Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 24 marca 2019
w Esensji w Esensjopedii

10. Konkurs Na Zbór Wierszy Imienia Scherffera Von Scherferstein

KIT SŻP
Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 10. KONKURS NA ZBÓR WIERSZY. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto zastosuje się do regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych.

KIT SŻP

10. Konkurs Na Zbór Wierszy Imienia Scherffera Von Scherferstein

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 10. KONKURS NA ZBÓR WIERSZY. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto zastosuje się do regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych.
Wenzel Scherffer von Scherffenstein – (ur. 1603 w Głubczycach, zm. 1674 w Brzegu) – niemiecki organista i poeta barokowy, poliglota, tłumacz, polonofil. Był uczniem kompozytora Matthausa Apellesa von Löwensteina. Jako organista działał w przy zamkowej kaplicy św. Jadwigi w Brzegu, jako poeta w 1653 został uhonorowany zaszczytnym tytułem Poeta laureatus. Jako tłumacz przekładał z języków łacińskiego i polskiego, na język niemiecki przełożył m.in. 138 fraszek Jana Kochanowskiego. Dzieła poetyckie wydawał w Brzegu, m.in. liczący 800 stron zbiór błyskotliwych, niestroniących od humoru wierszy „Geist- und Weltliche Gedichte”. Napisał również sporą ilość utworów okolicznościowych, w których posługiwał się także dialektem śląskim. Od 1631 aż do śmierci pozostał na usługach Piastów brzeskich.
Regulamin
 1. Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 10. KONKURS NA ZBÓR WIERSZY. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy, kto zastosuje się do regulaminu. Nie ma ograniczeń wiekowych.
 2. Uczestnicy winni nadsyłać zestawy obejmujące nie więcej niż 45 utworów poetyckich, mieszczących się na nie więcej niż 54 stronach (nie licząc spisu treści i tytułowej), w 3 kopiach oraz na nośniku elektronicznym (płyta CD, dyskietka, pendrive).
 3. Termin nadsyłania prac upływa dnia 31 sierpnia 2018, liczy się data stempla pocztowego. Zestawy prac należy nadsyłać na adres:
  K.I.T. „STOWARZYSZENIE ŻYWYCH POETÓW”
  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. Ks. LUDWIKA I
  UL. JANA PAWŁA II Nr. 5 (NISZA) ·Z DOPISKIEM SYFON SCHERFFERA
 4. Zestawy prosimy opatrzyć godłem autora, a w osobnej kopercie oznaczonej tym samym godłem, przesłać szczegółowe dane autora.
 5. Przez godło rozumie się jakikolwiek znak graficzny, słowo, logo lub alfanumeryczny symbol maskujący właściwą tożsamość autora.
 6. Utwory nadsyłane na konkurs nie mogą być wcześniej nagradzane w konkursach na tomik wierszy ani publikowane w drukach zwartych. Mogą być publikowane częściowo w drukach ulotnych, Internecie, prasie lokalnej, radio i telewizji, prasie literackiej.
 7. Nadesłane zestawy wierszy oceni jury w składzie: Ryszard Chłopek, Joanna Mueller, Radosław Wiśniewski.
 8. Zgłoszenia niespełniające regulaminowych wymogów będą dyskwalifikowane.
 9. O wynikach konkursu laureat zostanie powiadomiony listownie, internetowo, telefonicznie lub w jakikolwiek inny skuteczny sposób.
 10. Wręczenie nagrody finansowej oraz honorowej odbędzie się w trakcie 20. Konfrontacji Literackich Syfon w październiku 2018 roku.
 11. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie profilowej Stowarzyszenia w serwisie www.facebook.ploraz pod adresem e-mail: kit_szp@wp.pl oraz pod numerami telefonów: 693 854 745 lub 691 410 114
 12. Nagrodzony tom wierszy zostanie opublikowany nakładem organizatora konkursu.
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do poczynienia drobnych zmian o charakterze redakcyjnym i korektorskim w nagrodzonym zestawie.
 14. Organizator zastrzega sobie prawo rezygnacji z przyznania nagrody i rozstrzygnięcia konkursu w przypadku braku zestawów spełniających kryteria estetyczne i formalne lub z przyczyn od niego niezależnych.
koniec
23 czerwca 2018
Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów”
49-300 Brzeg, Rynek-Ratusz, Galeria BCK
tel. +48 77 416 02 30

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Poznań Fantastyczny po raz szósty: AMU.NET.100
Wydawnictwo Miejskie Posnania

18 II 2019

Szósta edycja konkursu na opowiadanie „Poznań Fantastyczny” została ogłoszona. Tym razem w temacie konkursu nawiązujemy do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu.

więcej »

Nasłuchiwanie: Niepodległość
Polskie Radio

13 VII 2018

Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Teksty konkursowe można nadsyłać do 30 września 2018 roku.

więcej »

27. konkurs literacki o Złoty Syfon
KIT SŻP

24 VI 2018

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów” z Brzegu ogłasza 27. KONKURS LITERACKI O LAUR, czyli ZŁOTY SYFON STOWARZYSZENIA ŻYWYCH POETÓW BRZEG 2018.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

KIT SŻP
— 27. konkurs literacki o Złoty Syfon

Klub Integracji Twórczych „Stowarzyszenie Żywych Poetów”
— 3 konkursy literackie

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.