Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 12 grudnia 2018
w Esensji w Esensjopedii

David Lynch. Silence And Dynamism w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
David Lynch. Silence And Dynamism | 12.11.2017–18.02.2018 | wernisaż: 12 listopada, godz. 17.00 (wstęp z zaproszeniami) | Kurator: Marek Żydowicz | Producent: Fundacja Tumult | Wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją Sztuki Świata

CSW „Znaki Czasu”

David Lynch. Silence And Dynamism w Toruniu

David Lynch. Silence And Dynamism | 12.11.2017–18.02.2018 | wernisaż: 12 listopada, godz. 17.00 (wstęp z zaproszeniami) | Kurator: Marek Żydowicz | Producent: Fundacja Tumult | Wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją Sztuki Świata
Realizowana w ramach 25. edycji Camerimage Festival wystawa to unikalna na skalę europejską, przekrojowa prezentacja dorobku artystycznego Davida Lyncha – wybitnego twórcy kina, telewizji i sztuk plastycznych. Artysta będzie gościem specjalnym 25. edycji festiwalu i weźmie udział w wernisażu wystawy, który odbędzie się 12 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.
David Lynch jest jednym z najbardziej uznanych i uwielbianych współczesnych twórców filmowych. Studiował sztuki piękne w Pennsylvania Academy of Fine Arts, gdzie jako dwudziestolatek zaczął tworzyć pierwsze animacje, ale ostatecznie związał się z kinem. Świat usłyszał o nim już za sprawą jego pełnometrażowego debiutu fabularnego Głowa do wycierania, następnie przyszły Człowiek słoń, Diuna, Blue Velvet, Miasteczko Twin Peaks, Dzikość serca, Twin Peaks: Ogniu krocz za mną, Zagubiona autostrada, Prosta historia, Mulholland Drive i Inland Empire. Za swój dorobek reżyserski, scenariuszowy i producencki Lynch był między innymi czterokrotnie nominowany do Oscara®, zdobył Złotą Palmę Festiwalu w Cannes i dwukrotnie nagrodę Césara.
Wystawa dorobku plastycznych poszukiwań Davida Lyncha zapowiada się niezwykle ciekawie. Już sama jego aktywność na polu twórczości filmowej przejawia się w różnych formach: filmu kinowego, eksperymentalnego, serialu telewizyjnego, wideoartu, reklamy czy wideoklipu. David Lynch to także świetny malarz, rysownik, grafik i fotografik, kompozytor muzyki i jej wykonawca. Wystawa, na którą zapraszają Fundacja Tumult i Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, to największa jak dotąd ekspozycja tych wszystkich jego aktywności artystycznych. Na Silence and Dynamism złoży się około 400 prac Lyncha: od najwcześniejszych poszukiwań rysunkowych z lat 50., malarsko-filmowych z lat 60. do prac najnowszych z 2017 roku.
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 18 lutego 2018 roku. W skład retrospektywnego pokazu dzieł – pochodzących zarówno z kolekcji artysty, jak i galerii amerykańskich, niemieckich i francuskich – wejdą między innymi obrazy olejne, akwarele, rysunki, litografie, fotografie, utwory muzyczne, reklamy, filmy krótkometrażowe oraz wideoklipy.
Wystawa współfinansowana przez Miasto Toruń, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ambasadę USA w Warszawie.
Bilety: 12 zł normalny / 8 zł ulgowy
Bilet łączony na wystawę Lyncha i wystawę Crewdsona: 20 zł normalny / 14 zł ulgowy
Uwaga! Wystawa David Lynch. Silence and Dynamism będzie płatna również w czwartki.
INFORMACJE ODNOŚNIE WERNISAŻU
W związku z ogromnym zainteresowaniem wernisażem wystawy Davida Lyncha „Silence and Dynamism”, który odbędzie się 12.11.2017 o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13, informujemy o warunkach udziału w wernisażu.
Udział w wernisażu jest możliwy tylko dla osób posiadających zaproszenia.
Osoby, które otrzymają zaproszenia, prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału na adres mailowy exhibition@camerimage.pl do dnia 5 listopada 2017. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału.
Ważna informacja: okazanie papierowego zaproszenia jest warunkiem wstępu, dlatego prosimy o upewnienie się, że w dniu wernisażu mają Państwo swoje zaproszenie przy sobie.
Osoby z zaproszeniami będą mogły wejść do CSW od godz. 16.00 do 17.00. Po godzinie 17.00 zaproszenia tracą ważność, a możliwość wstępu otrzymają osoby bez zaproszeń, które będą mogły wziąć udział w wernisażu w miarę dostępności miejsc. W dniu wernisażu wstęp na wystawę będzie możliwy do godz. 19.30.
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w przestrzeni CSW może przebywać ograniczona liczba osób. Osoby czekające na zewnątrz będą wpuszczane do środka po opuszczeniu budynku przez część zwiedzających.
Informujemy również, że istnieje możliwość promocyjnego zakupu publikacji wydawanej przez organizatorów specjalnie w związku z wystawą Davida Lyncha. Pierwsze 100 zamówień w przedsprzedaży będzie gratyfikowane zaproszeniem na wernisaż.
Publikacja poświęcona twórczości Davida Lyncha to drugi tom serii wydawniczej Fundacji Tumult, towarzyszącej Festiwalowi Camerimage i wystawom w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.Autorami poszczególnych tekstów są krytycy filmowi – laureaci i wyróżnieni w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Za redakcję odpowiadają dr Anna Osmólska-Mętrak i dr Radosław Osiński. Publikowane tutaj po raz pierwszy eseje przybliżają w różnorakich kontekstach artystycznych i kulturowych krótko- i pełnometrażowe filmy Lyncha, jak i jego dokonania telewizyjne, muzyczne i reklamowe. Wydawnictwo służyć ma popularyzacji w Polsce dorobku reżysera, a także pełnić rolę źródła wiedzy i warsztatowych inspiracji dla wszystkich zainteresowanych sztuką ruchomych obrazów oraz krytyką filmową.
Zakupu książki można będzie dokonać online na http://ksiegarniasztuki.pl/ od poniedziałku 23 października, od godz. 12.00, a zakupiony egzemplarz publikacji wraz zaproszeniem odebrać w piątek (10 listopada) i sobotę (11 listopada), w godz. 10.00–18.00 lub w dniu wernisażu (niedziela 12 listopada), w godz. od 12.00–16.00 w Księgarni Sztuki w CSW przy Wałach Gen. Sikorskiego 13 w Toruniu.
Przypominamy, że karta wstępu CAMERIMAGE uprawnia do bezpłatnego wstępu na wystawę (z wyłączeniem wernisażu) w czasie tygodnia festiwalowego (13–18.11.2017).
Podczas trwania festiwalu CAMERIMAGE zapraszamy ponadto na:
Spotkanie z reżyserem poświęcone Medytacji Transcendentalnej – w poniedziałek 13 listopada w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu na (o szczegółach i warunkach udziału poinformujemy wkrótce).
Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem również w poniedziałek, 13 listopada, w godz. 10.00-18.00 będzie można obejrzeć wystawę.
Projekcję dwóch pierwszych odcinków nowej serii Twin Peaks, a następnie Q&A z Artystą – we wtorek, 14 listopada, w Operze Nova w Bydgoszczy, w ramach programu festiwalu CAMERIMAGE.
Będzie to wyjątkowa okazja by obejrzeć początek kolejnej serii kultowego serialu na dużym ekranie! Udział w tym wydarzeniu możliwy jest jedynie dla osób posiadających kartę wstępu CAMERIMAGE (http://camerimage.pl/camerimage-2017/wejsciowki/instrukcja-zakupu-kart-wstepu/).
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność przybycia.
koniec
12 listopada 2017
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”
87-100 Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13
tel. +56 657 62 00
fax +56 621 07 24

