Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 7 grudnia 2021
w Esensji w Esensjopedii

Photo Fair Gallery

Esensja.pl
Esensja.pl
Łódź Art Center
W dniach od 29 do 31 marca podczas Międzynarodowych Targów Film Video Foto w Łodzi odbędzie się inicjatywa Photo Fair Gallery. To cztery wystawy fotograficzne, dwadzieścia pokazów slajdów oraz przegląd portfolio związany z szóstym fotofestiwalem.

Łódź Art Center

Photo Fair Gallery

W dniach od 29 do 31 marca podczas Międzynarodowych Targów Film Video Foto w Łodzi odbędzie się inicjatywa Photo Fair Gallery. To cztery wystawy fotograficzne, dwadzieścia pokazów slajdów oraz przegląd portfolio związany z szóstym fotofestiwalem.
Bogdan Konopka
Bogdan Konopka
Photo Fair Gallery jest już nieodłączną częścią targów. Wystawy organizowane przez Fundację Edukacji Wizualnej co roku przedstawiają to, co najciekawsze we współczesnej fotografii.
W tym roku, obok wystaw prezentujących prace wykonane za pomocą najnowszych technik, pokazana zostanie tradycyjna, czarno-biała fotografia dokumentalna autorstwa cenionego na całym świecie Bogdana Konopki. Prace z cyklu „Euroland” powstały, gdy autor przemierzał kresowe rejony Europy. W tych niewielkich, wysmakowanych kompozycyjnie zdjęciach, stanowiących ogromną ucztę dla oka, udało się autorowi zawrzeć esencjonalność miejsca i wrażenie nieubłaganie mijającego czasu. Wrażenie to podkreślone jest dodatkowo doskonałością warsztatu fotograficznego.
Czarno-białe fotografie bułgarskiej artystki Soni Stankovej to nietypowe portrety wykonywane w studiu fotograficznym. Przedstawiają one momenty w trakcie przygotowań do pozowanego zdjęcia. Prace, pełne ciepła i naturalności, są zapisem spontanicznych relacji między modelem i fotografem.
Marek Domański
Marek Domański
Kolejna wystawa to prace artystów zajmujących się fotografią otworkową i inscenizowaną. Marek Domański zaprezentuje cykl „Pokój zabaw”, a Ewa Trzewikowska serię barwnych fotografii będących ilustracjami do bajki „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Przez zastosowanie techniki otworkowej artyści uzyskali wrażenie iluzji i bajkowości. Ten efekt dodatkowo podkreślają bohaterowie i przestrzenie planów fotograficznych stworzone z materiałów, na co dzień mających zupełnie inne zastosowanie, np.: szpula nici czy spinacze do bielizny itp.
Pokazy slajdów
Przy specjalnie stworzonym w tym czasie stoisku odbędzie się również pokaz slajdów z przygotowanymi prawie trzydziestoma miejscami siedzącymi. Będzie można zobaczyć wówczas prace takich artystów jak: Nils Udo, Matthias Koch, Mathieu Bernard-Reymond, Stefania Beretta, Martine Mougin, Angela Strassheim, Joao Casilho, Pedro David, Pedro Motta, Larry Fink, Trend Parke.
Osoby odwiedzające stoisko Photo Fair Gallery otrzymają nieodpłatnie fotografie w formacie plakatowym.
Przegląd portfolio
Podczas Photo Fair Gallery odbędzie się również przegląd portfolio, w trakcie którego wybrane zostaną prace prezentowane później w programie wystaw towarzyszących siódemu Fotofestiwalowi.
Domek Światła
28 marca na ulicę Piotrkowską wyjedzie „Domek Światła” – nietypowa konstrukcja Marka Domańskiego działająca jak camera obscura. Do Domku będzie można wejść i zobaczyć na czym polega technika otworkowa w fotografii. „Domek Światła” w dniu 29 marca będzie stał przed halą EXPO.
Photo Fair Gallery – odbędzie się w dniach od 29 do 31 marca 2007 podczas Międzynarodowych Targów Film Video Foto w Łodzi.
koniec
29 marca 2007
Łódź Art Center
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. +48 42 684 20 95
fax +48 42 684 20 95
Czynne: wystawy: wtorek – piątek w godz. 15.00 – 19.00; sobota w godz. 14.00 – 19.00

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nagrody Zajdla za rok 2020 przyznane

19 X 2021

17 października 2021 roku na konwencie Bachanalia Fantastyczne w ZIelonej Górze przyznano tegoroczne nagrody im. Janusza A. Zajdla za najlepsze opowiadanie i najlepszą powieść fantastyczną roku 2020.

więcej »

Esensja w czołówce raportu Top Marka 2020!
Esensja

4 XI 2020

Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.

więcej »

Esensja najlepszym magazynem SF!

5 X 2020

Esensja została uznana za najlepszy magazyn 2020 r. przez European Science Fiction Society!

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Łódź Art Center
— OPEN CALL i darmowy przegląd portfolio: Grand Prix Fotofestiwal 2015

Łódź Art Center
— Madonna, Malkovic, Fellini na Fotofestiwalu w Łodzi

Łódź Art Center
— Fotofestiwal 2013 w Łodzi

Łódź Art Center
— Łódź Design Festival 2012

Łódź Art Center
— 5 edycja „make me!”

Łódź Art Center
— Fotograficzne warsztaty Masterclass

Łódź Art Center
— Na otwarcie Łódź Design Festival 2011…

Łódź Art Center
— Grand Prix Fotofestiwal 2012

Łódź Art Center
— Make me! 2011 do końca czerwca

Łódź Art Center
— 10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.