven, Clifford Simak, Robert Silverberg, Roger Zelazny, Marek Oramus – a dla każdego z nich otrzymujemy jeden z najlepszych tekstów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Po „Baśniach afroamerykańskich” i „Baśniach arabskich” przyszła kolej na dwa kolejne tomy pełne niezwykłych i mało znanych opowieści z różnych zakątków świata. „Baśnie latynoamerykańskie” są niecodziennym zbiorem historii łączących w sobie przekazy bliskowschodnie, europejskie i amerykańskie w jedną niepowtarzalną całość. „Baśnie japońskie” pochodzące z klasycznego okresu kultury Kraju Wschodzącego Słońca z pewnością zaciekawią i zadziwią niejednego wielbiciela japońskiej kultury.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Militarystyczna science fiction, debiutancka powieść Michała Cholewa, syn znanego tłumacza Piotra W. Cholewy. Świat „Gambitu” przywodzi na myśl „Wieczną wojnę” i „Obcych”, będzie dużo futurystycznej wojny, kilka ciekawych pomysłów na kreację świata i obowiązkowy ciąg dalszy. Życzymy powodzenia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wbrew okładce polskiego wydania Douglas Adams nie miał nic wspólnego z powstaniem tej ksiażki. Napisał ją całkiem samodzielnie Eoin Colfer, który został wybrany do stworzenia kontynuacji cyklu przez Jane Belson, żonę Adamsa. Recenzje, jak zazwyczaj w takich przypadkach bywa sa różne, ale jednak te pozytywne przeważają. Warto chyba sprawdzić samemu jak Colfer odnalazł się w świecie „Autostopem przez galaktykę”.
WASZ EKSTRAKT:
60,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Czwarty i ostatni tom cyklu opowiadającego o przygodach nordyckiego boga Lokiego, który pozostaje na usługach aniołów. Jak wiadomo z poprzedniej części, Loki ma poważne problemy, bo stawienie czoła nadciągającej apokalipsie to jednak coś innego niż pokonanie lokalnego bóstwa czy demona. Liczymy, że Loki z właściwym sobie wdziękiem wydostanie się z opresji… ale pewni być nie możemy, bo Jakub Ćwiek lubi zaskakiwać czytelników. Fanom serii książki zapewne polecać nie trzeba, ci od kilku już lat cierpliwie (albo i niecierpliwie jeśli wspomnieć liczne pytania na spotkaniach autorskich…) czekają na kolejne części. Pozostałym natomiast radzimy zapoznać się z tomem pierwszym, recenzowanym w Esensji przez Agnieszkę Szady i Wojciecha Gołąbowskiego.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Skarpetka w ręku” to opowieść o aktorze Krzysztofie Kowalewskim, znanym z wielu sympatycznych wcieleń teatralnych, filmowych i radiowych. Jaki jest prywatnie odtwórca kultowej postaci radiowego pana Sułka? Książka uchyla rąbka tajemnicy nie tylko o samym aktorze, ale także i sekretach aktorskiego życia zazwyczaj ukrytych za teatralnymi kulisami.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Pierwszy tom trylogii fantasy, która ma w sobie o wiele więcej z gatunku epic niż dark. Z pewnością możemy oczekiwać po „Uczcie dusz” ciekawej fabuły oraz interesującego rozwinięcia głównego motywu (czyli magów, którzy potrzebują ludzkich dusz do czarowania). Jednocześnie, jak na pierwszą część trylogii przystało, dostaniemy do rąk całkiem niezły początek. Pytaniem otwartym pozostaje, czy z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych tomów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Nie jesteśmy pewni, czy „Księżyc prawdopodobieństwa” można uznać za hard sf, ale jako kolejny z wydawanych w tym miesiącu pierwszych tomów może zainteresować fanów gatunku. Co prawda kolejna wielka wojna we wszechświecie i tajemnicza