Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 12 sierpnia 2022
w Esensji w Esensjopedii

Jedenasty pakiet BookRage

Esensja.pl
Esensja.pl
BookRage
Najnowszy pakiet BookRage jest wyjątkowy! A to dlatego, że pierwszy raz jest to pakiet niemal samych premier, dodatkowo, składający się z książek w stylistyce, która nie miała jeszcze okazji zagościć w akcjach spod tego znaku.

BookRage

Jedenasty pakiet BookRage

Najnowszy pakiet BookRage jest wyjątkowy! A to dlatego, że pierwszy raz jest to pakiet niemal samych premier, dodatkowo, składający się z książek w stylistyce, która nie miała jeszcze okazji zagościć w akcjach spod tego znaku.
Pakiet, który tym razem będzie do nabycia w BookRage, to kolekcja książek polskich twórców młodego pokolenia – obserwatorów otaczającej ich rzeczywistości i ludzkiej mentalności, starających się je uchwycić niejednokrotnie w sposób prześmiewczy zarówno w dłuższej, jak i krótszej formie literackiej.
Przypomnijmy – BookRage to pakiet książek w dystrybucji elektronicznej w nowatorskiej formie sprzedaży. To klient decyduje, ile płaci za pakiet i jaka część tej kwoty trafia bezpośrednio do autorów, jaka do Fundacji Nowoczesna Polska, a jaka do samego BookRage (żeby zapłacić za serwery, kontynuować projekt itd.).
Jako że to już 11 pakiet, chyba najwyższy czas na podsumowanie. Akcje organizowane przez BookRage uzbierały już łącznie około 470 tysięcy złotych, co pokazuje, jak niesamowicie hojni potrafią być czytelnicy w Polsce, jeśli tylko dać im odpowiednie narzędzie do zakupu książek, które ich interesują.
W ciągu dotychczasowych jedenastu edycji, uśredniając i zakładając, że każdy pakiet zawierał minimum 6 (słownie SZEŚĆ) pozycji – chociaż niejednokrotnie znacznie przekraczał tę liczbę – BookRage.org sprzedając prawie 22 tysięcy pakietów, de facto sprzedało zatrważającą ilość około 132 tysięcy książek! Co sprawia, że każdy, kto twierdzi, że czytelnictwo i rynek wydawniczy w Polsce mają się źle, powinien zastanowić się, czy aby na pewno jest to wina rzekomo niemających ochoty czytać Polaków.
To wszystko sprawia, że nietypowy sposób działania, jaki obrał BookRage, można nie tylko nazywać modelem sprzedaży, ale także śmiało określać jako model promocji czytelnictwa i kultury.
Ale do rzeczy! Co zostało przygotowane dla czytelników tym razem? Otóż w tym pakiecie znajdują się niemal same premiery (oprócz jednego wznowienia, książki, która ma w tym wypadku premierę w wersji elektronicznej).
W ramach pakietu można więc zakupić:
„Zrób mi jakąś krzywdę” Jakuba Żulczyka – Dawid, 25-letni student prawa – spotyka uzależnioną od gier video piętnastolatkę, zakochuje się w niej i… postanawia ją porwać. „Zrób mi jakąś krzywdę” to łamiąca serce historia drogi, w którą zaplątani są świadkowie Jehowy, polscy aktorzy porno, detektywi – paranoicy i nieletni anarchiści. Ta pozycja to wznowienie debiutu Jakuba Żulczyka (ur. 1983), premierowo w formie e-booka.
„Post” Karoliny Pochwatki – Kolejna w tym pakiecie premiera oraz jednocześnie debiut młodej artystki rodem z Gdańska. Zbiór przyjął formę wybitnie współczesną, internetową wręcz, nad którą wisi poczucie, że ludzkość jest fajna, a przynajmniej fajna bywa. Wobec tego nie można mieć pretensji do czegokolwiek. Pisane na kolanie, na szybko, na kacu, na poście, bez ładu i składu. Bardziej szkicownik niż konkretna konstrukcja, której zdecydowanie bliżej do postowania na facebooku niż klasycznej powieści. Ale to nie jest wysoka literatura i wcale nie miała nią być.
„Piórkiem i mięsem” Radka Teklaka – Drugi z debiutów w tym zestawieniu. Teklak tłamsi wyrazy od roku 2002, jak się tekst uda, to publikuje gdzie się da, a jak nie, to wiadro z betonem do ostatniej kropki i do rzeki. Do tej pory udało się jakieś 300-400 razy. Przy współpracy z BookRage, spośród nich wybrane zostały teksty do zbioru i jedziemy z tym lofiksem. Przyjemna lektura i dobra zabawa. Brzydkie wyrazy trzeba sobie wypikać.
„Nie karmić zwierząt” Pawła Ziętka – Druga książka mieszkającego na Wildze (którą darzy niezwykle głębokim uczuciem) w Poznaniu pisarza i kolejna premiera w ramach BookRage. Kiepskie lato, jeszcze gorszy letni romans, przykre konsekwencje zbyt długiego patrzenia przez okno, okropna rodzinna tajemnica, szereg tripów zwieńczonych srogimi iluminacjami i paskudna erotyka. Ogólnie ciężko. Sami byście się zdenerwowali, a co dopiero główny bohater.
Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe pozycję. A są to:
„Był sobie Polak, Rusek i Niemiec, czyli Europa B” Ziemowita Szczerka – Kolejna premiera w ramach tego pakietu, autorstwa pisarza którego nie trzeba chyba nikomu już dziś przedstawiać. Dziennikarz, pisarz i tłumacz. Absolwent prawa i podyplomowych nauk politycznych. Współpracownik czasopism „Nowa Europa Wschodnia” i „Ha!Art”. Laureat Paszportu Polityki 2013. Autor „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” tym razem zabiera nas w podróż po całej „Europie B”. Przygody spisane, podkoloryzowane (czy zwyczajnie zmyślone), publikowane wcześniej w różnych miejscach a dziejące się w przestrzeni od berlińskiego Friedrichshain, przez Świebodzin i Pragę po Tbilisi, teraz zebrane w całość, są dla Szczerka punktem wyjścia do rozważań o narodach Europy, ich cechach wspólnych oraz różnicach, z naciskiem na Polskę i Polaków.
„Transmisje” Łukasza Najdera – Znany pisarz, który stał się znanym pisarzem jeszcze zanim stał się pisarzem oficjalnie. A mamy niekłamaną przyjemność ogłosić, iż takowym staje się dzięki BookRage właśnie, gdyż jest to kolejny debiut w ramach BookRage. Jego „Transmisje” to zbiór ironiczno-czułych komunikatów nadawanych do Centrali z takich planet jak Łódź, Zgierz i Pomiędzy. Podmiot liryczny tej prozy jest w ciągłym ruchu – wozi się pojazdami komunikacji publicznej, nosi go po osiedlu, flaneruje po bruklinach, ugorach i belerach centralnej Polski. Robi to wszystko w celach społecznych i badawczych. Jego skromną ambicją wydaje się chęć uwiecznienia zachowań i słów tak zwanych ludzi w sytuacjach granicznych. W zatłoczonym tramwaju, po alkoholu, przed blokiem, przy okazji upadków i uniesień. „Transmisje” zostały napisane w języku polskim i pochodnych. Miasto-Miłość-Maczeta!
Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal), jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.
W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy, aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego, której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali. – dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.
koniec
22 lipca 2014

