Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 13 lipca 2020
w Esensji w Esensjopedii

Gajcy 2.0 – poetyckie warsztaty slamowe

Esensja.pl
Esensja.pl
Instytut Stefana Starzyńskiego
Ta oryginalna propozycja formy aktywności twórczej jest połączeniem współczesnego gatunku ekspresji mówionej z poezją opisującą brutalne realia rzeczywistości wojennej Powstania Warszawskiego. Warsztaty „Gajcy 2.0” to nie tylko połączenie poezji i performance’u, ale również forma nowoczesnej edukacji.

Instytut Stefana Starzyńskiego

Gajcy 2.0 – poetyckie warsztaty slamowe

Ta oryginalna propozycja formy aktywności twórczej jest połączeniem współczesnego gatunku ekspresji mówionej z poezją opisującą brutalne realia rzeczywistości wojennej Powstania Warszawskiego. Warsztaty „Gajcy 2.0” to nie tylko połączenie poezji i performance’u, ale również forma nowoczesnej edukacji.
Warsztaty te mogą być skutecznym sposobem na dotarcie do młodego odbiorcy z refleksyjną i nie zawsze pesymistyczną poezją Gajcego. Warsztaty poprowadzą Wojciech Cichoń, animator warszawskiego slamu oraz Grzegorz Bruszewski, ESTRAGON – dziennikarz, slamer. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 kwietnia w godz. 11:00-16:00 dla osób powyżej 13. roku życia w Chwila Da Klub, ul. Ogrodowa 31/35.
Poetyckie warsztaty slamowe są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych poezją, slamem oraz twórczością Tadeusza Gajcego i innych powstańczych poetów. Składać się będą z dwóch części. Pierwsza część przybliży uczestnikom twórczość Gajcego oraz dostarczy innowacyjne moduły, takie jak ćwiczenia techniki prezentacji własnej twórczości, ćwiczenia z pisania kreatywnego i ćwiczenia z emisji głosu. A o 18:00 będzie miał miejsce wielki finał w postaci imprezy slamowej, na której uczestnicy wraz z prowadzącymi zaprezentują efekt wspólnej pracy w postaci wolnej, ekspresyjnej interpretacji poezji Gajcego przed publicznością.
Warsztaty prowadzone będą w oparciu o wydawnictwa Muzeum Powstania Warszawskiego tj. płytę „Gajcy” z rockowymi interpretacjami wierszy poety, płytę z poezją Gajcego recytowaną przez aktora Borysa Szyca i w interpretacji muzycznej Adama Pierończyk „Gajcy/Szyc/Pierończyk” oraz tomik wierszy „Gajcy – kto ja”. Równolegle do warsztatów zorganizowany będzie konkurs na scenariusz lekcji dotyczącej twórczości Gajcego dla nauczycieli szkól gimnazjalnych i średnich.
Warsztaty „Gajcy 2.0” odbywają się w ramach cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych „Warszawskie Panoptikum” organizowanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem projektu jest prezentacja najciekawszych elementów tradycji warszawskiej oraz inspirowanie działań służących rozwojowi i integracji mieszkańców Warszawy. Tytułowe Panoptikum odnosi się do różnorodności, niezwykłości, a czasem dziwactwa zjawisk związanych z obrazem kulturowo-społecznym historycznej i współczesnej Warszawy.
Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać formularz zgłoszeniowy korzystając ze strony www.panoptikum.1944.pl. Koszt warsztatów 25 zł. Więcej informacji na stronie.
koniec
13 marca 2011
Instytut Stefana Starzyńskiego
00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 79
tel. 22 539 79 73
fax 22 539 79 24

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Top Marka 2019 - Sukces Esensji!
Esensja

2 XI 2019

Esensja znalazła się na drugim miejscu piszących o książkach portali internetowych w kraju!

więcej »

Silmaris wiosenny, czyli #12

26 III 2019

Wiosna – czas kwitnienia, ciepła, nowych planów i nowych nadziei. Wiosenne wydanie „Silmarisa” – mamy nadzieję – przyniesie Wam kilka chwil odpoczynku od problemu globalnego ocieplenia, zamieszania związanego z rokiem wyborczym czy też po prostu od trosk dnia codziennego.

więcej »

Zimowe wydanie „Silmarisa”, czyli #11

31 XII 2018

Zimowe wydanie „Silmarisa” co prawda nie wpłynie na temperatury otoczenia, nie zlikwiduje mrozów — o ile one nadejdą i zagoszczą na dłużej — ale chociaż trochę rozgrzać szare komórki powinno. Rozweselić czytających także powinno, bo jak zwykle skomponowaliśmy zawartość według staropolskiego „jeden do Sasa, drugi do Lasa”. Zawarta w porzekadle sugestia, iżbyśmy mieli wykłócać się o treści i kolejności, ani trochę nie odpowiada prawdzie. Dyskusje — tak. Przepychanki — nie wśród Koleżanek (...)

więcej »

Polecamy

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.