Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 października 2021
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Do księgarni marsz: Listopad 2010

Esensja.pl
Esensja.pl
1 2 3 »
W zapowiedziach wydawców na listopad znaleźliśmy wyjątkowo dużo autobiografii, biografii i pozycji wspomnieniowych. Może udzielił się im listopadowy nastrój, a może uznają że takie książki chętnie kupowane są jako gwiazdkowe prezenty? Tak czy siak z obfitej oferty wybraliśmy 32 książki – nie tylko biograficzne.

Esensja

Do księgarni marsz: Listopad 2010

W zapowiedziach wydawców na listopad znaleźliśmy wyjątkowo dużo autobiografii, biografii i pozycji wspomnieniowych. Może udzielił się im listopadowy nastrój, a może uznają że takie książki chętnie kupowane są jako gwiazdkowe prezenty? Tak czy siak z obfitej oferty wybraliśmy 32 książki – nie tylko biograficzne.

W naszym cyklicznym zestawieniu przedstawiamy najciekawsze książkowe premiery nadchodzącego miesiąca. Oczywiście część wyczekiwanych przez nas książek może się później okazać wcale nie tak wspaniała (z czystym sumieniem polecać możemy tylko wznowienia), ale na pewno każda z nich warta jest zainteresowania. Choćby po to, żeby przekonać się, w jakiej formie jest znany pisarz, jak autor poradził sobie z ciekawym/trudnym tematem albo czy książka zasługuje na nadany jej rozgłos.

Niestety, nie możemy zagwarantować terminowości wydawania prezentowanych pozycji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze „polecanki” pokrywały się z najświeższymi zapowiedziami, ale te lubią się zmieniać (czytaj: opóźniać) z dnia na dzień. Jeśli więc narobiliście sobie smaku, miesiąc mija, a Wasz księgarz wciąż powtarza „Jeszcze nie ma!”, to listy z pogróżkami prosimy kierować do poszczególnych wydawnictw.

