Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 października 2021
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Prima Aprilis: Do księgarni marsz…: Kwiecień 2008

Esensja.pl
Esensja.pl
Na kwiecień, zapewne w ramach wiosennego ożywienia, wydawnictwa przygotowały prawdziwy wysyp znakomitych pozycji. Zdecydowaliśmy się więc zrezygnować z omawiania wznowień i zaprezentować Wam tylko najciekawsze premiery nadchodzącego miesiąca. Niektóre ukazują się już w tym tygodniu, więc… do księgarni marsz!

Esensja

Prima Aprilis: Do księgarni marsz…: Kwiecień 2008

Na kwiecień, zapewne w ramach wiosennego ożywienia, wydawnictwa przygotowały prawdziwy wysyp znakomitych pozycji. Zdecydowaliśmy się więc zrezygnować z omawiania wznowień i zaprezentować Wam tylko najciekawsze premiery nadchodzącego miesiąca. Niektóre ukazują się już w tym tygodniu, więc… do księgarni marsz!

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Wszyscy wiedzą, że tak naprawdę William Szekspir nie napisał swych dzieł. Uczynił to zupełnie inny Anglik o dokładnie takim samym imieniu i nazwisku. Po zdemaskowaniu tajemnic Leonarda da Vinci, Jana Matejki oraz dziesiątek podobnych spraw niewiele już pozostało tajemnic na świecie. Tym lepiej zatem, że autorka zdecydowała się zmierzyć z jednym z największych kłamstw w historii ludzkości. Liczymy na ujawnienie naprawdę porażających faktów w tej doskonale dokumentowanej pozycji popularnonaukowej.
Dżins to jeden z podstawowych elementów ubioru w dzisiejszych czasach. Ale czy przeciętny czytelnik Esensji wie, jak się tym posługiwać? Czy umiecie ozdobić go wykwintną koronką, jedwabnym haftem lub koralikami? No właśnie, my też nie (poza naczelnym – on umie wszystko), ale mamy nadzieję na uzupełnienie tej wiedzy. Polecamy w ciemno!
Literatura popularnonaukowa słabo przędzie ostatnimi czasy. Albo sięga daleko w przyszłość, do Kartaginy, Wezuwiusza czy innego Maratonu, albo zajmuje się astrofizjologią niezrozumiałą dla przeciętnego człowieka (te wszystkie hiperprzestrzenie czy inne wielkie wybuchy). Dywaguje też nad bredniami o UFO, wilkołakach albo wampirach. W najlepszym razie zajmuje się mało istotnymi sprawami w rodzaju „czy w kosmosie trzeszczy w uszach?” lub innymi ciekawostkami w podobnym stylu. Tymczasem są tematy dużo poważniejsze, którymi trzeba się zająć. Na przykład nadchodzący koniec świata, w obliczu którego zupełnie nieistotne staną się rozważania o jego początku czy seksie w przyszłości. W końcu ktoś zdecydował się ujawnić prawdę i przegonić precz propagandę o przepowiedzianej przez Majów apokalipsie w roku 2012.
Coś dla prawdziwych facetów. 600 stron o broni palnej pióra wybitnego znawcy tematu, autora około 20 podobnych monografii. Męska część redakcji już zaciera ręce, zwłaszcza na widok adnotacji „napisane na zamówienie KGB”. Nie wątpimy, że czeka nas niezwykle wciągająca lektura, gdy w niepewności będziemy czekali na odpowiedź na pytanie „kto zabił”?
Bezapelacyjnie najbardziej wyczekiwana nowość, zapewne bez problemu zostanie „książką miesiąca” we wszystkich możliwych zestawieniach. Po genialnych poprzednich częściach cyklu tym razem bohaterki celują w coś jeszcze bardziej emocjonującego… własny butik! Jednym słowem, do księgarni marsz!
Po co zabiera się teściową nad morze? Żeby zaczęła się przyzwyczajać do piachu. Matilde Saaredra napisała poradnik, w którym pomaga przyszłym „kochanym mamusiom” uniknąć podobnych sytuacji z zięciami i synowymi. Z jakim efektem – trudno powiedzieć. Niektóre recenzje oryginalnego wydania twierdzą, że książka tak naprawdę jest sprytnie zakamuflowaną listą najpewniejszych sposobów, jak dopiec biednym mężom córek i żonom synków. Zawarty między wierszami przekaz ponoć zamienia nawet najukochańszą mamusię w prawdziwego potwora. Nic tylko czytać!
Kolejny sennik? Nie! Poradnik ezoteryczny, który doprowadzi do poprawy naszego życia, podwyżki zarobków, wzrostu liczebności potomstwa i awansu społecznego – a wszystko to podczas niezobowiązującej drzemki! Redakcja Esensji już zamówiła trzydzieści egzemplarzy tego niezwykłego dzieła.
Koniec z odchudzaniem się, zdrową żywnością i wegetarianizmem! Siegfried Schlett w najnowszej książce dowodzi, że rzekoma szkodliwość tłuszczu i cukru to tylko podstępna propaganda wszechmocnego lobby wegan i masonów. W demaskatorskiej „Czy wiesz, co jesz?” autor ujawnia ponoć kulisy największego spisku wszech czasów mającego otumanić i stłamsić przeciętnego zjadacza golonki. Ponieważ w redakcji golonkę bardzo lubimy, czekamy na książkę z niecierpliwością, ale i niepokojem…
Wenezuelska wersja „Piratów z Karaibów”. Elizabeth Swann kocha przystojnego Willa Turnera, ale na jej drodze pojawia się szarmancki pirat Jack Sparrow. Niestety, w Jacku zakochana jest także podstępna Tia Dalma, była narzeczona Davy’ego Jonesa, który tak naprawdę jest ciotecznym stryjkiem komodora Norringtona. Czy Swann podąży za odruchem serca? A co z nieszczęśliwie zakochanymi gejami, Ragettim i Pintelem? No i najważniejsze pytanie: czy kapitan Barbossa i jego ulubiona małpka znajdą wreszcie bezpieczną przystań?
Czy o przydomowym ogródku można opowiadać w konwencji powieści sensacyjnej? Iglaki jako cosa nostra, Modrzew w roli capo di tutti capi? I do tego Kosodrzewina jako bardzo ostra femme fatale, nawet nieudająca niewinnej laleczki? Marek Majorowski udowadnia, że można! Już ostrzymy sobie zęby. Szczególnie na dialogi, przebijające ponoć wszystkie teksty z „Ojca chrzestnego” i „Kasyna” razem wziętych. Po lekturze tej książki zaniechacie nocnych przechadzek po ogródku.
koniec
1 kwietnia 2008