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nagrody im. Kurda Laßwitza za rok 2021 przyznane

3 VIII 2022

Jak melduje oficjalna strona nagrody, 85 twórców literatury science fiction oraz jedenastu jurorów nagrody dla tłumaczy i ośmiu jurorów nagrody dla słuchowisk wyłoniło po raz czterdziesty pierwszy laureatów spośród autorów publikacji SF roku 2021.

więcej »

W tym roku będzie fantastycznie

16 VII 2022

To już pewne! Tegoroczna, już 12. edycja Copeniconu odbędzie się stacjonarnie w Toruniu w dniach 16-18.09.2022 i to w zupełnie nowej odsłonie organizacyjnej. Dzięki działaniom crowfundingowym sami będziemy mogli zadecydować, na jaką skalę będziemy cieszyć się atrakcjami konwentu. Sprzedaż biletów ruszy już niebawem.

więcej »

Nominacje do Nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2022

10 VII 2022

W piątek 8 lipca ogłoszono listę sześciu ksiażek nominowanych do trzydziestej szóstej edycji brytyjskiej Nagrody imienia Arthura C. Clarke’a.

więcej »

Polecamy

Terapia szokowa

W podziemnym kręgu:

Terapia szokowa
— Marcin Knyszyński

Seksapokalipsa
— Marcin Knyszyński

Odwieczna dialektyka
— Marcin Knyszyński

Rzeczy, które robisz w piekle, będąc martwym
— Marcin Knyszyński

Bulwar Zachodzącego Słońca 2
— Marcin Knyszyński

Borat Dzong-Un z pasem szahida
— Marcin Knyszyński

Rozkład i rozkładówka
— Marcin Knyszyński

Nowoczesny mit
— Marcin Knyszyński

Horror rzeczywistości
— Marcin Knyszyński

Osaczona
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Tegoż autora

BookRage
— BookRage#27 – Fantastyczne premiery

BookRage
— BookRage #25 – Pyrkon 2016

BookRage
— BookRage#23 – Straszne Czasy

BookRage
— BookRage#22 - Pisarze warci poznania i innych miast

BookRage
— Fantastyczne światy – BookRage #21

BookRage
— Oblicza Przyszłości – BookRage #19

BookRage
— BookRage #18 – Współczesna Polska

BookRage
— BookRage #17 – Miłosny Pakiet

BookRage
— „Czasoprzestrzenie Snerga” – nowy pakiet

BookRage
— Nowy pakiet – „Magowie i Barbarzyńcy”!

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.