Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 20 lutego 2019
w Esensji w Esensjopedii

V Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2012

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy
Miejska Biblioteka Publiczna im.Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy jest organizatorem „V Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2012”. Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania autorskiej książki literackiej w oryginalnej,atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

V Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2012

Miejska Biblioteka Publiczna im.Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy jest organizatorem „V Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2012”. Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania autorskiej książki literackiej w oryginalnej,atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie.
Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania zgłoszonej do konkursu autorskiej książki literackiej w oryginalnej, atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie.
Regulamin
Założeniem konkursu jest napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej (np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp.) w zgodnym z oczekiwaniami twórcy, atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Efektem ma być dzieło w postaci autorskiej książki literackiej przygotowanej zgodnie z wizją autora.
 1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.
 2. W konkursie mogą brać udział wszyscy autorzy.Konkurs nie jest anonimowy,prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora.
 3. Na konkurs jeden autor może nadesłać jedną zaprojektowaną i przygotowaną do druku autorską książkę literacką, dotychczas nie publikowaną w zwartej formie drukarskiej (np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp.) w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób.
 4. Gatunek literacki i tematyka prac są dowolne.
 5. Projekty należy przygotować w formacie PDF z rozbarwieniem w profilu kolorystycznym CMYK. Należy zachować bezpieczny margines – teksty nie powinny być bliżej niż 6 mm od linii cięcia formatu A5. Wewnętrzny margines minimum 15 mm. Mapy bitowe powinny mieć rozdzielczość 300 dpi. Format pracy konkursowej - A5, objętość do 120 stron razem ze stronami redakcyjnymi oraz okładką (w tym co najmniej 15% ilustracji). Projekt należy nagrać na płytę CD/DVD oraz wydrukować w 4 egzemplarzach.
 6. W osobnej kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, adres e-mail, krótka notę biograficzną autora oraz oświadczenie, iż nadesłane prace są pracami autorskimi, dotychczas nie publikowanymi w zwartej formie drukarskiej oraz że autor uregulował z osobami współpracującymi przy opracowaniu projektu książki wszelkie sprawy związane z ich prawami autorskimi zgodnie z USTAWĄ O PRAWIE AUTORSKIM I PRAWACH POKREWNYCH z dnia 4 lutego 1994r.
 7. Jury pod przewodnictwem Karola Maliszewskiego przyzna tylko jedną nagrodę.
 8. Nagrodę stanowić będzie profesjonalne wydanie zgłoszonej i nagrodzonej autorskiej książki literackiej w nakładzie 500 egz. (w tym 200 egz. otrzyma autor) oraz nagroda pieniężna w wysokości 3000 złotych.
 9. Autor nagrodzonej książki nie otrzyma żadnego dodatkowego honorarium związanego z publikacją książki.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo ingerencji w nagrodzony projekt książki związany ze stronami redakcyjnymi.
 11. Jury zastrzega sobie prawo do niewyłonienia zwycięzcy i tym samym niezakwalifikowania książki do druku i nieprzyznania nagrody.
 12. Zgłoszenie do udziału w konkursie przez nadesłanie pracy traktowane jest jako akceptacja wszystkich warunków regulaminu.
 13. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
 14. Prace należy przesyłać listem poleconym lub dostarczać osobiście do dnia 31 maja 2012 roku na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy ul. Franciszkańska 18, 58-100 ŚWIDNICA z dopiskiem ′′KONKURS - ŚWIDNICA 2012′′.
 15. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagrody i promocja nagrodzonej książki nastąpi w IV kwartale 2012 roku. Wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni o dokładnej dacie listownie oraz zostaną zaproszeni na uroczystość podsumowującą konkurs.
 16. Zwrot 3 egzemplarzy prac nadesłanych na konkurs (oprócz zapisu pracy nadesłanego w formie elektronicznej) oraz wysyłka nagrodzonej książki nastąpi do 31 stycznia 2013 r.
 17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji dowolnie wybranych fragmentów nagrodzonej pracy w prasie i innych mediach w celach reklamowych związanych z konkursem bez powiadamiania autora.
 18. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 746400941, oraz e-mail: reklama@mbp.swidnica.pl.
koniec
28 lutego 2012
Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy
58-100 Świdnica, ul. Franciszkańska 18
tel. +74 640-09-46

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Poznań Fantastyczny po raz szósty: AMU.NET.100
Wydawnictwo Miejskie Posnania

18 II 2019

Szósta edycja konkursu na opowiadanie „Poznań Fantastyczny” została ogłoszona. Tym razem w temacie konkursu nawiązujemy do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu.

więcej »

Nasłuchiwanie: Niepodległość
Polskie Radio

13 VII 2018

Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Teksty konkursowe można nadsyłać do 30 września 2018 roku.

więcej »

27. konkurs literacki o Złoty Syfon
KIT SŻP

24 VI 2018

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 27. KONKURS LITERACKI O LAUR, czyli ZŁOTY SYFON STOWARZYSZENIA ŻYWYCH POETÓW BRZEG 2018.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy
— III Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2010

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.