NOWOŚCI:
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Poul Anderson
‹Genesis / Olśnienie›
Intrygujący zestaw dwóch nieznanych w Polsce powieści siedmiokrotnego laureata Hugo. Intrygujący, bo dzieli je blisko pół wieku: jedną Anderson napisał w 1954 roku i często powtarzał, że należy do jego ulubionych dzieł; drugą stworzył rok przed swoją śmiercią, tuż przed końcem XX wieku. Intrygujący, bo obie to perełki. „Olśnienie” to klasyka literatury transhumanistycznej, która wraz z powieściami Clarke’a, Asimova i Lema ukształtowała współczesne pokolenie twórców takich postcyberpunkowych dzieł jak „Struktor Bohra” czy „Accelerando”. Z kolei za „Genesis” Anderson został nagrodzony John W. Campbell Memorial Award jako jeden z najstarszych pisarzy w historii.
Czytaj też:
• ‹Genesis› – fragment powieści
• ‹Olśnienie› – fragment powieści
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Emilia Batura
‹Komeda. Księżycowy chłopiec›
Biografia Krzysztofa Komedy, słynnego kompozytora jazzowego, twórcy ścieżek dźwiękowych do filmów Skolimowskiego, a przede wszystkim Romana Polańskiego (m.in. niezapomniana kołysanka w „Dziecku Rosemary”), ale też wielu innych kompozycji jazzowych, człowieka nieszablonowego, o skomplikowanym życiorysie, przedwcześnie zmarłego. W czasach, gdy jazz był muzyką „podejrzaną”, taki życiorys to coś więcej niż opowieść o człowieku.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Belinda Bauer
‹Szczątki›
„Szczątki” to debiutancka powieść autorki uhonorowana w roku 2010 prestiżową nagrodą Gold Dagger dla najlepszego kryminału – najstarszym literackim wyróżnieniem w Wielkiej Brytanii. Sama autorka twierdzi że zawsze pociągały ją horrory, więc raczej nie spodziewamy się eleganckiego kryminału z życia wyższych sfer. Więcej o książce nie wiemy, ale może to dobry pretekst by oderwać się od wszechobecnych kryminałów skandynawskich i sprawdzić, co dzieje się w ramach gatunku w ojczyźnie Sherlocka Holmesa…
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
John Curran
‹Sekretne zapiski Agaty Christie›
„Sekretne zapiski Agaty Christie” powstały na podstawie osobistych notesów Agaty Christie: 73 zeszytów z notatkami, spisami, szkicami powieści i opowiadań zawierających szczegóły z warsztatu pisarki. Z jednej strony otrzymujemy więc wgląd w kulisy pracy legendy kryminału, z drugiej nieznane informacje o samej autorce. Dla miłośników Herculesa Poirot i innych bohaterów słynnej pisarki lektura obowiązkowa. Perełką będą z pewnością dwa nieznane dotąd opowiadania z belgijskim detektywem w roli głównej (m.in. „Trzynasta praca Herkulesa”).
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Norman Davies
‹Zaginione królestwa›
Naczelny historyk Polski tym razem, zgodnie z tytułem, o państwach, królestwach i społecznościach upadłych, zmiażdżonych przez tryby historii. Tematyka nieco odmienna, ale wykonanie dobrze znane – ponad 700 stron lektury gęstej od najważniejszych wydarzeń dziejowych. Światowa premiera.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Arthur Conan Doyle
‹Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa›
Kto latami zbierał rozsiane po różnych zbiorach przygody najbardziej znanego z literackich detektywów, kto zgrzytając zębami usiłował dojść do ładu z różniącymi się w zależności od tłumaczenia tytułami – ten niewątpliwie powinien zaopatrzyć się w „Księgę wszystkich dokonań…”, bowiem, jak zapewnia wydawca, w zbiorze istotnie znajdują się wszystkie opowiadania oraz nowele z cyklu o Sherlocku Holmesie. Dla miłośników klasycznego kryminału jest to prawdziwa gratka, dla pozostałych natomiast dobra okazja, by ze słynnym detektywem się zapoznać, gdyż – jak twierdzi nasza recenzentka – opowiadania Doyle’a nie zestarzały się mimo upływu lat.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jacek Dukaj
‹Król Bólu›
Nie będzie przesadą powiedzenie, że to najbardziej oczekiwana polska książka fantastyczna od… ponad sześciu lat, a więc od chwili, gdy Jacek Dukaj po raz pierwszy zapowiedział, że taki zbiór się ukaże. Bo Jacek Dukaj nie zawodzi i co więcej, nigdy nie pisze dwa razy tego samego, a każda jego książka staje się wydarzeniem. „Król Bólu” jest też ciekawy z innego względu – to zbiór zawierający kilka starych opowiadań i kilka nowych, jest więc okazja do prześledzenia drogi, jaką w swoim rozwoju przebył ten niewątpliwie najciekawszy autor polskiej SF. I już teraz, nim jeszcze książka znalazła się księgarniach, wiemy, że to pozycja, której wstyd będzie nie znać.
Wszystkim oczekującym na premierę proponujemy lekturę fragmentów nowych opowiadań z „Króla Bólu":
• ‹Linia oporu
• ‹Oko potwora
• ‹Król Bólu i pasikonik
Zapraszamy też za tydzień, gdy w „Esensji” pojawi się fragment „Piołunnika” – ostatniego z nowych opowiadań.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Fannie Flagg
‹Wciąż o tobie śnię›
Po czterech latach ukazuje się nowa książka popularnej amerykańskiej pisarki, najbardziej znanej z powieści „Smażone zielone pomidory”. Niepowtarzalna atmosfera amerykańskiej prowincji na południu i niebanalne portrety ludzi wraz z ich większymi i mniejszymi problemami. Pół-kryminał, pół-komedia. Opowieść sławiąca dobre strony życia, okraszona typowym dla Fannie Flagg humorem i dawką staroświeckiej mądrości.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dmitry Glukhovsky
‹Metro 2034›
Kontynuacja przebojowego „Metra 2033”, książki, która w Rosji zdobyła tylu fanów, że stworzono już na jej podstawie grę komputerową, a także poboczną serię książek pisanych przez innych autorów. Jak w przypadku części pierwszej liczyć zapewne możemy na klaustrofobicznie duszny klimat moskiewskiego metra, gdzie po zagładzie schroniły się niedobitki ludzkości, sporo akcji oraz elementy horroru, a także, jeśli autor nie zawiedzie, na dające do myślenia przesłanie. Dla wielbicieli klimatów postapokaliptycznych pozycja obowiązkowa, dla pozostałych książka do rozważenia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
John Grisham
‹Theodore Boone. Młody prawnik›
Najnowsza powieść Grishama – oczywiście thriller prawniczy… ale w wydaniu dla najmłodszych czytelników. Zgodnie z tytułem bohaterem jest bowiem 13-letni syn prawników, skryty adorator Temidy. Oczywiście wszyscy zastanawiamy się, jak Grisham wypadnie jako pisarz dla dzieci, ale jeszcze bardziej intryguje nas, w jaki sposób – i czy skutecznie – próbował przedstawić najmłodszym skomplikowane prawnicze zagadnienia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Ian Jackman
‹Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu›
Doktor House rządzi – także w okołoserialowych publikacjach. Mieliśmy już „Dr House. Nieautoryzowaną biografię i przewodnik po serialu” Paula Challena, mieliśmy zbiór esejów na temat bohatera zatytułowany „Dr House. Całkowicie bez autoryzacji”, tym razem otrzymujemy autoryzowany przewodnik o serialu, zawierający ciekawostki o serialu, fotosy, fragmenty dialogów i inne informacje. Dla fanów oczywiście pozycja obowiązkowa, przydatne też na prezent dla miłośników nieortodoksyjnego medyka.
1 2 3 »

