Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 2 października 2023
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup

Weekendowa Bezsensja: Wszystko, czego nigdy nie chcielibyście wiedzieć o... Esensji (17)

Wiecie, czym jest Dzień recenzenckiej wolności podatkowej? Znacie wpływ pracy naukowej na różne zachowania? Domyślacie się, kto w sylwestrową noc zajmuje się redagowaniem Esensji? Zapraszamy do lektury kolejnego Kapowniczka!

Agnieszka ‘Achika’ Szady

Weekendowa Bezsensja: Wszystko, czego nigdy nie chcielibyście wiedzieć o... Esensji (17)

Wiecie, czym jest Dzień recenzenckiej wolności podatkowej? Znacie wpływ pracy naukowej na różne zachowania? Domyślacie się, kto w sylwestrową noc zajmuje się redagowaniem Esensji? Zapraszamy do lektury kolejnego Kapowniczka!
Oh hai, właśnie czytam Kapowniczek!
Oh hai, właśnie czytam Kapowniczek!
11 grudnia:
Marcin: Dzisiaj Sebastian opublikuje swój trzysta sześćdziesiąty piąty tekst w tym roku. Co oznacza, że średnią będzie miał co najmniej 1 tekst na dzień. Komentarze?
Daniel: Dzień recenzenckiej wolności podatkowej – przez pozostałe 3 tygodnie roku Sebastian może wreszcie zacząć pracować na siebie.
Konrad: Sebastian Chosiński nie istnieje (dajcie spokój, czy ktoś w ogóle kiedykolwiek go widział?). Istnieje natomiast kilkudziesięcioosobowa komórka KGB, która produkuje te wszystkie teksty pod pseudonimem.
• • •
Dyskusja o wpływie pracy naukowej na różne zachowania.
Beatrycze: „Książka „X” została przeczytana dnia 21.12.2014 roku. Lektura publikacji zajęła 7 h 25 min. W trakcie lektury recenzent odczuwał niewielki ból głowy, co mogło przyczynić się do obniżenia oceny książki nie powiązanego z artystycznymi walorami tekstu. Z uwagi na obecność w powieści wątku romansowego, zajmującego 42% objętości, kończącego się zaręczynami, lektura winna spodobać się kobietom.”
• • •
Daniel: Godzina do przełomu roku, na liście esensyjnej aktywni: pani doktor jednej z nauk ścisłych i recenzent książki o onanizmie. Jakież to wymowne.
• • •
Konrad: Miło mi poinformować, że news o pięciu Oscarowych nominacjach dla Polaków jest jednocześnie tekstem o numerze 20000 w serwisie Esensji.
Joanna: 20 tysięcy tekstów esensyjnej żeglugi.
• • •
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Recenzja książki „Sekret życia. Baśnie hinduskie”
Beatrycze: „Sześciu synów króla zostaje nieodwracalnie pożartych przez jego żony” – to „nieodwracalnie pożartych” brzmi cokolwiek dziwnie. Ja wiem, że Czerwony Kapturek i babcia zostały pożarte odwracalnie, ale mimo wszystko…
• • •
Rozmowa o moderowaniu adresu działu literackiego
Konrad: Przyszła mi do głowy humoreska o autorze, który napisał genialne opowiadanie o tytule „Viagra w doskonałej cenie”, rozsyła po różnych redakcjach i dziwi się, że od żadnej nie dostaje odpowiedzi.
• • •
Mieszko: „Dorastającego gdzieś w niewielkiej wiosce do wielkich czynów” – zmieniłbym na „gdzieś w niewielkiej wiosce dorastającego do wielkich czynów”, bo inaczej można to odczytać jako sugestię, że istnieje coś takiego jak „wioska-do-wielkich-czynów”.
Beatrycze: Zmieniłam (choć patrząc na fantasy, można w sumie odnieść wrażenie, że funkcjonuje tam coś takiego, jak wioska-do-wielkich-czynów, koniecznie najechana przez barbarzyńców, sługi Złego Lorda itp., po to, by główny bohater się wykazał.
• • •
