Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 października 2018
w Esensji w Esensjopedii

Two 4 One w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
Two 4 One * Dominika Olszowy, Alex Rathbone, Antoine Donzeaud, Cezary Poniatowski | 27.10-26.11.2017, BWA Zielona Góra | kurator: Romuald Demidenko

BWA Zielona Góra

Two 4 One w Zielonej Górze

Two 4 One * Dominika Olszowy, Alex Rathbone, Antoine Donzeaud, Cezary Poniatowski | 27.10-26.11.2017, BWA Zielona Góra | kurator: Romuald Demidenko
Chciałeś zostać kreatywnym guru, strategiem-wizjonerem. Poznałeś sporo osób, które tworzą wyjątkowe rzeczy i zmieniają zasady rynku. Zaangażowanych jednocześnie w najdrobniejsze szczegóły. Prawdziwi konstruktorzy. Chciałeś być jednym z nich.
Zaczęło się od jednego kliknięcia. Wystarczało, by dać do zrozumienia innym, że ich lubisz. Oni też mogli odpowiedzieć polubieniem. Zapostowanie fotki przedstawiającej pracę ulubionego artysty było łatwe. Zrobienie pracy wymagałoby odpowiednich kompetencji i odrobiny sprytu. W końcu zacząłeś sam rozważać bycie artystą. Wyszukiwałeś mniej popularne kanały dystrybucji, z których mogłeś korzystać bez konieczności zbyt długiego zastanawiania się zanim coś tam wrzuciłeś, bez afirmacji i złośliwych komentarzy innych użytkowników. Poznawałeś niszowe outlety z prawie zerową ilością subskrybentów. Postanowiłeś w tajemnicy śledzić aktywność jednego konkretnego artysty na krótko przed otwarciem nowej wystawy. Wykorzystywał różne media a ostatnio osiągnął imponującą pozycję i sukces. Jego prace były prezentowane przez wiele instytucji, na targach sztuki. Wystawy, nad którymi pracował, były planowane z dużym wyprzedzeniem. Wszystkie miały kuratora, tekst wprowadzający, a na wernisażu było dobre wino. Wszystko wydawało się iść zgodnie z planem, również w wypadku tej konkretnej wystawy. Nie licząc budżetu, który nie mógł być bardziej żałosny.
Kurator: Romuald Demidenko
Wystawa Two 4 One prezentuje nowe prace artystów Dominiki Olszowy, Antoine’a Donzeaud, Alexa Rathbone’a i Cezarego Poniatowskiego
Dominika Olszowy (ur. 1987 w Gorzowie Wielkopolskim, PL) realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, rzeźbę, instalację i scenografię. Absolwentka kierunku intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni wideo prof. Marka Wasilewskiego. Członkini i współzałożycielka gangu motorowerowego Horsefuckers M.C. Tworzy efemeryczną Galerię Sandra (od 2008 roku). Jej prace były prezentowane ostatnio m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie Gallery Chateau2F w Tokio i w kolaboratywnej wystawie indywidualnej wspólnie z Cezarym Poniatowskim w Zonie Sztuki Aktualnej, Akademii Sztuki w Szczecinie (2017). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Alex Rathbone (ur. 1987 w Middlesex, UK). Tworzy rysunki, malarstwo, murale i asamblaż, używa w swojej pracy języka wizualnego zaczerpniętego z niezależnych narracji obrazkowych i gier fabularnych. Jego ostatnia wystawa indywidualna On this evening, Thoughts emerge, Fully formed była prezentowana przez Valentin project room w Paryżu (2017). Jego prace były również pokazywane niedawno w takich miejscach, jak Yvonne Lambert w Berlinie (2017), w ramach Glasgow International (2016), czy na wystawie International Emerging Artists From the Ernesto Esposito Collection w Salerno, we Włoszech (2016). Studiował w Glasgow School of Art, Chelsea College of Art and Design w Londynie oraz UDK w Berlinie. Ostatnio wydał swoją książkę w formie gry fabularnej „The Cobbled Paths Under my House (head)”. Związany z galerią Frutta w Rzymie. Mieszka i pracuje w Berlinie.
Antoine Donzeaud (ur. 1985 w Vitry-sur-Seine, FR) ukończył l’Ecole Nationale Supérieure d’Art w Villa Arson w Nicei. Studiował również malarstwo w UCLA, w Kalifornii. Jego prace były prezentowane w takich miejscach jak Rupert w Wilnie, Rivoli2 Foundation w Mediolanie, Valentin w Paryżu, Ashes/Ashes w Los Angeles, Nicodim w Bukareszcie. Dzięki umiejętnemu łączeniu w swoich projektach malarstwa, rzeźby i wideo, realizuje instalacje, w których ciężar dzieła równoważą nowe odczytanie użytego materiału i lapidarność młodzieńczej nonszalancji. Donzeaud jest dyrektorem przestrzeni projektów Exo Exo prowadzonej wspólnie z Elisą Rigoulet. Od 2013 roku prezentują wystawy i projekty międzynarodowego środowiska artystów i kuratorów. Współpracuje z Galerią Valentin w Paryżu. Mieszka i pracuje w Paryżu.
Cezary Poniatowski (ur. 1987 w Olsztynie, PL) studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2006-2012). Zajmuje się malarstwem, tworzy także rysunki, kolaże, obiekty i instalacje. Jego prace były prezentowane ostatnio w kolaboratywnej wystawie indywidualnej z Dominiką Olszowy True Romance w Zonie Sztuki Aktualnej, Akademii Sztuki w Szczecinie i Eternal Lunch ze Sławkiem Pawszakiem w Domu Słowa Polskiego (2017). Brał udział w wystawach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, BWA Wrocław, BWA Tarnów, BWA Olsztyn, Galerii Labirynt w Lublinie. Laureat Grand Prix XI Konkursu Gepperta we Wrocławiu w 2013. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z galerią Piktogram. Mieszka i pracuje w Warszawie.
W ramach wydarzeń towarzyszących Otwartego Triennale (8. Triennale Młodych) w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, 25.09.2017-6.01.2018
koniec
31 października 2017
BWA Zielona Góra
65-048 Zielona Góra, Al. Niepodległości 19
tel. 68 325-37-26
fax 68 325-37-26
Czynne: wt-so 12-19; ni 11-17
Wstęp: 1,50 / 1,00 zł; we wtorki wstęp wolny