wyprawa, która bez wątpienia odkryje coś nadzwyczajnego nie wyglądają szczególnie nowatorsko, pozostaje mieć nadzieję, że te typowe elementy konwencji zostaną przedstawione u Kress w interesujący sposób. Sam pomysł tytułowego księżyca wydaje się dość intrygujący…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Tadeusz Lubelski to autor znakomitej historii polskiego kina, ale kto wie, czy „Historia niebyła” nie jest książką jeszcze bardziej zajmującą dla polskich filmomaniaków. W książce tej autor opisuje 13 niezrealizowanych projektów filmowych, bądź dzieła stworzone zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. „Popiół i diament” bez Zbigniewa Cybulskiego, „Przedwiośnie” Andrzeja Wajdy, komedia szpiegowska Stanisława Barei? Co by było, gdyby powstały takie filmy?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wallander powraca! Dowcip w tym, że nie Kurt, ale Linda – jego córka. Ukończyła ona szkołe policyjną i przejmuje pałeczkę od słynnego detektywa w dalszych kryminałach Henniga Mankella, zaczynając efektownie, bo w z zamachem na WTC w tle… Mankella reklamować raczej nie trzeba, stary-nowy bohater (a właściwie bohaterka) też musi być zachętą do sięgnięcia po książce. Jak Mankellowi uda się spojrzeć na świat kobiecymi oczyma?
WASZ EKSTRAKT:
30,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Samuel Vimes powraca! No, w zasadzie to jak raz wyjeżdża – na urlop do wiejskiego majątku Ramkinów. Oczywiście narrativum nie śpi i nasz bohater niedługo będzie się cieszył zasłużonym odpoczynkiem. Ale bądźmy szczerzy – czy ktokolwiek sądził że nicnierobienie w wiejskiej posiadłości, w otoczeniu służby, jest tym, czego Sam Vimes naprawdę pragnie?
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Cień wiatru”, pierwszy tom cyklu „Cmentarz Zaginionych Książek”, zdobył przebojem rynki księgarskie na całym świecie (oraz uznanie naszej recenzentki), a choć tom drugi – „Gra anioła” – został przyjęty nieco chłodniej to nie można go uznać za porażkę. Mamy nadzieję, że Zafón wróci do pierwotnej formy i trzeci tom „Cmentarza…” znów będzie lekturą wartą polecenia bez żadnych zastrzeżeń.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Film Nicolasa Windiga Refna „Drive” z Ryanem Goslingiem zrobił niemało zamieszania, a przez naszą redakcję został nawet uznany za najlepszy film 2011 roku w polskich kinach. Ne wszyscy wiedzą, że jest to kryminalna opowieść oparta na książce Jamesa Sallisa, warto chyba zapoznać się z literackim pierwowzorem.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Trzeci i ostatni tom cyklu rozgrywającego się w alternatywnej Europie, podczas równie alternatywnej I wojny światowej, w której ścierają się frakcje darwinistów z ich armiami wspieranymi przez sztucnie stworzone zwierzęta i chrzęstów, którzy z kolei postawili na zdobycze mechaniki pozwalające na budowę najfantastyczniejszych maszyn. Może cykl Westerfelda nie stal sie taką sensacją wydawniczą jak „Harry Potter” czy „Igrzyska śmierci”, ale niewątpliwie jest to kawał solidnej literatury młodzieżowej, którą z przyjemnością mogą przeczytać też dorośli.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak wynika z notki wydawcy książka Marlene Zuk (czy też macie silne przeświadczenie że zgubiła ona kropkę nad ‘Z’ w nazwisku?) jest to horror erotyczno-entomologiczny, gatunek raczej rzadko występujący w literaturze. Wprawdzie podobno nie znajdziecie tu ani krzty zmyślenia, ale czy TAKIE rzeczy mogą dziać się naprawdę? Sami musicie ocenić.
1 2 »