Komentarze

01 XI 2010   16:57:00

Powinno się tu jeszcze znaleźć zbiorcze wydanie "Opowieści z Narnii" Lewisa, które ukaże się 10 listopada.

01 XI 2010   17:17:03

"Popiół i kurz" kawałem dobrej literatury? Raczej kawałkiem, kąskiem wręcz. W ogóle coś FS lubuje się w wznowieniach ostatnio. Gdzieś mi mignęło 438. "Dziedziczki" Pilipiuka.

A okładki biografii Tolkiena i "Cryptonomiconu" piękne :-) .

01 XI 2010   18:48:38

Proponuję zorganizować ankietę pt. "Jak szybko rozejdzie się cały nakład Cryptonomiconu"? ;)

01 XI 2010   23:31:20

Dzięki za listę, jesteście jak zwykle nieocenieni ;)
Chyba zbankrutuję w tym miesiącu... Nowy Dukaj, dzieła zebrane o Sherlocku, biografia Lovecrafta i do tego Bettelheim.

02 XI 2010   09:51:34

W ramach bankrutowania zachęcamy do korzystania z zamieszczonych u nas linków do Skąpca. (autoreklama)

04 XI 2010   20:23:39

Ej, niemogliście tutaj dać "Tuneli. Bliżej"?

