Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 23 stycznia 2018
w Esensji w Esensjopedii

Two 4 One w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
Two 4 One * Dominika Olszowy, Alex Rathbone, Antoine Donzeaud, Cezary Poniatowski | 27.10-26.11.2017, BWA Zielona Góra | kurator: Romuald Demidenko
Chciałeś zostać kreatywnym guru, strategiem-wizjonerem. Poznałeś sporo osób, które tworzą wyjątkowe rzeczy i zmieniają zasady rynku. Zaangażowanych jednocześnie w najdrobniejsze szczegóły. Prawdziwi konstruktorzy. Chciałeś być jednym z nich.
Zaczęło się od jednego kliknięcia. Wystarczało, by dać do zrozumienia innym, że ich lubisz. Oni też mogli odpowiedzieć polubieniem. Zapostowanie fotki przedstawiającej pracę ulubionego artysty było łatwe. Zrobienie pracy wymagałoby odpowiednich kompetencji i odrobiny sprytu. W końcu zacząłeś sam rozważać bycie artystą. Wyszukiwałeś mniej popularne kanały dystrybucji, z których mogłeś korzystać bez konieczności zbyt długiego zastanawiania się zanim coś tam wrzuciłeś, bez afirmacji i złośliwych komentarzy innych użytkowników. Poznawałeś niszowe outlety z prawie zerową ilością subskrybentów. Postanowiłeś w tajemnicy śledzić aktywność jednego konkretnego artysty na krótko przed otwarciem nowej wystawy. Wykorzystywał różne media a ostatnio osiągnął imponującą pozycję i sukces. Jego prace były prezentowane przez wiele instytucji, na targach sztuki. Wystawy, nad którymi pracował, były planowane z dużym wyprzedzeniem. Wszystkie miały kuratora, tekst wprowadzający, a na wernisażu było dobre wino. Wszystko wydawało się iść zgodnie z planem, również w wypadku tej konkretnej wystawy. Nie licząc budżetu, który nie mógł być bardziej żałosny.
Kurator: Romuald Demidenko
Wystawa Two 4 One prezentuje nowe prace artystów Dominiki Olszowy, Antoine’a Donzeaud, Alexa Rathbone’a i Cezarego Poniatowskiego
Dominika Olszowy (ur. 1987 w Gorzowie Wielkopolskim, PL) realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, rzeźbę, instalację i scenografię. Absolwentka kierunku intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni wideo prof. Marka Wasilewskiego. Członkini i współzałożycielka gangu motorowerowego Horsefuckers M.C. Tworzy efemeryczną Galerię Sandra (od 2008 roku). Jej prace były prezentowane ostatnio m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie Gallery Chateau2F w Tokio i w kolaboratywnej wystawie indywidualnej wspólnie z Cezarym Poniatowskim w Zonie Sztuki Aktualnej, Akademii Sztuki w Szczecinie (2017). Mieszka i pracuje w Warszawie.
Alex Rathbone (ur. 1987 w Middlesex, UK). Tworzy rysunki, malarstwo, murale i asamblaż, używa w swojej pracy języka wizualnego zaczerpniętego z niezależnych narracji obrazkowych i gier fabularnych. Jego ostatnia wystawa indywidualna On this evening, Thoughts emerge, Fully formed była prezentowana przez Valentin project room w Paryżu (2017). Jego prace były również pokazywane niedawno w takich miejscach, jak Yvonne Lambert w Berlinie (2017), w ramach Glasgow International (2016), czy na wystawie International Emerging Artists From the Ernesto Esposito Collection w Salerno, we Włoszech (2016). Studiował w Glasgow School of Art, Chelsea College of Art and Design w Londynie oraz UDK w Berlinie. Ostatnio wydał swoją książkę w formie gry fabularnej „The Cobbled Paths Under my House (head)”. Związany z galerią Frutta w Rzymie. Mieszka i pracuje w Berlinie.
Antoine Donzeaud (ur. 1985 w Vitry-sur-Seine, FR) ukończył l’Ecole Nationale Supérieure d’Art w Villa Arson w Nicei. Studiował również malarstwo w UCLA, w Kalifornii. Jego prace były prezentowane w takich miejscach jak Rupert w Wilnie, Rivoli2 Foundation w Mediolanie, Valentin w Paryżu, Ashes/Ashes w Los Angeles, Nicodim w Bukareszcie. Dzięki umiejętnemu łączeniu w swoich projektach malarstwa, rzeźby i wideo, realizuje instalacje, w których ciężar dzieła równoważą nowe odczytanie użytego materiału i lapidarność młodzieńczej nonszalancji. Donzeaud jest dyrektorem przestrzeni projektów Exo Exo prowadzonej wspólnie z Elisą Rigoulet. Od 2013 roku prezentują wystawy i projekty międzynarodowego środowiska artystów i kuratorów. Współpracuje z Galerią Valentin w Paryżu. Mieszka i pracuje w Paryżu.
Cezary Poniatowski (ur. 1987 w Olsztynie, PL) studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2006-2012). Zajmuje się malarstwem, tworzy także rysunki, kolaże, obiekty i instalacje. Jego prace były prezentowane ostatnio w kolaboratywnej wystawie indywidualnej z Dominiką Olszowy True Romance w Zonie Sztuki Aktualnej, Akademii Sztuki w Szczecinie i Eternal Lunch ze Sławkiem Pawszakiem w Domu Słowa Polskiego (2017). Brał udział w wystawach m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, BWA Wrocław, BWA Tarnów, BWA Olsztyn, Galerii Labirynt w Lublinie. Laureat Grand Prix XI Konkursu Gepperta we Wrocławiu w 2013. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z galerią Piktogram. Mieszka i pracuje w Warszawie.
W ramach wydarzeń towarzyszących Otwartego Triennale (8. Triennale Młodych) w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, 25.09.2017-6.01.2018
koniec
31 października 2017
BWA Zielona Góra
65-048 Zielona Góra, Al. Niepodległości 19
tel. 68 325-37-26
fax 68 325-37-26
Czynne: wt-so 12-19; ni 11-17
Wstęp: 1,50 / 1,00 zł; we wtorki wstęp wolny
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Od: 2017-10-27
Do: 2017-11-26
BWA Zielona Góra, Zielona Góra, Al. Niepodległości 19

