Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 marca 2018
w Esensji w Esensjopedii

Do księgarni marsz: Grudzień 2014

Esensja.pl
Esensja.pl
Zajrzeliśmy w każdy kąt sieci, urządziliśmy bez mała polowanie z nagonką, w końcu sięgnęliśmy do książek listopadowych, których zapowiedzi pojawiły się zbyt późno alby uwzględnić je w poprzedniej edycji naszego cyklu. A oto efekt: szczęśliwa trzynastka książek polecanych na grudzień.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

Zapraszamy też do zapoznania się z grudniowymi zapowiedziami w Kulturowskazie.

Nowości
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Olga Gromyko dała się już poznać polskiemu czytelnikowi od dobrej strony swoim cyklem o wiedźmie W. Rednej oraz osadzoną w tym samym świecie samodzielną powieścią „Wierni wrogowie”. Dlatego cieszy fakt, iż wkrótce premiera pierwszego tomu cyklu „Rok szczura”, w którym spodziewamy się znaleźć sporo humoru oraz sympatycznych bohaterów, a wszystko to opisane ze swadą i gawędziarskim zacięciem.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Druga część trylogii pokaże czytelnikom, jak powstały tytułowe silosy i jakie intencje mieli ludzie, którzy je zbudowali. Cofniemy się zatem w czasie niemal do współczesności, aby dowiedzieć się, z jakiego powodu postanowiono uszczęśliwić ludzkość, pakując ją do gigantycznych zbiorników. Później zaś akcja skoczy do przodu i ukaże rzeczywistość po apokalipsie. A gdy skończymy lekturę, do przeczytania pozostanie nam już tylko planowane na przyszły rok domknięcie serii.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Niewielkich rozmiarów baśniowa historia walki z Mocami Ciemności jednego z klasycznych twórców opowieści niesamowitych. M. R. Jamesa zalicza się do mistrzów gatunku, stawiając go obok Blackwooda czy Lovecrafta. Jeśli nie znacie, „Pięć flakoników”, ze względu na długość i niewygórowaną cenę, stanowi dobrą okazję, by poznać.
Kup wMadBooks.pl: 23,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
60,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
„Chór zapomnianych głosów” to kolejna polska powieść SF, opublikowana w nowej serii młodej polskiej fantastyki przez wydawnictwo Genius Creations. Autor ma na koncie już trzy pozycje fantastyczno-przygodowe („Horyzont zdarzeń”, „Prędkość ucieczki”, „Wieża milczenia”), tym razem – jak wygląda z zapowiedzi – sięga po bardzo klasyczne science fiction, którego akcja toczy się pokładzie statku przemierzającego kosmos. Mamy nadzieję na rozrywkową fantastykę na dobrym poziomie.
Kup wMadBooks.pl: 23,99 zł
WASZ EKSTRAKT:
70,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Książka dla wielbicieli science fiction z naciskiem na „science”. Pod koniec obecnego stulecia to właśnie nauka ma dla świata kluczowe znaczenie. Jej wytworem są czarne Koty, genetycznie modyfikowane jednostki do zadań specjalnych, których losy splatają się z pewnym badaczem o awanturniczym usposobieniu. Wkrótce przekonamy się, co z tego spotkania wyniknie.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
100,0 (0,0) % 
Zaloguj, aby ocenić
Pierwsze tomy cyklu Brandona Sandersona „Archiwum burzowego światła” okazały się wydawniczym sukcesem w rodzimym kraju autora. Otwierająca cykl „Droga królów”, która ukazała się w Polsce, spotkała się z ciepłym przyjęciem. Fanów Sandersona z pewnością ucieszy informacja, że już niebawem polska premiera tomu drugiego.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
To powieść, już długo wyczekiwana i szeroko dyskutowana, zanim jeszcze ujrzała światło dzienne. Po zastrzyku doskonałej „Morfiny”,nasze oczekiwania mierzą wysoko i należy spodziewać się równie wielkiej literatury. Co dostaniemy? Czy będzie to rodzinna saga rozgrywająca się na tle wielkich wydarzeń historycznych – okraszona odrobiną magii? Powieść totalna, przewartościowująca wszystko, co dotąd znamy? To może być wszystko,tylko nie powieść o Śląsku (choć tam się rozgrywa), bo od tego mocno odżegnuje się autor. Jedno jest pewne: emocji podczas czytania nie zabraknie.
