Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 16 lutego 2019
w Esensji w Esensjopedii

„SCRIPT FIESTA” – konkurs na serial telewizyjny

Warszawska Szkoła Filmowa, Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy oraz firma producencka Paisa Films ogłaszają konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego.

„SCRIPT FIESTA” – konkurs na serial telewizyjny

Warszawska Szkoła Filmowa, Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy oraz firma producencka Paisa Films ogłaszają konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego.
Konkurs skierowany jest do wszystkich piszących, niezależnie od ich zawodowego dorobku. Każdy autor może zgłosić do konkursu dowolną ilość projektów, które można rozpisywać samodzielnie lub wspólnie z innymi autorami.
Konkurs podzielony jest na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy.
Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na opisaniu założeń koncepcji serialu, bohaterów i zarysu odcinka pilotowego oraz pozostałych odcinków pierwszego sezonu.
Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariusza pilotowego odcinka własnego serialu. Ten etap będzie już miał charakter jawny, a finaliści będą mieli prawo do bezpośredniego zaprezentowania swoich Utworów Jury Finałowemu.
Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000 złotych oraz perspektywa realizacji projektu.
Warto pamiętać, że organizatorzy poszukują przede wszystkim projektów seriali, które skierowane są do polskiego widza i mają szansę na zainteresowanie którejś z głównych stacji telewizyjnych w kraju.
Aby przystąpić do konkursu należy przygotować koncepcję serialu telewizyjnego według opracowanego przez organizatorów szablonu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy (obydwa dokumenty dostępne są na stronie www.szkolafilmowa.pl).
Ważne jest, by dokładnie zastosować się do podanych w dokumentach ograniczeń co do ilości znaków przypadających na określone pola.
Koncepcję serialu telewizyjnego sporządzoną na przygotowanym przez Organizatorów szablonie wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 marca 2012 r. na adres:
Warszawska Szkoła Filmowa
ul. Generała Zajączka 7
01-518 Warszawa
z dopiskiem:
„konkurs na treatment, koncepcję i scenariusz serialu telewizyjnego”
Koncepcję serialu telewizyjnego należy również przesłać drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 marca 2012 r. na adres: konkurs@szkolafilmowa.pl w formacie WORD lub PDF.
Dane osobowe podane w formularzu zgłoszeniowym w I etapie konkursu pozostaną do wyłącznej wiadomości organizatorów i nie będą znane członkom jury oceniającym zgłoszone projekty.
koniec
18 lutego 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nasłuchiwanie: Niepodległość
Polskie Radio

13 VII 2018

Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Teksty konkursowe można nadsyłać do 30 września 2018 roku.

więcej »

27. konkurs literacki o Złoty Syfon
KIT SŻP

24 VI 2018

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 27. KONKURS LITERACKI O LAUR, czyli ZŁOTY SYFON STOWARZYSZENIA ŻYWYCH POETÓW BRZEG 2018.

więcej »

10. Konkurs Na Zbór Wierszy Imienia Scherffera Von Scherferstein
KIT SŻP

23 VI 2018

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 10. KONKURS NA ZBÓR WIERSZY. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto zastosuje się do regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych.

więcej »

Polecamy

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.