Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 lutego 2020
w Esensji w Esensjopedii

Tadeusz Różewicz nie żyje

Esensja.pl
Esensja.pl
Jeden z najbardziej cenionych polskich poetów i dramaturgów zmarł dziś rano w wieku 92 lat. „Różewicz to poeta niedefiniowalny, a także klasyk awangardy i prekursor postmodernizmu.”

Tadeusz Różewicz nie żyje

Jeden z najbardziej cenionych polskich poetów i dramaturgów zmarł dziś rano w wieku 92 lat. „Różewicz to poeta niedefiniowalny, a także klasyk awangardy i prekursor postmodernizmu.”
Jego utwory znalazły uznanie nie tylko w Polsce (Złoty Medal ’’Zasłużony Kulturze Gloria – Artis’’, Nike, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski), ale i za granicą (Europejska Nagroda Literacka w 2008 r.). Był tłumaczony na 49 języków. W dziedzinie filmu zaznaczył się jako współscenarzysta 9 filmów swojego brata, Stanisława Różewicza.
koniec
24 kwietnia 2014

Komentarze

24 IV 2014   11:43:23

"O świcie światło
rysuje węglem
ziemistą twarz
matki
(...)
dokoła stoją wasze twarze
ich rysy
nie będą już powtórzone"

Przemawiał własnym głosem.
Jak napisać, że w pewien jednostronny sposób był bliskim mi człowiekiem.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Top Marka 2019 - Sukces Esensji!
Esensja

2 XI 2019

Esensja znalazła się na drugim miejscu piszących o książkach portali internetowych w kraju!

więcej »

Silmaris wiosenny, czyli #12

26 III 2019

Wiosna – czas kwitnienia, ciepła, nowych planów i nowych nadziei. Wiosenne wydanie „Silmarisa” – mamy nadzieję – przyniesie Wam kilka chwil odpoczynku od problemu globalnego ocieplenia, zamieszania związanego z rokiem wyborczym czy też po prostu od trosk dnia codziennego.

więcej »

Zimowe wydanie „Silmarisa”, czyli #11

31 XII 2018

Zimowe wydanie „Silmarisa” co prawda nie wpłynie na temperatury otoczenia, nie zlikwiduje mrozów — o ile one nadejdą i zagoszczą na dłużej — ale chociaż trochę rozgrzać szare komórki powinno. Rozweselić czytających także powinno, bo jak zwykle skomponowaliśmy zawartość według staropolskiego „jeden do Sasa, drugi do Lasa”. Zawarta w porzekadle sugestia, iżbyśmy mieli wykłócać się o treści i kolejności, ani trochę nie odpowiada prawdzie. Dyskusje — tak. Przepychanki — nie wśród Koleżanek (...)

więcej »

Polecamy

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.