Sebastian (odpowiada na pytanie skierowane przez Achikę do ogółu redakcji): Ja robię to tak: otwieram pdf, zaznaczam obszar, który chcę skopiować, kopiuję, otwieram Irfan View, potem „edit”, „paste” – i mam.
Achika: O rany, działa!!!!! Dzięki milionkrotne!!!!!
Sebastian: Zapamiętajcie ten dzień! Udzieliłem pierwszej w życiu w Esensji porady technicznej i zadziałało!
Wojtek: Zapisać cię na listę działu technicznego?
Sebastian: Jako stażystę! Ale dopiero po trzeciej skutecznej radzie!
Miłosz: I niech nikt nie mówi, że praca w Esensji nie uczy!
Onuce Kubota 4ever!
Onuce Kubota 4ever!
Mieszko: Że też nie przeczytałem tego rano, mielibyśmy kolejny ważki temat przy dzisiejszej herbacie z Naczelnym!
Sebastian: Dostąpiłeś zaszczytu? Wyciąłeś fragmenty podłogi w miejscach, po których stąpał?
Mieszko: Wyciąłem fragmenty Jego butów.
Sebastian: I w czym wróci do domu?
Nosiwoda: W Jaguarze.
Miłosz: Dobrze że nie w onucach.
Konrad: Czy to wszystko kwalifikuje się do Kapowniczka?
Achika: Nie wiem. Mnie ostatnio prawie nic nie śmieszy.
Daniel: Miałem to samo kilka lat temu, przestałem oglądać polskie filmy i pomogło.
• • •
Miłosz: Esensja niedługo kończy 15 lat. I trzeba się wziąć za przygotowania do tej okazji.
Achika: O, Konrad zhakował konto Miłosza!
Miłosz: Dopiero teraz ktoś zauważył? Pewnie nawet nie zorientowaliście się, że połowa redakcji została już zasymilowana przez AI Konrad 2.0.
Adam: Biedny Stephen Hawking spóźnił się ze swymi ostrzeżeniami… A tak swoją drogą – pisać listy motywacyjne do samego siebie to automotywacja ekstremalna.
Marcin: Czyli chodzi o to, że Konrad w rzeczywistości nie istnieje? Tak jak Sebastian?
Konrad: O przepraszam, trzy dni temu objawiłem się Mieszkowi.
Daniel: Status Mieszka już chyba ustaliliśmy, podaj bardziej wiarygodne źródło…
Miłosz: I Mieszko, przezornie, zatrzymał Jego buty. Więc jest i objawienie, i relikwia.
Adam: Zostaje tylko zarejestrować kult i rozkręcić biznes tak, że aż scjentolodzy nam pozazdroszczą.
Mieszko: Niestety, zamieniły się w dukaty.
Miłosz: Jest i cud.
Sebastian: Który? Po trzecim możemy chyba domagać się kanonizacji Konrada!
Wojtek: Nie. Do kanonizacji potrzebny jest cud zaistniały po (lub w czasie) beatyfikacji.
Sebastian: Słowem, Wojtku, na drodze do kanonizacji Konrada stoi w tej chwili sam Konrad, czy tak? Może zaapelować do jego odpowiedzialności i troski o Esensję. Moglibyśmy stać się pierwszym w dziejach portalem uświęconym.
Miłosz: Hej, ale gdyby tak na Konrada napadł ktoś z konkurencji, to byłby także męczennikiem… Tylko czy my mamy jeszcze jakąś konkurencję, czy trzeba się zniżyć do rozsierdzenia P[…] kilkoma krytycznymi recenzjami?
Sio, następny Kapowniczek będzie, jak będzie.
Sio, następny Kapowniczek będzie, jak będzie.
Adam: I powiadam wam Kultura Wysoka będzie przed Nim chylić czoło a Kultura Niska z nadzieją wznosić mętny wzrok ku Niemu,
A On będzie sączyć Esensję w spragnioną narodu lawę aż przesiąknie kulturą tak bardzo, Że wszystkie inne nacje zaprawdę wielce zdziwione będą.
I poślą na nas wtedy jak nic jakoweś kruki i wrony coby zdusić zarazę kultury owej w zarodku i reklamowego biznesu dla kulturalnych inaczej na szwank nie narażać.
Miłosz: Jest i pierwszy prorok. Podeślijmy to Dukajowi jako pomysł na nową Fikcję Narodową, może napisze z tego Xondrasa Wągżryna.
Sebastian: K… do czego to doszło. A ja się tylko naczelnemu podlizać chciałem.
koniec
10 października 2015