Wznowienia
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Przede wszystkim – ważna informacja. „Love, Rosie” została u nas wydana już wcześniej, pod tytułem „Na końcu tęczy”. Obecne wydanie trafia do naszych rąk z okazji adaptacji filmowej tej powieści – będziemy więc mieli okazję odpowiedzieć na odwieczne pytanie przy takich okazjach: co jest lepsze, książka czy film. W kilku słowach: to krzepiąca, pełna pozytywnej energii opowieść o potędze przyjaźni i sile więzi, łączących bliskich sobie ludzi.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Na marginesie zapowiadanego na styczeń filmu „Imitation Game” o wojennych losach Alana Turinga i jego pracach związanych z łamaniem Enigmy (typujemy: w recenzjach dominującym motywem będzie pominięcie polskiego wkładu w te prace) dostajemy już w grudniu biografię słynnego matematyka. Zważywszy na fakt, że Turing był postacią nietuzinkową, a w jego życiu osiągnięcia łączyły się z dramatami i tragicznym końcem, możemy zakładać bardzo interesującą lekturę.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Nobel i wszystko jasne. Na tym właściwie moglibyśmy zakończyć. Ale nagrodę Akademii Szwedzkiej otrzymał francuski pisarz dopiero kilka miesięcy temu, a „Ulica Ciemnych Sklepików” już krótko po wydaniu drukiem, czyli w roku 1978, uhonorowana została ważną Nagrodą Goncourtów. To opowieść o dotkniętym amnezją prywatnym detektywie, który próbuje zrekonstruować swoją tożsamość w Paryżu uchwyconym tuż przed wojną i w trakcie jej trwania. Jak reklamuje polski wydawca, „lektura „Ulicy Ciemnych Sklepików” to najlepszy sposób na wejście w świat Patricka Modiano.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Ten tytuł kojarzą chyba nawet ci, którzy książki Philipa Rotha nie czytali, bo nie ma wątpliwości, iż to jedno z najistotniejszych dzieł dwudziestowiecznej literatury. To przełamująca wiele tabu powieść o tytułowym Portnoyu, Żydzie spowiadającym się na kozetce swemu psychoterapeucie (kto wie zresztą, czy to nie stąd wzięło się stereotypowe wyobrażenie wizyty u psychologa). Facet jest piekielnie inteligentny i ma gadane, a jego opowieść krąży wokół problemów ważnych dla współczesnego człowieka: zniewalająca jednostkę rodzina, odkrywanie własnej (cudzej właściwie też) seksualności, religia, polityka – a wszystko to skrzy się od ironicznego, czasem zjadliwego poczucia humoru. Kto nie czytał ten trąba.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Inkowie stworzyli jedną z najbardziej rozwiniętych cywilizacji prekolumbijskich, imperium posiadające rozległą sieć komunikacyjną oraz aparat urzędniczy. Jak sam tytuł wskazuje, autorzy publikacji koncentrują się przede wszystkim na religii, która odegrała niebagatelną rolę w budowaniu i podtrzymywaniu inkaskiej państwowości. Książka o zdecydowanie naukowym charakterze może przybliżyć nam tę intrygującą, zniszczoną kulturę.
Wyszukaj wMadBooks.pl
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
„Oberki do końca świata” zajęły 41 miejsce w naszym rankingu najlepszych polskich powieści fantastycznych. Tak to uzasadnialiśmy: „Niezwykła kompozycja współgra tu z niewesołą, ale w prosty sposób piękną treścią: kolejne akapity zapisane w rytmie oberków układają się w historię jednego z ostatnich wiejskich muzykantów; poszczególne części kończone i zaczynane są rymowanymi na ludową modłę wersami. Przy pomocy kunsztownego stylu autor snuje opowieść (wbrew żwawości oberków – raczej melancholijną i powolną) o świecie, który traci swoją odrębność i staje się zwyczajną częścią zwyczajnej rzeczywistości, a wszelkie próby wskrzeszeń skazane są jedynie na przyzywanie cieni.” Powieść przypomniało wydawnictwo Powergraph.
Spadkowicze
Na grudzień przesunęły się premiery następujących książek polecanych w listopadzie:
koniec
2 grudnia 2014

Kup książki w MadBooks.pl:

‹Chór zapomnianych głosów› Remigiusz Mróz - cena 23,99 zł

‹Błąd warunkowania› Anna Nieznaj - cena 23,99 zł

Komentarze

02 XII 2014   15:55:36

Książka o Turingu to też wznowienie.