Komentarze

01 IV 2012   20:08:49

Moi drodzy, "Skarpetka w ręku" i nowe wydanie "starcia Królów" już od jakiegoś czasu są w księgarni. Wiem bo w jednej z nich pracuję.

01 IV 2012   21:49:50

Jak to swego czasu ogłosiliśmy, w naszych zestawieniach uwzględniamy równiez pozycje, które ukazały się w zeszłym miesiącu, ale z braku odpowiednio wczesnej informacji nie mogliśmy ich umieścić wśród pozycji polecanych miesiąc wcześniej. Od razu dodam, że w kwietniu oprócz „Skarpetki” i Martina dotyczy to również wznowień Lema.

10 IV 2012   19:55:56

Czemu regularnie w tych polecankach ignorujecie kryminały z wydawnictwa C&T? W tym miesiącu np wydali kolejny kryminał klasyka noir Davida Goodisa pt O zmroku. Jim Thompson, David Goodis, Raymond Chandler, Cornell Woolrich i inni. Wszyscy ignorowani. Szkoda.

10 IV 2012   20:30:09

Bo regularnie o nich zapominamy, jako że nie znamy żadnego źródła *zapowiedzi* C&T, więc zazwyczaj książka przemyka cichcem w dniu dotarcia do hutrowni i tyle ją widzieli… Czasem zdążamy wyłapać jeśli przemykała pod koniec miesiąca i akurat nie mrugnęliśmy. ;-)
(jeśli ktoś zna sposób na zdobycie planów C&T to bardzo chętnie sie dowiemy jakie czynności magiczne nalezy wykonać)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Do księgarni marsz: Październik 2019
Esensja

2 X 2019

Październik oznacza Targi Ksiażki w Krakowie i możliwość przebierania w zapowiedziach. Oto co wybraliśmy z tej obfitości.

więcej »

Nie przegap: Wrzesień 2019
Esensja

30 IX 2019

Oto co przeczytaliśmy /obejrzeliśmy / wysłuchaliśmy / rozegraliśmy (?) we wrześniu.

więcej »

Na rubieżach rzeczywistości: Koszmarna teofania
Marcin Knyszyński

29 IX 2019

„Trzy stygmaty Palmera Eldritcha” zaliczane są do najbardziej złożonych, skomplikowanych i zarazem najlepszych powieści Philipa K. Dicka. Jest to też jeden z jego wyjątkowo osobistych utworów, w którym próbował mierzyć się z własnymi, głęboko skrywanymi lękami. Dick wspominał, że ta książka po napisaniu przerażała go tak bardzo, że nie potrafił do niej wrócić, aby wykonać autorską korektę. Dziś spotkamy się z istotą, którą niektórzy mogą nazwać Bogiem. A inni Szatanem.

więcej »

Polecamy

Koszmarna teofania

Na rubieżach rzeczywistości:

Koszmarna teofania
— Marcin Knyszyński

Nowe rozdanie
— Marcin Knyszyński

Prawdziwe kłamstwa
— Marcin Knyszyński

„Normalni” szaleńcy
— Marcin Knyszyński

Dwadzieścia sroczych ogonów
— Marcin Knyszyński

Kto tu jest chory?
— Marcin Knyszyński

„Osacza nas zewsząd wug!”
— Marcin Knyszyński

Otwórz oczy!
— Marcin Knyszyński

Zapchajdziura
— Marcin Knyszyński

Ten świat to jeden wielki Kant!
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Dzielona świadomość
— Katarzyna Piekarz

Dwupak tematyczny: Bez trzymanki
— Wojciech Gołąbowski

Kanon ze smoczej jaskini: Moja własna lista. Część II
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Kwiecień 2013
— Miłosz Cybowski, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Alicja Kuciel, Paweł Micnas, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Agnieszka Szady

Cień dawnej świetności
— Jędrzej Burszta

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Esensja czyta: Czerwiec 2012
— Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Michał Kubalski, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski

Gdzieś w połowie drogi
— Beatrycze Nowicka

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXI – maj 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Październik 2019
— Esensja

Wrzesień 2019
— Esensja

Sierpień 2019
— Esensja

Lipiec 2019
— Esensja

Czerwiec 2019
— Esensja

Maj 2019
— Esensja

Kwiecień 2019
— Esensja

Marzec 2019
— Esensja

Luty 2019
— Esensja

Grudzień 2018 − styczeń 2019
— Esensja

Tegoż twórcy

Przed lodem i ogniem
— Dawid Kantor

Przeczytaj to jeszcze raz: Detektywi wiecznie żywi
— Wojciech Gołąbowski

To czego nie można odtworzyć
— Dawid Kantor

„W zeszłym roku nie miałem wakacji”
— Joanna Kapica-Curzytek

Cienie Hitchcocka
— Konrad Wągrowski

Narkotykowy trip z robalami w rolach głównych
— Sebastian Chosiński

Wasale i robale
— Katarzyna Piekarz

Konfliktów nigdy za wiele
— Katarzyna Piekarz

Wzloty i upadki
— Katarzyna Piekarz

Witaj w ciemnym mieście Grimm
— Magdalena Kubasiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.