Komentarze

10 X 2015   19:14:24

Ja tam mogę kanonizować Konrada od ręki, ostatnio widziałem pozostawione luzem małe działo na poligonie saperskim ;-).

12 X 2015   23:29:54

Od dość dawna podejrzewałem Sebastiana o nieistnienie. O ile pisać w tempie tekstu dziennie da się bez jakiegoś wielkiego problemu, o tyle cały czas odnoszę dziwne wrażenie, że on naprawdę tego wszystkiego doświadcza. To znaczy ogląda te filmy, o których potem wypisuje banialuki. Słucha tej muzyki co to ją potem przelewa na papier. Ba, nawet czyta te komiksy i, na szczęście rzadziej, książki. No a przecież w międzyczasie prowadzi też fejsa, ma program radiowy, który prawdopodobnie wymaga odrobiny przygotowania i pewnie robi jeszcze parę rzeczy, o których nie wiem.

Generalnie wniosek z tego wszystkiego jest prosty - nawet bez spania i jedzenia nie jest możliwe zmieszczenie tego wszystkiego w 24h. A z tego to już oczywiste konkluzje - albo jest jeden ale panuje nad czasem, albo, co zostało niniejszym ujawnione, jest ich multum. Ba, może to nawet ta sama grupa KGB co poprzednio...

13 X 2015   08:45:09

I ma jeszcze pracę zawodową i rodzinę. Dla mnie też to wielka tajemnica wszechświata.

12 XII 2015   15:59:49

Cholera, to znaczy, ze typek, którego zdarzyło mi się dwakroć spotkać na Castle Party (podawał się uparcie za Sebastiana Chosińskiego) nie istnieje?

Czy leci z nami lekarz? Bo już mi piwo nie pomaga...

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Ładne oczy masz, komu je dasz?

Weekendowa Bezsensja: Wszystko, czego nigdy nie chcielibyście wiedzieć o… Esensji (30)
Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 XI 2021

Wojtek: Lead by się przydał.
Achika: CMOK!
Wojtek: Za krótki i zbyt hermetyczny. Rozwiń, proszę.
Achika: Całuję MOcno Kolegę.

więcej »
W poprzednim wcieleniu byłem dyrektorem

Weekendowa Bezsensja: Wszystko, czego nigdy nie chcielibyście wiedzieć o… Esensji (28)
Agnieszka ‘Achika’ Szady

10 X 2020

W dzisiejszym wydaniu „Wszystkiego, czego nie chcecie wiedzieć o Esensji” sensacyjne informacje: coming out Sebastiana, zagadnienia ojcostwa w rodzinie Skywalkerów oraz śmierci postaci granej przez Bruce’a Willisa.

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Inne recenzje

Mała Esensja: Podróż do Indii
— Marcin Mroziuk

Tegoż autora

Jedyna nadzieja w lisiczce?
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Krótko o filmach: Jak ogień z wodą
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Ken odkrywa patriarchat, czyli bunt postaci drugoplanowych
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Pościg z drągiem za pociągiem
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Magia znowu działa
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Krótko o filmach: Grzebanie w czasie na nic ci zda się
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Krótko o filmach: Spotkanie na pustkowiu
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Krótko o książkach: Fotki, plotki, anegdotki
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Nielegalna blondynka
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Krótko o książkach: Wielbłąd w samolocie???
— Agnieszka ‘Achika’ Szady

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.