8. Spoke’N’Word Festival w WarszawieW dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival.
8. Spoke’N’Word Festival w WarszawieW dniach od 6 do 7 października w Klubie Powiększenie w Warszawie odbędzie się ósma edycja Spoke’N’Word Festival. Już po raz ósmy odbędzie się w Warszawie Spoke’N’Word Festival. Program składa się tradycyjnie z regularnego slamu poetyckiego oraz występów specjalnie na tę okazję zaproszonych, uznanych artystów spoken word z kilku krajów Europy. Wszystkich zainteresowanych tą formą ekspresji zapraszamy również na warsztaty spoken word i slam poetry. 6 października, sobota, godz. 20:00 Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27 W sobotę 6 października zaczniemy od slamu poetyckiego, którym otworzymy sezon slamowy 2012/13 w Warszawie. Pojawią się poeci znani już i cenieni przez publiczność, jak Mateusz Andała czy Kuba Przybyłowski, liczymy również na kilka zupełnie nowych twarzy. Po pierwszej rundzie slamu na scenie pojawią się zaproszeni goście z Europy – slamerzy odnoszący sukcesy w swoich krajach oraz na europejskiej scenie slamowej. Występy będą opatrzone polskimi napisami. Wstęp wolny. 7 października, niedziela, 12:00-16:00Klub Powiększenie, ul. Nowy świat 27 7 października w samo południe odbędą się WARSZTATY SPOKEN WORD. Poprowadzi je Peh, jedna z najbardziej cenionych niemieckich artystek spoken word. Poezja slamowa to specyficzna forma ekspresji literackiej, która musi wywołać natychmiastową reakcję u widza/słuchacza. Nie należy jednak mylić tej właściwości z tanim efekciarstwem. Występ na slamie poetyckim to o wiele więcej, niż tylko przeczytanie tekstu na scenie. Artysta ma do dyspozycji całe swoje ciało! Przekonaj się, na czym polega pisanie tekstu na slam oraz jak używać ciała na scenie, aby zwiększyć siłę oddziaływania tekstu. Oto, czego możemy się spodziewać po tych warsztatach:
(Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Proszę przynieść kilka kartek i długopis.) Zapraszamy! Warsztaty w języku angielskim (ale bez obaw, wystarczy znajomość komunikatywna, nie wymagamy umiejętności pisania tekstów poetyckich po angielsku!) Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: 8spokenwordfest@gmail.com O slamie poetyckim Slam poetycki narodził się w 1986 r. w Chicago za sprawą robotnika i miłośnika słowa mówionego Marka Smitha. Zaczął organizować slamy poetyckie – konkursy słowa mówionego, w których uczestnicy w ciągu 3 minut musieli przedstawić napisany przez siebie tekst nie używając kostiumów i rekwizytów, a oceniała ich (i głośno wyrażała swoje zdanie) publiczność. Są to podstawowe zasady nadal przestrzegane na slamach poetyckich na całym świecie. Do Polski slam zawitał w 2003 r. i od tamtego czasu odbywa się regularnie co miesiąc w Warszawie. Ponadto odbywa się wiele niecyklicznych imprez slamowych w całej Polsce. Więcej o slamie w Polsce i Europie można dowiedzieć się z artykułu warszawskiego slamera Estragona: http://slam.art.pl/artykuly. ![]() 4 października 2012 |
Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.
więcej »Esensja została uznana za najlepszy magazyn 2020 r. przez European Science Fiction Society!
więcej »Esensja znalazła się na drugim miejscu piszących o książkach portali internetowych w kraju!
więcej »Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 6
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 5
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 4
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 3
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 2
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki
— Jadwiga Hajdo