Najnowsze

Asamblaże w Łodzi
Muzeum Sztuki w Łodzi

22 I 2018

Asamblaże. Angela Melitopoulos i Maurizio Lazzarato | ms1, Więckowskiego 36 | 02.02.2018 - 08.04.2018 | OTWARCIE WYSTAWY: 02.02.2018, piątek, godz. 18:00

więcej »

Bliźniemu Swemu… 2017/2018 w Katowicach
BWA Katowice

21 I 2018

XV Biennale Sztuki Bliźniemu Swemu… 2017/2018 | Zapraszamy na wernisaż wystawy przedaukcyjnej

31 stycznia o godz. 17.00. | Wystawa potrwa do 11 lutego 2018 r. | Aukcja Bliźniemu Swemu… | Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego | 4 marca 2018 r. godz. 10.00 (niedziela)

więcej »

Globalna kontrola i cenzura w Białymstoku
Galeria Arsenał

20 I 2018

Zentrum für Kunst und Medien – Centrum Sztuki i Mediów w Karlsruhe, Instytut Goethego i Galeria Arsenał mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy | Globalna kontrola i cenzura | 26.01.2018 - 01.03.2018 | Otwarcie: 26.01.2018 / 18:00 | Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2

więcej »

Polecamy

Symetria asymetryczna, cz. 69

Symetria asymetryczna:

Symetria asymetryczna, cz. 69
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 68
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 67
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 66
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 65
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 64
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 63
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 62
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 61
— Adam Kordaś

Symetria asymetryczna, cz. 60
— Adam Kordaś

Zobacz też

Tegoż autora

BWA Zielona Góra
— Ryba psuje się od głowy w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Salon Jesienny 2017 w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Własny pokój w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Elementy w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Lucha Libre. Cifra Negra w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Rysunek satyryczny i zdjęcia wybrane w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Kalkulacja i irytacja w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Cross the b/order w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Conatus w Zielonej Górze

BWA Zielona Góra
— Lekcja dizajnu w Zielonej Górze

Wkrótce

zobacz na mapie »

W trakcie (wybrane)

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.