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wyimki z filozofii: Słowa Petrycego
Mieszko B. Wandowicz

24 X 2021

„Etyka nikomachejska” Arystotelesa jest dla wielu najważniejszym starożytnym dziełem dotyczącym tego, jak żyć dobrze. Jak, stając się dzięki temu człowiekiem szczęśliwszym, wypracowywać i szlifować swoje cnoty. (Jeszcze niedawno ten ostatni wyraz przywoływał sporo więcej skojarzeń niż dzisiaj, co w filozofii nadal często obowiązuje — niechby co niektórzy niezbyt mądrzy urzędnicy starali się to zepsuć). Nie o niej jednak będzie mowa.

więcej »

Stulecie Stanisława Lema: Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

18 X 2021

Pyszna uczta czytelnicza, genialne pomysły, kultowe cytaty, ale też dzieła… które w kanonie lektur szkolnych wiele osób zniechęcały do fantastyki. Redakcja Esensji rozmawia o „Bajkach robotów” i „Cyberiadzie” Stanisława Lema.

więcej »
Okładka zeszytu nr 2 pt. „Trzecia Siła” przedstawia alegorycznie widmo wojny atomowej między Wschodem i Zachodem. Jednym z pierwszych zadań Perry Rhodana było zapobieżenie konfliktowi, który w latach 60-tych okazał się realnym zagrożeniem dla całej ludzkości.<br/>© Pabel-Moewig Verlag KG

Perry Rhodan – dezerter w kosmosie, część druga
Andreas „Zoltar” Boegner

16 X 2021

Gdy 8 września 1961 w kioskach RFN pojawił się pierwszy numer „Perry Rhodana” (dalej: PR) pod tytułem „Unternehmen Stardust” (Misja ’Stardust’) nawet sami twórcy serii nie mieli zbyt dużych nadziei na wydanie więcej niż pięćdziesięciu zeszytów, czyli przetrwanie na rynku dłużej niż roku. Jednak 35 tysięcy egzemplarzy „Misji ’Stardust’„ rozeszło się niczym ciepłe bułeczki – nie było ani jednego zwrotu!

więcej »

Polecamy

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!

Stulecie Stanisława Lema:

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Zawsze szach, nigdy mat
— Marcin Knyszyński

Świadomość jako błąd
— Marcin Knyszyński

Człowiek jako bariera ostateczna
— Marcin Knyszyński

Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Inne recenzje

Do księgarni marsz: Kwiecień 2018
— Esensja

Esensja czyta: Styczeń 2017
— Miłosz Cybowski, Dawid Kantor, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Esensja czyta: Wrzesień 2016
— Dominika Cirocka, Miłosz Cybowski, Jarosław Loretz, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski

Co leży Pomiędzy?
— Magdalena Kubasiewicz

Esensja czyta: Lipiec 2012
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Joanna Kapica-Curzytek, Magdalena Kubasiewicz, Daniel Markiewicz, Beatrycze Nowicka, Konrad Wągrowski

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXII – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – czerwiec 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XXI – maj 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Propozycje – maj 2012
— Esensja

Lista Przebojów Książkowych: Notowanie XX – kwiecień 2012
— Esensja

Z tego cyklu

Październik 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Wrzesień 2021
— Sławomir Grabowski, Agnieszka Hałas, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek

Sierpień 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek

Lipiec 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski

Czerwiec 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Marcin Mroziuk

Maj 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk

Kwiecień 2021
— Miłosz Cybowski, Sławomir Grabowski, Joanna Kapica-Curzytek

Marzec 2021
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek

Grudzień 2020
— Esensja

Listopad 2020
— Esensja

Tegoż twórcy

Ciesz się każdą chwilą
— Joanna Kapica-Curzytek

Pozostają tylko wspomnienia
— Joanna Kapica-Curzytek

Krótko o książkach: Sieć zła
— Joanna Kapica-Curzytek

Co pisarzowi w duszy gra
— Marcin Mroziuk

Słowiańskie elfy rzeczne
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Nie ma amerykańskiego mitu, jest fake
— Joanna Kapica-Curzytek

Suwerenność istoty rozumnej
— Joanna Kapica-Curzytek

O tym, czego nie boi się Dukaj
— Mieszko B. Wandowicz

Krótko o książkach: Końce i początki
— Miłosz Cybowski

Człowiek przeżywający
— Joanna Kapica-Curzytek

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.