Nazwa | Nagroda fandomu polskiego im. Janusza A. Zajdla |
Opis | Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Pierwszy raz nagrodę przyznano w 1985 roku – laureatem został zmarły w tym samym roku Janusz A. Zajdel za powieść „Paradyzja” – nagroda nosiła wtedy jeszcze nazwę ‘Sfinks’. W tym samym roku uchwalono też zmianę nazwy nagrody na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla. |
WWW | Polska strona |
Nagrody Zajdla za rok 2020 przyznane17 października 2021 roku na konwencie Bachanalia Fantastyczne w ZIelonej Górze przyznano tegoroczne nagrody im. Janusza A. Zajdla za najlepsze opowiadanie i najlepszą powieść fantastyczną roku 2020.
Nagrody Zajdla za rok 2020 przyznane17 października 2021 roku na konwencie Bachanalia Fantastyczne w ZIelonej Górze przyznano tegoroczne nagrody im. Janusza A. Zajdla za najlepsze opowiadanie i najlepszą powieść fantastyczną roku 2020. ‹Nagroda fandomu polskiego im. Janusza A. Zajdla›![]()
Nagrody otrzymali: Agnieszka Hałas za powieść „Czerń nie zapomina” Krzysztof Matkowski, Krzysztof Rewiuk za opowiadanie „Święci z Vukovaru” Z ogromną przyjemnością przypominamy, że Agnieszka Hałas jest naszą redakcyjną koleżanką. ![]() 19 października 2021 |
Odkurzacz basenowy to niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga utrzymać czystość w Twoim basenie. Dzięki niemu możesz skutecznie usunąć zanieczyszczenia, takie jak liście, piasek czy owady, które gromadzą się na dnie i powierzchni zbiornika. Warto zainwestować w odkurzacz basenowy, ponieważ pozwala zachować krystaliczną czystość basenu, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu i zdrowia korzystających z niego osób.
Dlaczego utrzymanie czystości w basenie jest ważne?
więcej »Idealny prezent dla 6-latka jest dużo większym wyzwaniem niż dla noworodka czy niemowlęcia. Dziecko w tym wieku ma już jasno sprecyzowane zainteresowania i co najważniejsze oczekiwania. Nietrafione upominki mogą spotkać się nie tylko z odrzuceniem, ale wręcz z wyraźnym sprzeciwem. Dlatego też warto z wyprzedzeniem zaangażować się w poszukiwania i znaleźć taki pomysł na gift, który przypadnie dziecku do gustu. Jaki prezent dla 6-latka wybrać? Czym się kierować, chcąc kupić świetny prezent (...)
więcej »Edukacja szkolna często powoduje, że w dorosłym życiu nie chcemy wracać do czytania, które kojarzy nam się tylko i wyłącznie z topornymi lekturami. Nic bardziej mylnego! Rocznie wydawanych jest tysiące książek, z których część na pewno trafi w twoje gusta. Jeśli nie przekonuje cię od razu czytanie, rozpocznij swoją ponowną podróż czytelniczą od… audiobooków! Dlaczego warto wziąć je pod uwagę? Przekonamy cię poniżej.
więcej »Wszyscy jesteśmy „numerem jeden”
— Andreas „Zoltar” Boegner
Krótka druga wiosna „romansu naukowego”
— Andreas „Zoltar” Boegner
Jak przewidziałem drugą wojnę światową
— Andreas „Zoltar” Boegner
Cyborg, czyli mózg w maszynie
— Andreas „Zoltar” Boegner
Narodziny superbohatera
— Andreas „Zoltar” Boegner
Pierwsza historia przyszłości
— Andreas „Zoltar” Boegner
Nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2021
Brune, gdzie jesteś?
— Marcin Mroziuk
Nominacje do Śląkfy za rok 2020
Nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2020
Nominacje do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego 2021
Nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2019
Innego końca świata nie będzie
— Miłosz Cybowski
Gdy tropikalny raj staje się piekłem na ziemi
— Marcin Mroziuk
Groza na rajskich wyspach
— Anna Nieznaj
Esensja czyta: Marzec 2017
— Dawid Kantor, Daniel Markiewicz, Agnieszka ‘Achika’ Szady, Konrad Wągrowski
Esensja czyta: Styczeń 2017
— Miłosz Cybowski, Dawid Kantor, Anna Kańtoch, Joanna Kapica-Curzytek, Beatrycze Nowicka, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski
Osty kłują
— Magdalena Kubasiewicz
I potępieni mogą marzyć
— Marcin Mroziuk
Esensja czyta: Sierpień 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Marcin Mroziuk, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Esensja czyta: Kwiecień 2015
— Miłosz Cybowski, Jacek Jaciubek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek
Na smokach wojska latające i inne sarmackie historie
— Zofia Marduła