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2017-11-12 17:00
Do: 2018-02-18
CSW „Znaki Czasu”, Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13

Najnowsze

Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich 2018
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

9 XII 2018

Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich – Szopki w Celestacie | 10.12.2018 – 24.02.2019 | otwarcie 9 grudnia (niedziela) o godzinie 16:00, podczas którego nastąpi uroczyste zaświecenie szopki w Ogrodzie Strzeleckim.

więcej »

Ludzkość w Warszawie
Galeria Schody

8 XII 2018

Michał Rutkowski – wystawa prac pt. „LUDZKOŚĆ” – podróż wizualna: rysunek, instalacja, malarstwo i film | 7-20.12.2018

więcej »

Anywhere, but Here w Szczecinie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

7 XII 2018

Anywhere, but Here / 5. Medialny stan wyjątkowy | 8 grudnia 2018 – 24 marca 2019 | Wernsiaż: piątek, 7 grudnia 2018, godz. 18.00, wstęp wolny

więcej »

Polecamy

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia

Miejsca, które warto odwiedzić:

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia
— Wojciech Gołąbowski

Palisada nad Olzą
— Wojciech Gołąbowski

Małysz w drewnie i czekoladzie
— Wojciech Gołąbowski

Jurajskie Betlejemowo
— Wojciech Gołąbowski

Co dwa młyny to nie jeden
— Wojciech Gołąbowski

Dziewczyna z końskim ogonem w garści
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Skrawek Japonii na ziemi oświęcimskiej
— Wojciech Gołąbowski

Osiemset lat w 4½ godziny
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Fauna i flora morska na Podbeskidziu
— Wojciech Gołąbowski

Tajemnice wschodniej strony Wisły
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Zobacz też

Tegoż autora

CSW „Znaki Czasu”
— Moda i design w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Sum ergo sum ‌w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Tu jesteśmy w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Evolution w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Czyste Wody w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Obnażeni i okaleczeni Bryana Adamsa w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Zatracić się w bezgłosie w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Gdy rozum śni/Skarby kolekcji Sandretto Re Rebaudengo w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Take 5 w Toruniu

CSW „Znaki Czasu”
— Państwo wojny w Toruniu

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.