02 XII 2014   18:07:27

lukaszkuch: Dziękujemy i poprawiamy.

05 XII 2014   15:34:21

"Love, Rosie".
Bo przecież tak niesamowicie trudno przełożyć na polski tę skomplikowaną grę słów.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Najnowsze

Do księgarni marsz: Marzec 2018
Esensja

9 III 2018

Jak co miesiąc polecamy warte uwagi ksiażki z oferty wydawców. Z marcowych zapowiedzi wybraliśmy trzydziesci jeden pozycji.

więcej »

Nie przegap: Luty 2018
Esensja

28 II 2018

Sprawdźcie, czy nie przegapiliście jakiejś naszej lutowej recenzji – przy obecnej pogodzie dawka lektury przy gorącej herbacie będzie jak znalazł.

więcej »

20 najlepszych książek 2017 roku
Esensja

20 II 2018

…zdaniem czytelników Esensji. Jak co roku prezentujemy wyniki naszego plebiscytu na najlepsze książki minionego roku. Typowaliśmy my, głosowali czytelnicy, w efekcie mamy doborową dwudziestkę. Zapraszamy… do lektury.

więcej »

Polecamy

Bohaterowie

Po trzy:

Bohaterowie
— Beatrycze Nowicka

Ludzie w książkach żyją
— Beatrycze Nowicka

Niedocenione
— Beatrycze Nowicka

Inne strony świata
— Beatrycze Nowicka

I jeszcze jeden tom…
— Beatrycze Nowicka

Transfuzje duszy
— Beatrycze Nowicka

Tropem jednorożca
— Beatrycze Nowicka

Inteligentne i inspirujące
— Beatrycze Nowicka

Za Stumilowym Lasem i Doliną Muminków
— Beatrycze Nowicka

Blask jasnych łun
— Beatrycze Nowicka

Zobacz też

Inne recenzje

Człowiek-puzzle
— Jacek Jaciubek

Szczur, ale własny
— Magdalena Kubasiewicz

Książka o ziemi i krwi
— Katarzyna Kantner

Esensja czyta: Maj 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Joanna Słupek, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Powieść nie o Śląsku i bez mostu
— Joanna Kapica-Curzytek

Szczur i panna
— Beatrycze Nowicka

Esensja czyta: Luty 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Jarosław Loretz, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Przyjaźniomiłość i cała reszta
— Joanna Kapica-Curzytek

Najlepsze książki roku 2014
— Esensja

Nocą wszystkie koty są czarne
— Magdalena Kubasiewicz

Z tego cyklu

Marzec 2018
— Esensja

Luty 2018
— Esensja

Styczeń 2018
— Esensja

Grudzień 2017
— Esensja

Listopad 2017
— Esensja

Październik 2017
— Esensja

Wrzesień 2017
— Esensja

Sierpień 2017
— Esensja

Lipiec 2017
— Esensja

Czerwiec 2017
— Esensja

Tegoż twórcy

Dwoje na tropie
— Beatrycze Nowicka

Są światy inne niż ten
— Magdalena Kubasiewicz

W świecie popiołu i tyranii
— Katarzyna Piekarz

Barwy magii
— Magdalena Kubasiewicz

Na krowie w siną dal
— Beatrycze Nowicka

Raz do Koła: Daleko jeszcze?
— Beatrycze Nowicka

Dokonać niemożliwego
— Katarzyna Piekarz

Wiedźma w krainie wampirów
— Magdalena Kubasiewicz

Miasto upadłych bogów
— Magdalena Kubasiewicz

Córka swojego ojca
— Joanna Kapica-Curzytek

Tegoż autora

20 najlepszych książek 2017 roku
— Esensja

Książki Roku 2017 – nominacje
— Esensja

Wybieramy książkę roku 2017!
— Esensja

Prezenty świąteczne 2017: Książki
— Esensja

10 najlepszych książek 2016 r.
— Esensja

Książki Roku 2016 – nominacje
— Esensja

Wybieramy książkę roku 2016!
— Esensja

Prezenty świąteczne 2016: Książki
— Esensja

Czwarty Wielki Konkurs na Recenzję Książkową
— Esensja

Najlepsze książki 2015 roku
— Esensja

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.