Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 17 września 2019
w Esensji w Esensjopedii

Zapraszamy do Klubu Esensji!

Esensja.pl
Esensja.pl
Redakcja serwisu Esensja.pl chciałaby bardzo gorąco zaprosić swoich wszystkich czytelników i fanów do nowej inicjatywy – Klubu Esensji.

Esensja

Zapraszamy do Klubu Esensji!

Redakcja serwisu Esensja.pl chciałaby bardzo gorąco zaprosić swoich wszystkich czytelników i fanów do nowej inicjatywy – Klubu Esensji.
KLUB ESENSJI
Klub Esensji to z jednej strony szansa dla czytelników na otrzymywanie atrakcyjnych bonusów, z drugiej strony nowatorski sposób wsparcia serwisu. Esensja nadal pragnie dostarczać w formie serwisu darmowych treści kulturalnych wysokiej jakości, ale koszty utrzymania serwisu nie są niestety niskie. Mamy więc nadzieję, że ta obopólnie atrakcyjna formuła wsparcia Esensji spotka się z Waszą akceptacją.
JAK WSTĄPIĆ DO KLUBU?
Przystąpienie do Klubu nastąpi po wpłaceniu kwoty minimum 5 zł na konto Esensji do końca czerwca 2014 roku.
W tytule wpłaty należy wpisać słowa „Klub Esensji” i podać swój adres e-mail, na który powinny zostać wysłane materiały bonusowe. Adres nie będzie wykorzystywany w innych celach. Żadne inne informacje oprócz adresu e-mail nie są wymagane.
Wpłaty należy dokonać na konto nr 51 1140 2017 0000 4802 0724 0973.
CO ZYSKUJĘ, WSTĘPUJĄC DO KLUBU ESENSJI?
– każdy klubowicz, który do końca czerwca 2014 r. wstąpi do Klubu otrzyma e-book „Kot na sznurku” – zbiór opowiadań zaprzyjaźnionych z Esensją autorów. Antologia będzie dostępna w formatach ePub i html i wysłana na adres e-mail podany przy wpłacie.
– każdy klubowicz otrzyma kod rabatowy na 5% zniżki w księgarni MadBooks.pl, ważny do końca października 2014 r.
– osoba 1, 2, 3, 30, 60, 90, 120, etc. spośród wpłacających otrzyma wybraną książkę z puli patronatów Esensji. O kolejności decyduje data zaksięgowania wpływu. Na podany adres e-mail zostanie wysłana prośba o podanie adresu wysyłki i wybór książki z naszej listy.
– osoba, która do końca czerwca 2014 r. dokona NAJWYŻSZEJ WPŁATY (przypominamy, że kwota 5 zł to kwota minimalna) otrzyma dodatkowo PACZKĘ POPKULTURALNĄ – atrakcyjny zbiór książek, komiksów i filmów. W przypadku, gdy zaistnieje więcej niż jedna najwyższa wpłata, nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza dokonała wpłaty (decyduje data księgowania na naszym koncie).
– w kolejnych edycjach klubu będziemy pracować nad kolejnymi bonusami. Sugestie i pomysły mile widziane.
WSTĄP DO KLUBU ESENSJI! UZYSKASZ ATRAKCYJNE BONUSY, A PRZY OKAZJI WSPOMOŻESZ NASZ SERWIS, POZWALAJĄC MU NA PRZYGOTOWYWANIE NOWYCH, CIEKAWYCH MATERIAŁÓW!
Numer konta: 51 1140 2017 0000 4802 0724 0973
O ANTOLOGII OPOWIADAŃ
Za miriadą iluzorycznych światów, które łączy ponury sekret, czeka was wesołe powitanie w kosmicznej bazie wojskowej, potem zaś – krwawe polowanie na króla sawanny. W górach odległej krainy będziecie tropić złowrogiego upiora, a później śledzić cyber-najemniczkę w realiach niedalekiej przyszłości. Muśnie was styropianowe skrzydło przebierańca, posłuchacie rozmów psów i kotów, a gdy zapadnie noc, udacie się na cmentarz i wysłuchacie spowiedzi wskrzeszonej dziewczyny, dbając, by nie zwęszył was piekielny ogar. Zjadłszy futurystyczny podwieczorek w plastikowym towarzystwie, na koniec staniecie oko w oko z tajemniczym i strasznym zwierzęciem, którego imienia nie zna nikt. Panie i panowie, przed wami latająca menażeria Esensji – antologia „Kot na sznurku”.
NOTKA INFORMACYJNA:
Antologia „Kot na sznurku” jest zbiorem dziesięciu opowiadań, w tym sześciu premierowych. To barwny szwedzki stół fantastycznych pomysłów i konwencji: znajdziecie w niej zarówno science fiction, jak i fantasy w różnych odmianach, odrobinę symbolizmu, zimne tchnienie grozy oraz iskierki humoru. Zawiera m.in. teksty autorów posiadających dorobek książkowy: Michała Cetnarowskiego, Michała Cholewy, Pawła Ciećwierza, Agnieszki Hałas i Grzegorza Wiśniewskiego.
OPISY TEKSTÓW:
Joanna Maciejewska, „Kot na sznurku”
Czytając to opowiadanie, początkowo jesteśmy pewni, że mamy do czynienia z fantasy. Czy rzeczywiście? Dziesiątki iluzorycznych światów, w których wciąż od nowa rozgrywa się ten sam dramat.
Michał Cholewa, „Smok, czarownica i Stary Szafa”
Militarna space opera na wesoło – załoga bazy wojskowej na odległej planecie musi sobie poradzić ze śmiertelnym zagrożeniem w postaci… inspekcji.
Michał Cetnarowski, „Polowanie na lwa”
Upał pali sawannę, krew zastyga na zdeptanej trawie. Tytułowe polowanie na lwa jako rusztowanie dla metafizycznej refleksji.
Agnieszka Hałas, „Cena, której zażądała Nyht”
Opowiadanie prequelowe do trylogii „Teatr węży”. Młody Deuven de Ragues wraca po studiach do rodzinnego majątku i dowiaduje się, że grasuje tam niebezpieczny astralny stwór.
Anna Nieznaj, „Kredyt”
Klasyczny, gibsonowski cyberpunk o najemniczce, kontuzjowanym sportowcu i o tym, jakie mogą być skutki niepłacenia rat.
Agnieszka Szady, „Genius loci”
Opowiadanie o Lublinie z kropelką realizmu magicznego.
Grzegorz Wiśniewski, „Pies, czyli kot”
Wesoła historia, której osią jest odwieczny antagonizm między psami a kotami, z jak najbardziej poważnym przesłaniem.
Paweł Ciećwierz, „Mój pierwszy zgon”
Zabita przez bandytów nastolatka zmartwychwstaje w rok po swojej śmierci, a rzeczywistość nie wita jej z otwartymi ramionami.
Istvan Vizvary, „Plastikowy pies”
SF oscylujące na pograniczu groteski, o żywych istotach i ich sztucznych imitacjach.
Anna Dominiczak, „Zwierzę”
Młoda terapeutka pracująca w ośrodku dla osób upośledzonych próbuje rozwikłać tajemnicę jednego ze swoich pacjentów. Opowiadanie zdobyło II nagrodę w konkursie Horyzonty Wyobraźni (edycja 2010).
koniec
28 czerwca 2014

