„Basia” – zwiastun nowej polskiej animacji dla dzieciOd dziś można zobaczyć zwiastun nowej polskiej animacji dla dzieci „Basia”. Film jest adaptacją znanej i lubianej serii książek autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, które przedstawiają zabawny i wnikliwy punkt widzenia 5-latki na codzienność, rodzinę, reguły, na których opiera się świat i uczucia, z którymi nie zawsze umiemy sobie radzić. Premiera kinowa już 14 kwietnia.
„Basia” – zwiastun nowej polskiej animacji dla dzieciOd dziś można zobaczyć zwiastun nowej polskiej animacji dla dzieci „Basia”. Film jest adaptacją znanej i lubianej serii książek autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Marianny Oklejak, które przedstawiają zabawny i wnikliwy punkt widzenia 5-latki na codzienność, rodzinę, reguły, na których opiera się świat i uczucia, z którymi nie zawsze umiemy sobie radzić. Premiera kinowa już 14 kwietnia. ![]()
Wyszukaj / Kup Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Korzysta z podpowiedzi wyobraźni, dzięki czemu przeżywa niezwykłe przygody, czasami nawet nie ruszając się ze swojego pokoju. Stara się samodzielnie rozwiązywać małe-wielkie problemy, jednak z mądrym wsparciem dorosłych. Wartości edukacyjne ukryte są w fabule, pod jej lekką i dowcipną formą, tak ważną w komediowym filmie animowanym. Kiedy książeczki o Basi trafiły do rąk Marcina Wasilewskiego, reżysera z gdańskiego studia animacji Grupa Smacznego, ten od razu zobaczył rezolutną dziewczynkę w roli bohaterki nowej animowanej serii. Pomysłowe, bezpretensjonalne i zabawne ilustracje Marianny Oklejak okazały się świetną inspiracją do projektów graficznych serii składającej się na wersję kinową: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”, „Basia i dziadkowie”. ![]() 20 marca 2018 |
Jak melduje oficjalna strona nagrody, 85 twórców literatury science fiction oraz jedenastu jurorów nagrody dla tłumaczy i ośmiu jurorów nagrody dla słuchowisk wyłoniło po raz czterdziesty pierwszy laureatów spośród autorów publikacji SF roku 2021.
więcej »To już pewne! Tegoroczna, już 12. edycja Copeniconu odbędzie się stacjonarnie w Toruniu w dniach 16-18.09.2022 i to w zupełnie nowej odsłonie organizacyjnej. Dzięki działaniom crowfundingowym sami będziemy mogli zadecydować, na jaką skalę będziemy cieszyć się atrakcjami konwentu. Sprzedaż biletów ruszy już niebawem.
więcej »W piątek 8 lipca ogłoszono listę sześciu ksiażek nominowanych do trzydziestej szóstej edycji brytyjskiej Nagrody imienia Arthura C. Clarke’a.
więcej »Terapia szokowa
— Marcin Knyszyński
Seksapokalipsa
— Marcin Knyszyński
Odwieczna dialektyka
— Marcin Knyszyński
Rzeczy, które robisz w piekle, będąc martwym
— Marcin Knyszyński
Bulwar Zachodzącego Słońca 2
— Marcin Knyszyński
Borat Dzong-Un z pasem szahida
— Marcin Knyszyński
Rozkład i rozkładówka
— Marcin Knyszyński
Nowoczesny mit
— Marcin Knyszyński
Horror rzeczywistości
— Marcin Knyszyński
Osaczona
— Marcin Knyszyński
Krótko o filmach: Z córeczką do kina marsz
— Wojciech Gołąbowski