Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 27 listopada 2021
w Esensji w Esensjopedii

Drugi numer „Torii” pod skrzydłami Waneko

Esensja.pl
Esensja.pl
Waneko
Do sprzedaży trafia właśnie drugi numer „Torii” – pisma poświęconego kulturze Japonii. Znajdą w nim coś dla siebie miłośnicy sztuk walki, amatorzy orientu oraz fani mangi i anime.

Waneko

Drugi numer „Torii” pod skrzydłami Waneko

Do sprzedaży trafia właśnie drugi numer „Torii” – pisma poświęconego kulturze Japonii. Znajdą w nim coś dla siebie miłośnicy sztuk walki, amatorzy orientu oraz fani mangi i anime.
Drugi numer magazynu zawiera 84 strony ciekawych, bogato ilustrowanych artykułów, recenzje książek, kącik manga-anime. W numerze m.in.:
  • Jedziemy do Japonii
  • Bitwa o Midway
  • Prawdy i mity o seppuku
  • Mitologia japonskiej szabli
  • Sztuka walki pod lupą, czyli czym jest budo?
  • Kim jest współczesna Japonka?
  • 10 najgłupszych pytań o Japonię, czyli czy od jedzenia ryżu stanę się żółty?
i wiele innych ciekawych tekstów.
„Torii” to nowy tytuł na polskim rynku poświęcony Japonii. Jego powstanie było naturalną odpowiedzią na rosnące w Polsce zainteresowanie kulturą tego kraju – zainteresowanie mające wiele źródeł i postaci. Miłośnicy sztuk walki, amatorzy orientu, fani mangi – trudno o bardziej zróżnicowaną grupę, a jednak postanowiliśmy podjąć wyzwanie i stworzyć publikację, w której każdy wielbiciel Kraju Kwitnącej Wiśni znajdzie coś dla siebie.
Pierwszy numer ukazał się wiosną 2008 roku i mimo iż można go było nabyć tylko wysyłkowo, po miesiącu nakład był już na wyczerpaniu. Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko z werwą zabrać się za przygotowywanie następnego, który ujrzy światło dzienne już wkrótce. Podobnie jak jego poprzednik, wypełniony będzie po brzegi fascynującymi, bogato ilustrowanymi artykułami na niebanalne tematy, recenzjami i wywiadami – dlatego nie przegapcie tego wydania! Wraz z „Torii” przekroczcie bramy Japonii znanej… i nieznanej.
redakcja „Torii”
koniec
25 lutego 2009
Redakcja: Adrianna i Krzysztof Wosińscy, Michał „Tori” Ptaszyński, Paweł Dybała, Radosław Bolałek, Magdalena Tomaszewska-Bolałek, Robert Szperna.
Format A4
Cena 10,50
ISBN 978-83-61023

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nagrody Zajdla za rok 2020 przyznane

19 X 2021

17 października 2021 roku na konwencie Bachanalia Fantastyczne w ZIelonej Górze przyznano tegoroczne nagrody im. Janusza A. Zajdla za najlepsze opowiadanie i najlepszą powieść fantastyczną roku 2020.

więcej »

Esensja w czołówce raportu Top Marka 2020!
Esensja

4 XI 2020

Dwumiesięcznik „Press” w numerze 11-12/2020 publikuje wyniki projektu Top Marka 2020, największego badania marek w polskich mediach.

więcej »

Esensja najlepszym magazynem SF!

5 X 2020

Esensja została uznana za najlepszy magazyn 2020 r. przez European Science Fiction Society!

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

Waneko
— Co wydać? – ankieta Waneko

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.