Komentarze

16 VI 2014   22:41:10

Długo trzeba czekać na ebooka? Wysłałem 4 dni temu kasę.

17 VI 2014   08:49:34

Proszę sprawdzić w spamfolderze, mieliśmy sygnały, że wysłane ebooki lądowały tam właśnie.

24 VI 2014   22:33:24

Numer konta jest, ale kogo wpisać jak odbiorcę? Po prostu "esensja"?

25 VI 2014   09:22:25

@terion
Tak, wystarczy "Esensja".

03 VII 2014   13:10:36

A do Klubu to można jeszcze przystąpić ? Jakoś przegapiłem ten termin, poczytałbym tą antologię, a i regularna comiesięczna wpłatka na wspomożenie by się znalazła :)

03 VII 2014   14:39:09

Zapraszamy. Mamy jeszcze kilka egzemplarzy:-)

03 VII 2014   14:48:53

Fajno fajn - chyba jakiś dodruk był, bo pewnie się nakład pierwotny rozszedł :) To wpłacam.

26 VIII 2014   20:20:38

Witam. Nadal można się zapisać? Opłata to min. 5 zł co miesiąc?

27 VIII 2014   09:09:17

Za kilka dni ogłosimy nową edycję.

03 IX 2014   12:42:04

Jakoś udało mi się przegapić zaproszenie, ale nic straconego.
Kilka dni to rozumiem więcej niż dwa, a mniej niż dziewięć?
Czyli jeszcze mamy ze trzy dni do ogłoszenia nowej edycji.

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Silmaris wiosenny, czyli #12

26 III 2019

Wiosna – czas kwitnienia, ciepła, nowych planów i nowych nadziei. Wiosenne wydanie „Silmarisa” – mamy nadzieję – przyniesie Wam kilka chwil odpoczynku od problemu globalnego ocieplenia, zamieszania związanego z rokiem wyborczym czy też po prostu od trosk dnia codziennego.

więcej »

Zimowe wydanie „Silmarisa”, czyli #11

31 XII 2018

Zimowe wydanie „Silmarisa” co prawda nie wpłynie na temperatury otoczenia, nie zlikwiduje mrozów — o ile one nadejdą i zagoszczą na dłużej — ale chociaż trochę rozgrzać szare komórki powinno. Rozweselić czytających także powinno, bo jak zwykle skomponowaliśmy zawartość według staropolskiego „jeden do Sasa, drugi do Lasa”. Zawarta w porzekadle sugestia, iżbyśmy mieli wykłócać się o treści i kolejności, ani trochę nie odpowiada prawdzie. Dyskusje — tak. Przepychanki — nie wśród Koleżanek (...)

więcej »

Wyprodukujmy serial „Stróże” wg prozy Jakuba Ćwieka
Sine Qua Non

19 XI 2018

Wyprodukujmy Stróżów – 10 odcinkowy serial internetowy osadzony w uniwersum „Kłamcy” Jakuba Ćwieka. Każdy odcinek utrzymany w sensacyjno-humorystycznej konwencji buddie movies, z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy filmowej. Wszystko po to, by twórczość Ćwieka pokazać światu i całemu internetowi. Ale bez Ciebie to się nie uda…

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.