Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 28 listopada 2021
w Esensji w Esensjopedii

Wielki Konkurs na Recenzję Książkową

Esensja.pl
Esensja.pl
Zapraszamy do kolejnej edycji Wielkiego Konkursu Na Recenzję Książkową. Zobaczcie nową listę pozycji, na których recenzje czekamy!

Esensja

Wielki Konkurs na Recenzję Książkową

Zapraszamy do kolejnej edycji Wielkiego Konkursu Na Recenzję Książkową. Zobaczcie nową listę pozycji, na których recenzje czekamy!
Zasady są bardzo proste: co dwa miesiące będziemy publikować listę książek, których recenzje chcielibyśmy zobaczyć. Wy wybieracie sobie spośród nich jedną, dwie, a może nawet sto pozycji, które chcecie przeczytać (a może już je czytaliście albo wręcz którąś znacie na pamięć?) i przysyłacie do nas recenzję. Warunki są dwa. Po pierwsze tekst musi spełniać techniczne wymogi. Po drugie… musi być naprawdę dobry!
Co dwa miesiące wybierzemy troje zwycięzców, z których każdy otrzyma w nagrodę Wielką Paczkę 10 Książek. Poza tym każdy nadający się do publikacji tekst znajdzie się niezwłocznie (więc nie warto czekać z nadsyłaniem tekstów do ostatniego dnia danego etapu konkursu) na stronach Esensji, a autor każdego opublikowanego tekstu, niezależnie od decyzji, co do zwycięzców, otrzyma osobną nagrodę. Zwycięzcom zaproponujemy stałą współpracę.
Czekamy na Wasze recenzje, a poniżej pierwsza lista pozycji spośród których możecie wybrać sobie przedmiot recenzji. Ostateczny termin na nadsyłanie pierwszej edycji: 30 listopada 2009. Teksty prosimy przysyłać na adres ksiazki@redakcja.esensja.pl
Lista książek do recenzji:
koniec
7 października 2009

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

W podziemnym kręgu: Horror rzeczywistości
Marcin Knyszyński

28 XI 2021

Chuck Palahniuk zakończył „Opętanymi” swą nieformalną trylogię grozy, na którą składa się jeszcze „Kołysanka” i „Dziennik”. Groteska i surrealizm, jako podstawowe środki wyrazu autorskiej myśli przewodniej, doprowadzone są tutaj do granicy, za którą czai się makabra i tak zwany horror cielesny. Palahniuk wytacza na czytelnika, jak do tej pory, najcięższe działa, zarówno estetyczne jak i formalne, tworząc współczesny Dekameron, zbiór wielce kontrowersyjnych i obrazoburczych opowieści o życiowych (...)

więcej »

Stulecie Stanisława Lema: O korzyściach z bycia ślimakiem (śluzem na marginesie „Głosu Pana”)
Mieszko B. Wandowicz

25 XI 2021

Całkiem możliwe, że trzema najwybitniejszymi polskimi filozofami XX wieku byli pisarze, którzy teoretycznie — zwłaszcza akademicko — filozofią się nie parali. Pierwszy z nich, Bolesław Leśmian, to — skoro użyć określenia z jego wiersza „Srebroń” — „niepoprawny istnieniowiec”: kunsztownie krążył meandrami bycia i niebycia. Drugi, Czesław Miłosz, okazał się wielkim teologiem. Trzeci był najbardziej wszechstronny, próbując, poza wszystkim innym, rozpoznać „Głos Pana”.

więcej »

Stulecie Stanisława Lema: List znad Oceanu
Beatrycze Nowicka

18 XI 2021

Z okazji cyklu artykułów poświęconego twórczości Lema nadrobiłam zaległości i przeczytałam „Solaris”. Teraz dzielę się refleksjami.

więcej »

Polecamy

O korzyściach z bycia ślimakiem (śluzem na marginesie „Głosu Pana”)

Stulecie Stanisława Lema:

O korzyściach z bycia ślimakiem (śluzem na marginesie „Głosu Pana”)
— Mieszko B. Wandowicz

List znad Oceanu
— Beatrycze Nowicka

Lem w komiksie
— Marcin Knyszyński

Przeciętniak w swym zawodzie
— Agnieszka Hałas, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Jam jest robot hartowany, zdalnie prądem sterowany!
— Miłosz Cybowski, Adam Kordaś, Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski

Zawsze szach, nigdy mat
— Marcin Knyszyński

Świadomość jako błąd
— Marcin Knyszyński

Człowiek jako bariera ostateczna
— Marcin Knyszyński

Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.