Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 19 stycznia 2019
w Esensji w Esensjopedii

Poradnik w dziewięciu aktach

Esensja.pl
Esensja.pl
Prezentujemy poradnik dla wyzwolonych panien. Jak przypodobać się partnerowi i przyciągnąć tego jedynego? Po „Podręczniku esensyjnego amanta” czas na użyteczne wskazówki dla kobiet. Jako że problem atrakcyjności roztrząsano od wieków, w poradniku oprzemy się jedynie na sprawdzonych sposobach wzbudzania zainteresowania u płci przeciwnej. Posłużą nam do tego kobiece akty.

Paweł Sasko

Poradnik w dziewięciu aktach

Prezentujemy poradnik dla wyzwolonych panien. Jak przypodobać się partnerowi i przyciągnąć tego jedynego? Po „Podręczniku esensyjnego amanta” czas na użyteczne wskazówki dla kobiet. Jako że problem atrakcyjności roztrząsano od wieków, w poradniku oprzemy się jedynie na sprawdzonych sposobach wzbudzania zainteresowania u płci przeciwnej. Posłużą nam do tego kobiece akty.
Nowoczesna kobieta w towarzystwie
Sandro Botticelli „Narodziny Wenus”</br> fot. Wikipedia
Sandro Botticelli „Narodziny Wenus”
fot. Wikipedia
„Narodziny Wenus” prezentują sposób, w jaki modna kobieta może zaistnieć w towarzystwie. Istotny jest wybór miejsca, gdzie po raz pierwszy wyzwolona dziewczyna pokaże się w szerszym gronie. Nie polecamy hałaśliwych klubów o kiepskiej obsłudze i zerowej selekcji. Najlepiej wybrać miejsce ciche i wykwintne, jak cmentarz municypalny czy fabryka cegły szamotki. Ważny jest także dobór kreacji, jednak nie zalecamy strojów zakrywających miejsca intymne – służy do tego warkocz lub własna dłoń. Kobieta sukcesu powinna z wyczuciem dobierać towarzystwo, a najlepiej, by znajomi nie zagrażali jej urodą ani ubiorem. Zwieńczeniem starań debiutantki powinna być odpowiednia mimika – sukces gwarantuje mieszanka flegmatyzmu i zawstydzenia.
Rafael Santi „Trzy gracje”</br> fot. Wikipedia
Rafael Santi „Trzy gracje”
fot. Wikipedia
„Trzy Gracje” z kolei pokazują, jak modna dama powinna spędzić swój wieczór panieński. Polecamy zamknięte imprezy wśród ludzi o zbliżonych gustach. Na takiej uroczystości bezwzględnie obowiązują skromne stroje wieczorowe dopełnione dyskretną biżuterią. Kobiety wyjątkowo wstydliwe mogą wdziać biodrowe przepaski, jednak nie polecamy tego rozwiązania. Najlepiej, by jubilatka przygotowała wieczór panieński jako imprezę tematyczną – ostatnio modne są Pidżama Party, Nude Party lub dla odważniejszych: Lesbian Party. Nietypowym, lecz promowanym rozwiązaniem jest spotkanie towarzyskie na łonie natury – przewidujemy, że kontakt z glebą i owadami to hity nadchodzącego sezonu.
Eduard Manet „Olimpia”</br> fot. Wikipedia
Eduard Manet „Olimpia”
fot. Wikipedia
„Olimpia” urzeka specyficznym podejściem do realizacji zawodowej. Kobieta wyzwolona może spełniać się w pracy w każdym stroju i w każdych warunkach, jednak obowiązki wypełnia zawsze w butach na obcasie. Prawdziwa dama może ograniczyć się jedynie do podejmowania decyzji, gdyż o resztę zadbają pracownicy fizyczni. Czytelniczki poradnika powinny zwrócić uwagę, że Olimpia to także kobieta niezwykle modna. Dopełnieniem skromnego przyodziewku pozostają nieodmiennie kwiatowe pąki. W nadchodzącym sezonie dobrze widziane będzie posiadanie w biurze czarnego kota. Nie polecamy zamiany na inne zwierzęta, zwłaszcza obleńce – to najprostszy sposób na zdyskredytowanie się w towarzystwie.
Nowoczesna kobieta na co dzień
Giorgione „Śpiąca Wenus”</br> fot. Wikipedia
Giorgione „Śpiąca Wenus”
fot. Wikipedia
„Śpiąca Wenus” demonstruje, jak wypoczywać z wdziękiem. W sytuacji prywatnej prawdziwa dama może sobie pozwolić na nieco frywolności, lecz nie zwalnia jej to z wyczucia dobrego smaku. Kobieta sukcesu powinna pozostawać w dobrych stosunkach z przyjacielem depilatorem i znajomym grzebieniem. „Śpiąca Wenus” potwierdza trend, o którym pisaliśmy wyżej – środowisko naturalne to najlepszy wybór dla kobiety sukcesu. Miejsce wypoczynku powinno zostać dobrane tak, by damę z odległości mogła podziwiać jak największa liczba chłopów, a najlepiej cała wieś.