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wyimki z filozofii: Słowa Petrycego
Mieszko B. Wandowicz

24 X 2021

„Etyka nikomachejska” Arystotelesa jest dla wielu najważniejszym starożytnym dziełem dotyczącym tego, jak żyć dobrze. Jak, stając się dzięki temu człowiekiem szczęśliwszym, wypracowywać i szlifować swoje cnoty. (Jeszcze niedawno ten ostatni wyraz przywoływał sporo więcej skojarzeń niż dzisiaj, co w filozofii nadal często obowiązuje — niechby co niektórzy niezbyt mądrzy urzędnicy starali się to zepsuć). Nie o niej jednak będzie mowa.

więcej »

Stulecie Stanisława Lema: Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

18 X 2021

Pyszna uczta czytelnicza, genialne pomysły, kultowe cytaty, ale też dzieła… które w kanonie lektur szkolnych wiele osób zniechęcały do fantastyki. Redakcja Esensji rozmawia o „Bajkach robotów” i „Cyberiadzie” Stanisława Lema.

więcej »
Okładka zeszytu nr 2 pt. „Trzecia Siła” przedstawia alegorycznie widmo wojny atomowej między Wschodem i Zachodem. Jednym z pierwszych zadań Perry Rhodana było zapobieżenie konfliktowi, który w latach 60-tych okazał się realnym zagrożeniem dla całej ludzkości.<br/>© Pabel-Moewig Verlag KG

Perry Rhodan – dezerter w kosmosie, część druga
Andreas „Zoltar” Boegner

16 X 2021

Gdy 8 września 1961 w kioskach RFN pojawił się pierwszy numer „Perry Rhodana” (dalej: PR) pod tytułem „Unternehmen Stardust” (Misja ’Stardust’) nawet sami twórcy serii nie mieli zbyt dużych nadziei na wydanie więcej niż pięćdziesięciu zeszytów, czyli przetrwanie na rynku dłużej niż roku. Jednak 35 tysięcy egzemplarzy „Misji ’Stardust’„ rozeszło się niczym ciepłe bułeczki – nie było ani jednego zwrotu!

więcej »

Polecamy

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!

Stulecie Stanisława Lema:

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Zawsze szach, nigdy mat
— Marcin Knyszyński

Świadomość jako błąd
— Marcin Knyszyński

Człowiek jako bariera ostateczna
— Marcin Knyszyński

Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.