Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 25 maja 2022
w Esensji w Esensjopedii

Blue w Krakowie

Manggha
Od 22 stycznia do 3 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbędzie się wystawa fotografii Tomasza Niewiadomskiego pt. „Blue”.

Manggha

Blue w Krakowie

Od 22 stycznia do 3 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbędzie się wystawa fotografii Tomasza Niewiadomskiego pt. „Blue”.
Druga odsłona BLUE zaprezentowana zostanie już w styczniu 2013 roku w niezwykłych wnętrzach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. We wrześniu 2012 roku wystawa miała swoją premierę w Warszawie, wybór prezentowanych teraz w Krakowie fotografii będzie inny.
O nowej fali BLUE zbliżającej się do Krakowa Karolina Harazim pisze: Projekt płynnie ewoluuje. Każda kolejna prezentacja BLUE jest inna, nowa, odmieniona. Akcenty i symbolika ciągle te same, a jednak inne… Nastrój ulega zmianie. W dotychczasowy puls BLUE wkracza nowy element: melancholia? W kojącym rytmie wdech-wydech, przypływ-odpływ – wyciszenie. Chwila refleksji. Kim jestem? Czego chcę? Co robię? Dlaczego?
O fotografiach Tomka Niewiadomskiego prezentowanych podczas premiery wystawy w Warszawie Magda Kownacka (F.A.I.T.) napisała: „(…) W fotografiach Tomka panuje cisza. Nawet kiedy ocean grzmi, nie słychać huku fal i przejmującego świstu wiatru. Jedyny dźwięk jaki możemy usłyszeć to tętno krwi buzującej w żyłach ludzi w stanie wzmożonego skupienia bądź koncentracji jakich wymaga obcowanie z żywiołem. W  końcu nie żywioł wody jest bohaterem tych zamkniętych w  fotografiach opowieści, a skonfrontowany z nim człowiek. (…)”
Na krakowską odsłonę wystawy złożą się prace powstałe na przestrzeni lat 2003–2012, wykonane w unikatowej technice platinum/palladium. Stworzone w niej odbitki charakteryzują się nadzwyczajną jakością i  trwałością oraz niezwykłymi, subtelnymi przejściami tonalnymi. Każda jest niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju…
Tomek Niewiadomski urodził się w 1974 roku. Wiedzę i fotograficzne doświadczenie zdobywał w Australii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jest uczniem Davida Michaela Kennedy’ego i Paula Aresu oraz absolwentem School of Fine Arts Photography w Sydney. Tomek Niewiadomski w swych fotograficznych projektach najczęściej pracuje w technice platinum/palladium. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, m. in.: „Nihon” (wystawa indywidualna, 2008, Galeria 65 w Warszawie; Galeria Pauza w Krakowie), „W.W.D.M.K.T.S.J.P.A.W.T.N.„ (zbiorowa wystawa fotografów Galerii 65, 2007, Królikarnia), „Chiny Kraj Środka„ (wystawa indywidualna, 2006, Biblioteka Uniwersytecka w  Warszawie), „Jedna pasja, dwie wizje„ (z Davidem Michaelem Kennedy’m, 2005, Fabryka Trzciny w Warszawie).
Wystawa Tomka Niewiadomskiego BLUE eksponowana będzie od 23 stycznia do 3 marca 2013 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie (ul. M. Konopnickiej 26). Wernisaż odbędzie się 22 stycznia.
koniec
6 stycznia 2013
Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
Kraków ul. Konopnickiej 26
tel. 122672703

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2013-01-22 18:00
Do: 2013-03-03
Manggha, Kraków, Konopnickej 26

Najnowsze

Copernicon 2021: spotkajmy się w Wirtualnym Toruniu!

5 VIII 2021

W tym roku Copernicon odbędzie się wyjątkowo w cyberprzestrzeni dzięki aplikacji Gather Town. Umożliwia ona uczestnictwo w festiwalu z dowolnego miejsca na świecie bez utraty unikalnej atmosfery konwentu fantastyki oraz stworzenie wrażenia faktycznej bliskości z innymi uczestnikami.

więcej »
Marzena Matuszewska, Discs - Notes from Life II

Polskie szkło artystyczne na Art Market Budapest
Polish Modern Glass Art

3 XI 2020

Zapraszamy na wirtualną wystawę szkła artystycznego Polish Modern Glass Art, która prezentowana jest online w ramach targów sztuki Art Market Budapest – największych targów w tej części Europy.

więcej »

Top Marka 2019 - Sukces Esensji!
Esensja

2 XI 2019

Esensja znalazła się na drugim miejscu piszących o książkach portali internetowych w kraju!

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Manggha
— Modernizm udomowiony w Krakowie

Manggha
— Japońska układanka w Krakowie

Manggha
— Przejrzystość w Krakowie

Manggha
— Sploty ducha, wzory codzienności w Krakowie

Manggha
— Kaligrafia japońska w Krakowie

Manggha
— Turboprorok w Krakowie

Manggha
— Taniec duszy w Krakowie

Manggha
— Obrazy patrzące w Krakowie

Manggha
— Szkoda wyrzucić w Krakowie

Manggha
— Kachō – ga w Krakowie

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.