Tycjan „Wenus z Urbino”</br> fot. Wikipedia
Tycjan „Wenus z Urbino”
fot. Wikipedia
„Wenus z Urbino” prezentuje inny sposób spędzania wolnego czasu. Polega on na zrzuceniu odzienia na oczach służby i psa, przy czym dozwolone jest osłanianie dłonią miejsc intymnych. Nerwowe kobiety mogą zająć drugą dłoń bukiecikiem kwiatów. Prawdziwą klasę poznajemy po odpowiednim doborze biżuterii, której nie polecamy zdejmować przy układaniu się na posłaniu. O ciało należy wcześniej zadbać odpowiednimi specyfikami – jasna i aksamitna skóra Wenus z Urbino to zasługa peelingów z uryny kaszalota. Ich zbawiennego działania dowiedziono już wielokrotnie. Modne stają się także masywne uda, toteż stanowczo odradzamy kobietom sukcesu ćwiczenia fitness.
Jean Auguste Dominique Ingres „Wielka odaliska”</br> fot. Wikipedia
Jean Auguste Dominique Ingres „Wielka odaliska”
fot. Wikipedia
„Wielka odaliska” wskazuje, jak wyglądać atrakcyjnie podczas prozaicznych czynności domowych. Lekki strój pozwala modnej kobiecie na swobodne poruszanie się po pokojach, a delikatna biżuteria dopełnia wizerunek nowoczesnej sprzątaczki. Czytelniczki tego poradnika powinny zwrócić uwagę na miotełkę, która jest odpowiednio dopasowana do ubioru kobiety. Warto pamiętać, że sytuacja prywatna nie zwalnia prawdziwej damy z odpowiedniego wyglądu. Odradzamy fitness, co zasygnalizowano już wcześniej, lecz polecamy ćwiczenia wspomagające rozwój mięśni ud i pośladków. Warta rozważenia jest także możliwość chirurgicznej regulacji długości nóg.
Nowoczesna kobieta a jej ciało
Autor nieznany „Wenus z Willendorfu”</br> fot. Wikipedia
Autor nieznany „Wenus z Willendorfu”
fot. Wikipedia
„Wenus z Willendorfu” znalazła swój sposób na przyciągnięcie męskich spojrzeń. Choć największe zainteresowanie wzbudzała w paleolicie, także teraz modne panie mogą się od niej wiele nauczyć. Jędrne piersi to zasługa popularnych niegdyś maści z wielbłądzich odchodów i okładzin z borowin nasączanych amoniakiem. Nienagannie zaplecione warkocze i smukła kibić do dzisiaj wzbudzają zazdrość kobiet. Ładne, miękkie kształty przypominają o pięknie, jakie kryje się w każdym damskim ciele. Wenus z Willendorfu mimo nieco szorstkiej powierzchowności skrywa delikatne kobiece wnętrze, którego nowoczesne kobiety nie powinny zaniedbywać.
Praksyteles „Afrodyta knidyjska”</br> fot. Wikipedia
Praksyteles „Afrodyta knidyjska”
fot. Wikipedia
„Afrodyta knidyjska” największą karierę zrobiła wśród rzeźbiarzy, którzy ochoczo kopiowali jej wizerunek. Nienachalna uroda i nieco wstydliwe ułożenie dłoni na łonie spowodowały, że mężczyźni od wieków nie mogą oprzeć się jej wdziękowi. Jasna skóra z rdzawymi nalotami to efekt długich kąpieli w mleku. Wizerunkowi Afrodyty smaku dodają także modnie spuchnięte stopy i równo obgryzione paznokcie. Ówczesne kobiety do kąpieli chodziły właściwie ufryzowane, toteż czytelniczek nie powinny dziwi równe sploty na głowie Afrodyty z Knidos. Polecamy naśladowanie takiego stylu bycia.
„Leżąca figura” natomiast wyraźnie lansuje wizerunek kobiety wieszaka. Warto zauważyć, że według promowanego ideału wyglądu nowoczesna dama ma maleńkie piersi, cieniutkie ręce i potężne biodra. By uzyskać podobną sylwetkę, odsysanie tłuszczu musiałoby objąć każdą strefę damskiego ciała, łącznie z mózgiem, oczywiście oprócz bioder. Nie polecamy jednak czytelniczkom podobnych zabiegów i wizerunku kobiety wieszaka, gdyż jest to przejaw chwilowej mody.
Henry Moore „Leżąca figura”</br> fot. Wikipedia
Henry Moore „Leżąca figura”
fot. Wikipedia
„Leżąca figura” ma także skórę o ładnym, mlecznym kolorze, co zawdzięcza codziennemu nacieraniu pach gaszonym wapnem. Nie proponujemy nacierania innych stref ciała, gdyż może to grozić powikłaniami zdrowotnymi. Warto dodać, że aksamitna gładkość skóry to zasługa okładów ze schabu, popularnych już za czasów Nefretete.
koniec
8 marca 2008

