Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 marca 2019
w Esensji w Esensjopedii

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta

Esensja.pl
Esensja.pl
Już 31 marca w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się trzecia edycja Script Fiesta – Festiwalu dla scenarzystów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą wybitni scenariopisarze – Joe Eszterhas i Jeff Schechter. Jak co roku, festiwalowi towarzyszy konkurs na serial. Partnerem tegorocznego konkursu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN.

Festiwal dla scenarzystów Script Fiesta

Już 31 marca w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się trzecia edycja Script Fiesta – Festiwalu dla scenarzystów. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą wybitni scenariopisarze – Joe Eszterhas i Jeff Schechter. Jak co roku, festiwalowi towarzyszy konkurs na serial. Partnerem tegorocznego konkursu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN.
Do konkursu na koncepcję serialu może przystąpić każdy twórca, bez względu na jego dorobek artystyczny. Pierwszy etap kwalifikacyjny jest całkowicie anonimowy i polega na przesłaniu zgłoszenia konkursowego wraz z załącznikami. Pakiet zgłoszeniowy obejmuje: opisanie założeń koncepcji serialu (3 zdania), bohaterów (500 znaków ze spacjami), zarysu odcinka pilotowego i zarys pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami) oraz trzy scen dialogowe.
Pełne zgłoszenia, sporządzone na przygotowanym przez organizatora szablonie, należy składać w czterech wydrukowanych egzemplarzach osobiście lub przesyłać listownie na adres Warszawskiej Szkoły Filmowej z dopiskiem „Script Fiesta – Konkurs”, w nieprzekraczalnym terminie do 20 lutego 2014 do godziny 10:30. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kompletność zgłoszenia i data przyjęcia zgłoszenia (nie decyduje data stempla pocztowego).
Pierwszy etap ma charakter anonimowy. Wyniki pierwszego etapu konkursu zostaną ogłoszone na początku marca, a autorzy projektów zostaną zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu, w którym twórcy będą mieli za zadanie opisać szczegóły projektu i napisać pilotażowy odcinek serialu.
Nagrodą w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000zł i perspektywa realizacji projektu.
Festiwal Script Fiesta 2014 odbędzie się w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2014 w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na uczestników festiwalu czekać będą wykłady, warsztaty i spotkania z profesjonalnymi scenariopisarzami. Jeff Schechter, autor książki „My Story Can Beat Up Your Story” poprowadzi wykład i warsztaty mistrzowskie. Natomiast ostatniego dnia festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z najsławniejszym scenarzystą z Hollywood, Joe Eszterhasem, który napisał m.in. scenariusz do głośnego „Nagiego instynktu” i wciągającą autobiografię „Hollywodzkie zwierzę”. 5 kwietnia odbędzie się Pitchfiesta – indywidualne spotkania scenariopisarzy z producentami filmowymi i telewizyjnymi.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzory formularzy dostępne są na stronie www.scriptfiesta.pl w zakładce Konkurs 2014.
Dodatkowych informacji udziela:
Anna Dobies
(+48) 502 386 473
koniec
28 stycznia 2014

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Zimowe wydanie „Silmarisa”, czyli #11

31 XII 2018

Zimowe wydanie „Silmarisa” co prawda nie wpłynie na temperatury otoczenia, nie zlikwiduje mrozów — o ile one nadejdą i zagoszczą na dłużej — ale chociaż trochę rozgrzać szare komórki powinno. Rozweselić czytających także powinno, bo jak zwykle skomponowaliśmy zawartość według staropolskiego „jeden do Sasa, drugi do Lasa”. Zawarta w porzekadle sugestia, iżbyśmy mieli wykłócać się o treści i kolejności, ani trochę nie odpowiada prawdzie. Dyskusje — tak. Przepychanki — nie wśród Koleżanek (...)

więcej »

Wyprodukujmy serial „Stróże” wg prozy Jakuba Ćwieka
Sine Qua Non

19 XI 2018

Wyprodukujmy Stróżów – 10 odcinkowy serial internetowy osadzony w uniwersum „Kłamcy” Jakuba Ćwieka. Każdy odcinek utrzymany w sensacyjno-humorystycznej konwencji buddie movies, z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy filmowej. Wszystko po to, by twórczość Ćwieka pokazać światu i całemu internetowi. Ale bez Ciebie to się nie uda…

więcej »

CF nr 1 (58) 2018: Fantastyka miejska
Facta Ficta

18 IX 2018

Ukazał się 58. numer czasopisma naukowo-literackiego „Creatio Fantastica”, poświęcony problematyce fantastyki miejskiej (urban fantasy).

więcej »

Polecamy

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.