W sierpniowej ofercie wydawniczej wciąż widoczne jest wakacyjne zwolnienie tempa.
W sierpniowej ofercie wydawniczej wciąż widoczne jest wakacyjne zwolnienie tempa.
W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.
Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.
Tam, gdzie książki z serii „Strrraszna historia” opowiadały ze swadą i niekonwencjonalnie o historii, książeczki spod znaku „Monstrrrualna erudycja” przedstawiają wciągające prawdy o otaczającym nas świecie. Pozycje obowiązkowe dla ciekawskich dzieci (ale rodzice przy lekturze na pewno się czegoś nowego też dowiedzą).
W pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lądowania na księżycu trafia w nasze ręce książka Collinsa, pilota Apollo 11, w której dowiemy się ze szczegółami, jak wyglądało to wiekopomne wydarzenie „od kuchni”.
„Granice mojego języka są granicami mojego świata”, pisał Ludwig Wittgenstein. Języki są jak ludzie: rodzą się, żyją, wymierają. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Dzięki tej książce będziemy mieli okazję poznać dwadzieścia najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie i związane z nimi ciekawostki.
Czy można debiutować ponad dwadziescia lat po wydaniu pierwszej książki? Wydaje się że można na to pytanie odpowiedzieć twierdząco, jeśli autorka powieści obyczajowych zapowiada pierwszy kryminał w swojej karierze. Jak się to udało Katarzytnie Grocholi przekonamy się już wkrótce.
Mamy nadzieję, że Mark Lawerence pozytywnie zaskoczy czytelnika w zwieńczeniu trylogii o Nonie Grey.
Debiutancka, a przy tym nagradzana powieść Ady Palmer to kolejna solidna dawka SF z serii Uczta Wyobraźni. Coś w sam raz dla koneserów.
W bitwie o Anglię wzięło udział 145 polskich pilotów, największa wówczas grupa obcokrajowców w brytyjskim lotnictwie myśliwskim. Sam Winston Churchill pochwalił dokonania „tych niewielu” – pochodzących z wielu krajów lotników, którzy bronili Wielkiej Brytanii. Kim byli? Jak wyglądały kulisy dramatycznych powietrznych zmagań pod niebem Anglii?
Ryszard Szurkowski to kolarz, który przynosił kibicom Wyścigu Pokoju wiele radości. Był wzorem dla wielu młodych ludzi. Ma za sobą piękną sportową karierę. Po dramatycznym wypadku z czerwca 2018 roku król szos stanął przed największym wyzwaniem w swoim życiu. W tej autobiografii opowiada o okolicznościach wypadku i żmudnej walce o powrót do zdrowia, a gwiazdy sportu wspominają jego sukcesy.
Dramatyczna opowieść o współczesnym zniewoleniu: dziewczyna urodzona w rodzinie fanatycznych religijnie mormonów próg szkoły przekroczyła dopiero w wieku 17 lat, dzięki czemu zdołała wyrwać się z zaklętego kręgu przemocy. To niezwykła opowieść o sile edukacji, którą traktujemy nieraz niesłusznie jako zło konieczne. Tymczasem w każdym przypadku jest to ważne narzędzie kształtowania indywidualności i przeciwstawiania się różnym formom opresji.
Intrygująca, balansująca na granicy snu i jawy powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w Stambule.
Czy faktycznie będzie to „najlepsza współczesna biografia” cesarza Francuzów – to dopiero się okaże. Z pewnością jednak Adam Zamoyski jest jednym z tych popularyzatorów historii, po których książki warto sięgnąć.
Polscy reporterzy, którzy ruszają w świat w poszukiwaniu informacji z pierwszej ręki na tematy rozmaitych konfliktów, rzadko piszą o sobie. Książka Zapaśnik oferuje nam rzadką możliwość spojrzenia nie na reporterów z punktu widzenia ich reportaży, ale na nich samych – jako ludzi wykonujących niebezpieczny i ryzykowny zawód.
Co można powiedzieć o wznowieniu klasycznej powieści Aldissa? Chyba to samo, co o każdym innym wznowieniu klasyki – że jest to doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się z nią zapoznać.
Kolejne wznowienie drugiej części wspomnień wybitnego fizyka powinno ucieszyć wszystkich tych, których odstraszały trzycyfrowe kwoty na Allegro widniejące przy wcześniejszych wydaniach. Wśród opisywanych przez Feynmana wydarzeń znajdują się między innymi jego udział w śledztwie po katastrofie promu „Challenger” i – mniejszej wagi, choć dla nas interesujące – wspomnienia z jego wizyty w Warszawie.
Osobiste wspomnienie o jednej z największych osobowości naszego aktorskiego świata. Hanka Bielicka była jedyna w swoim rodzaju. Jaki był jej wizerunek sceniczny? Jaka była prywatnie? O tym – w książce.