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Pożegnania 2018 (4)
Jarosław Loretz

11 I 2019

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2018 roku. Dziś miesiące październik-grudzień.

więcej »

Pożegnania 2018 (3)
Jarosław Loretz

10 I 2019

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2018 roku. Dziś miesiące lipiec-wrzesień.

więcej »
Fot. Sławek, wikipedia.org

Pożegnania 2018 (2)
Jarosław Loretz

9 I 2019

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2018 roku. Dziś miesiące kwiecień-czerwiec.

więcej »

Polecamy

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia

Miejsca, które warto odwiedzić:

Wielka historia i jeszcze większa nie-historia
— Wojciech Gołąbowski

Palisada nad Olzą
— Wojciech Gołąbowski

Małysz w drewnie i czekoladzie
— Wojciech Gołąbowski

Jurajskie Betlejemowo
— Wojciech Gołąbowski

Co dwa młyny to nie jeden
— Wojciech Gołąbowski

Dziewczyna z końskim ogonem w garści
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Skrawek Japonii na ziemi oświęcimskiej
— Wojciech Gołąbowski

Osiemset lat w 4½ godziny
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Fauna i flora morska na Podbeskidziu
— Wojciech Gołąbowski

Tajemnice wschodniej strony Wisły
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Zobacz też

Tegoż autora

Zakalec z ambicjami
— Paweł Sasko

Końskie mordy
— Paweł Sasko

Dziwy nad dziwami
— Paweł Sasko

Coś na spanie
— Paweł Sasko

Lewe jądro Szatana
— Paweł Sasko

Z miłości do pędzli
— Paweł Sasko

Tęsknię, Lizaczku
— Paweł Sasko

Zmiana warty w Baśniogrodzie
— Paweł Sasko

Tylko dla fanatyków
— Paweł Sasko

Pogoń za zwłokami
— Paweł Sasko

Wkrótce

zobacz na mapie »

W trakcie

zobacz na mapie »
Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.