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2017-10-27
Do: 2017-11-26
BWA Zielona Góra, Zielona Góra, Al. Niepodległości 19

Najnowsze

Sztuka szczęśliwych ludzi w Szczecinie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

15 X 2018

Sztuka szczęśliwych ludzi | Malarstwo na Bornholmie w XIX i XX wieku | Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 | Otwarcie wystawy: 6 października 2018 | Wystawa czynna do 17 marca 2019 | Kuratorzy: Lars Kærulf Møller, dr Beata Małgorzata Wolska

więcej »

Histerotomia mózgu — 30 lat później we Wrocławiu
Galeria Entropia

14 X 2018

Tomasz Mniamos | Histerotomia mózgu — 30 lat później | fotografie | szablony | video z lat 1986-91 | 9—19.10.2018

więcej »

Baletnica w oknie we Wrocławiu
Galeria Za szafą ZPAF Okręg Dolnośląski

13 X 2018

Związek Polskich Artystów Fotografików | Okręg Dolnośląski | Galeria Za szafą • Wrocław • ul. Św. Marcina 4 | Paweł Janczaruk i Anna Szafran | Baletnica w oknie. Księga 1 | wystawa czynna 12.10–28.10.2018 r.

więcej »

Polecamy

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia

Miejsca, które warto odwiedzić:

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia
— Wojciech Gołąbowski

Palisada nad Olzą
— Wojciech Gołąbowski

Małysz w drewnie i czekoladzie
— Wojciech Gołąbowski

Jurajskie Betlejemowo
— Wojciech Gołąbowski

Co dwa młyny to nie jeden
— Wojciech Gołąbowski

Dziewczyna z końskim ogonem w garści
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Skrawek Japonii na ziemi oświęcimskiej
— Wojciech Gołąbowski

Osiemset lat w 4½ godziny
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Fauna i flora morska na Podbeskidziu
— Wojciech Gołąbowski

Tajemnice wschodniej strony Wisły
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Zobacz też

Tegoż autora

BWA Zielona Góra
— Po drugiej stronie lustra w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Rysunek satyryczny w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Nowe Miasto w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Znamy się, a nawet lubimy w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Amorobile C8-H11-N w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Nawet wielkie były kiedyś małe w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Nieużyteczne w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Arthropocene w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Figura w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Opowiedz nam coś o sobie w Zielonej Górze

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.